Vancouver

Kaplan

Kanada’da dil eğitimini harika ormanlar, milli parklar ve nehirler eşliğinde almaya imkan sağlayan Kaplan International Vancouver dil okulu, konumu itibariyle şehrin önemli toplu taşıma araçlarına ve bağlantı hatlarına yürüme mesafesindedir.

Kuzey Amerika’nın ünlü kayak merkezlerine kısa bir mesafe uzaklıkta olan Vancouver şehri, doğaya düşkün olanlar için ideal bir seçenektir. Kaplan International Vancouver öğrencileri, dil eğitim süresince yoğun aktivite programı sayesinde, British Colombia’daki kayak merkezlerini ve doğal güzellikleri keşfederken İngilizce eğitimlerine sosyal hayatları içerisinde de devam edeceklerdir.

Kaplan International Vancouver dil okuluna resmi tatiller hariç yıl boyunca her hafta pazartesi günleri başlayabilirsiniz.

En az iki haftalık kayıt yaptırabileceğiniz kurslar ise şu şekildedir;

  • Genel İngilizce
  • Sınav Hazırlık Kursları
  • İş İngilizcesi
  • Süper Yoğun İngilizce
  • Üniversitelere Hazırlık Programları

Kurslara 1 haftadan 52 haftaya kadar kayıt yaptırılabilmektedir. Kurslara başlangıç düzeyi dahil herkes katılabilmektedir.

Konaklama Seçenekleri

Kaplan International Vancouver, öğrencilerin ihtiyaçları ve bütçeleri doğrultusunda çeşitli konaklama seçenekleri sunmaktadır. Tek veya iki kişi konaklayabilecekleri öğrenci apartmanları rahat ve eşyalı olmasının yanı sıra hem okula yakındır, hem de Vancouver’ı keşfetmek için ideal konumdadır.

Öğrenci apartmanlarında konaklamak istemeyen ve farklı bir kültürü yaşayarak öğrenmek isteyen öğrenciler için aile yanı konaklama idealdir. Ev sahibi aile ile birlikte yemek yediğiniz her gün, rahat ve doğal bir ortamda İngilizce konuşma fırsatını yakalayabilir ve İngilizce konuşma güveninizi arttırabilirsiniz.

Görülmesi Gereken Yerler

Capilano Asma Köprüsü: Vancouver Capilano Parkının içinde Capilano Asma Köprüsü, 1889 yılında İngilizler tarafından inşa edilmiştir. Köprü 137 m uzuluğunda ve Capilano Nehri’nin 70 metre üstünde yer alıyor.

BCU – Antropoloji Müzesi: Şehrin en güzel müzesi olarak tanımlanan ve British Colombia Üniversitesi’nde bulunan Antropoloji Müzesi, sahip olduğu sanatsal mirasın yanı sıra, arşivlerini de halka açmaktadır.

Ocean Park: Şehrin merkezine çok yakın bir konumda bulunan Stanley Park’taki devasa bir alana kurulmuş olan Ocean Park, akvaryumlardaki binlerce deniz canlısını görüp, büyük bir havuzda gerçekleştirilen Beluga cinsi balinaların gösterilerini izleyebileceğiniz bir mekandır.