Kanada Yaz Okullarının En İyi 5 Özelliği

Kanada İngilizce öğrenmek için tercih edilen ülkelerin başında gelmektedir. Birçok kez “Dünya’nın en yaşanılabilir ülkesi” seçilen Kanada’daki yaz dil okulları; oldukça kapsamlı eğitim programlarıyla 5 yaşından 60 yaşının üzerinde olan öğrencilere kadar herkesin ihtiyaçları, beklentileri ve bütçelerine göre eğitim vermektedir.

 

Ilıman iklimi ve zengin etkinlik alternatifleriyle Kanada yaz okulları oldukça dikkat çekicidir. Yaz okulları genellikle Kanada’nın en büyük şehirleri olan Vancouver, Toronto ve Montreal’de bulunmaktadır. Muhteşem doğal güzellikleri, eşsiz fiziki yapısı ve sıcakkanlı insanlarıyla Kanada yaz okulları öğrencileri unutamayacakları bir yaz eğitim süreci sunmaktadır.

 

Kanada yaz okullarını incelemek için tıklayınız.
 

13-17 yaşları arasındaki öğrencilere eğitim veren Kanada’daki yaz dil okullarının öne çıkan en iyi 5 özelliğini ele alalım.

 

Kaliteli Eğitim

Kanada eğitim sistemi Dünya’nın en iyileri arasındadır. Kanada yaz okulları Languages Canada ve British Colombia gibi geçerli kurumlar tarafından akredite edilmiştir. Haftalık 17-20 saat arası İngilizce dersler modern binalarda, maksimum 14 kişilik sınıflarda donanımlı eğitmenler tarafından verilmektedir. Kurs materyalleri okullar tarafından sağlanmaktadır.

 

Québec

Huzurlu Bir Ülke Kanada

Yaşanılası ülke ünvanlı Kanada’da suç oranları oldukça düşüktür. Öğrenciler için oldukça güvenli ve rahat bir ortama sahip Kanada’da, öğrenciler kendilerini güvende ve huzurlu hissederler. Güvenli yapısı, huzur dolu fiziki yapısı ve hareketli şehir hayatının bir arada olduğu Kanada’da geçirecekleri yaz, öğrencileri her yönden mutlu edecektir.

 

Aktivitelerle Dolu Bir Yaz

Kanada yaz okullarında öğrenciler sabahları haftalık İngilizce derslerini alırken öğleden sonraları ve haftasonları tam gün etkinliklere katılmaktadırlar. Kanada doğal yapısı pek çok etkinliğe imkan sağlamaktadır. Etkinlik programları su sporlarından, kış sporlarına, tarihi gezilerden, eğlence aktivitelerine oldukça zengindir.

 

Niagara Şelalesi

 

Rocky dağları, Whistler dağları, Niagara Şelaleri, Banff milli parkı, Stanley parkı gibi muhteşem güzellikteki doğa gezileri, buz pateni, kayak, futbol, bowling, beyzbol ve bisiklet sürme gibi spor faaliyetleri, barbekü organizasyonları, alışveriş gezileri, dans partileri, kumsal partileri, tiyatro ve sinema günleri yanı sıra çeşitli müze ve eğlence merkezleri gezileri bulunmaktadır.

 

Banff Milli Parkı

 

Öğrenciler zengin aktivite programıyla beraber günlerini İngilizce eğitimi için verimli eğlence ile dolu geçireceklerdir. Ülkelerine döndüklerinde yepyeni bakış açıları, onlarca güzel anı da onlarla beraber olacaktır.

 

Muhteşem Bir Doğa Ortamı

Atlas okyanusunun maviliği ile Kanada’nın doğal parklarının ve dağlarının yeşilliği muhteşem bir uyum içerisindedir. Özellikle Vancouver, Victoria, Toronto gibi şehirleri büyük olmasının yanı sıra pek çok doğal göle ve parklara sahiptir. Ilıman bir iklimin hakim olduğu bu şehirlerde öğrenciler doğada arkadaşlarıyla eğlenceli vakit geçireceklerdir.

 

Vancouver Doğası

70 Farklı Ülkeden Gelen Öğrenci Çeşitliliği

Ülkemizden direk uçuşların bulunduğu Kanada’ya her yıl 70’den fazla ülkeden onlarca öğrenci yaz boyunca dil eğitimi için gelmektedir. Öğrenciler Kanada’yı ve Kanada kültürünü keşfederken aynı zamanda bir çok ülkeden arkadaşlar edinebilecektir. Öğrencilerin sosyalleşmeleri onların İngilizce dil eğitim becerilerine katkı sağlarken hayatları boyunca unutamayacakları dostları da kazandıracaktır.

Sohbet başlat
Buradayız!
Powered by

KAPAT

Teklif Al

Ücretsiz yurt dışı eğitim danışmanlığı almak için

formu hemen doldurun!

Teşekkürler!

Danışmanlarımız en kısa sürede belirttiğiniz mail adresine veya telefon numarasına dönüş yapacak.

KAPAT