Kanada’nın En İyi 10 MBA Programı

 

Şirketlerde, kurumlarda üst düzey yöneticilerin, profesyonellerin, başarılı liderlerin çoğunun sahip olduğu MBA, iyi bir eğitimin, sıkı çalışmanın, deneyimin, ileri seviye bir dilin kanıtı olarak görülmektedir. Yurtdışında MBA ise, tüm bunların üzerine farklı kültürden insanlarla bir arada yaşamanın, eğitim almanın getirdiği sosyal becerileri, iletişim kuvvetini, özgüven ve bağımsızlığı göstermekte. Bu nedenle çoğu öğrenci yurtdışında MBA yapmak için uğraşmaktadır; Kanada’da bu programa sahip oldukça başarılı okullar bulunmakta.

Sizlere Kanada’nın en iyi 10 MBA programını sunuyoruz:

 

 

10) John Molson School of Business, Concordia University(Montreal, Quebec)

 

Öğrencilerini gittikçe zorlaşan ve rekabet ortamı haline gelen iş dünyasına hazırlayan, odağına öğrencinin isteklerini koyan Concordia, esnek ve kaliteli eğitimiyle birlikte çok-kültürlü bir program sunuyor.

Süre: 16-24 ay
Ücret: $26.400

 

 

9) Degroote School of Business, McMaster University(Burlington, Ontario)

İş hayatıyla ilgili deneyim kazanmak isteyen öğrencilerin daha çok tercih ettiği Degroote, 3-4 aylık staj programıyla, MBA sırasında bir yandan çalışarak iş hayatına ilişkin bir bakış açısı kazanmasını sağlıyor. Ayrıca bu programda, örneğin pazarlama ve sağlık servisleri gibi belli alanlarda özelleşebilme şansına sahipsiniz.

Süre: 16 ay
Ücret: $80.000

8) University of Alberta (Edmonton, Alberta)

Doğal Kaynaklar, enerji, çevre, finans, yenilik, girişim, uluslararası işletme, kamu gibi pek çok farklı alanda MBA programı sunan Alberta, öğrencilerin liderlik özelliklerini geliştirmelerine odaklanarak kariyerlerinde uzmanlık isteyenlerin tercih ettiği, başarılı üniversitelerden biri. Program boyunca ilgi alanlarınıza hitap eden, size uygun olduğunu düşündüğünüz dersleri alabilme şansına sahipsiniz. Ayrıca okul dışından uzman bir kurumla, belli bir konu üzerinde çalışarak iş hayatında karar vermeyi, çöüzmler üretmeyi birebir deneyimleyeceksiniz.

Süre: 16-20 ay
Ücret: $57.909

 

7) Sauder School of Business, University of British Columbia (Vancouver, British Columbia)

Finans, Üretim ve Servis Yönetimi, Yenilik ve Girişim gibi üç farklı alanda MBA programı sunan Columbia, bu seçilen alanlarda yoğunlaşıp öğrencilerin bu alanlarda bilgi ve yeteneklerini geliştirmelerini amaçlıyor. Ayrıca 2 haftalık çalışmanın yanında araştırmalar, sunumlarla da iş hayatına dair önemli deneyimler kazandırmakta.

Süre: 16 ay
Ücret: $55.600

 

6) Desautels Faculty of Management, McGill University (Montreal, Quebec)

Karmaşık ve uluslararası bağlantılı, geniş bir dünyada sizin büyük bir sorumluluk ve güçle liderlik edebilmenizi sağlamayı hedefleyen Desautels, deneyimin eğitimde kilit nokta olduğuna inanır. Bu sebeple programda on günlük bir yurtdışı eğitim gezisi bulunmaktadır; bu sayede farklı insanlarla bir araya gelip iletişim becerilerinizi, sosyal ilişkilerinizi geliştirecek, hem de yapacağınız etkinliklerle, vaka çalışmalarıyla mesleğinizle ilgili deneyim kazanacaksınız.

Süre: 20 ay
Ücret: $89.000

 

5) HEC Montreal (Montreal, Quebec)

İster yeni mezun bir öğrenci olun, ister kariyerinde uzmanlaşmayı isteyen bir iş insanı, HEC Montreal size geleceğinizde sıçrama yapabileceğiniz, yeteneklerinizi keşfedip geliştirebileceğiniz bir eğitim sunuyor. Çok kültürlü bir şehir olmasıyla birlikte size sosyal ilişkileriniz ve iletişim becerilerinizde büyük bir katkı sağlıyor, hem İngilizce hem de Fransızca MBA seçeneğiyle daha çok öğrenciye ulaşabiliyor. Ayrıca 5 hafta süren, bir ekiple birlikte bir şirkette katılacağınız proje sayesinde hem  öğrendiklerinizi pratiğe dökebiliyor hem de iş dünyasına dair bakış açısı kazanıyorsunuz.

Süre: 13 ay
Ücret: $34.046

 

4) Schulich School of Business, York University (Toronto, Ontario)

Beijing ve Hyderabad’daki kampüsleri sayesinde Schulich, uluslararası iş dünyasına dair pek çok kaynağı elinde bulunduruyor. Okul pratik çalışmalara oldukça önem veriyor, bu nedenle teorik sınıf eğitimini altı aylık mesleki çalışmayla birleştiriyor, böylece gerçek bir şirkette gerçek müşterilerle çalışıp gerçek sorunlarla karşı karşıya geliyor, çözümler üretiyor, mesleki deneyim kazanıyorsunuz.

Süre: 16 ay
Ücret: $99.400

3) Ivey Business School, Western University (London, Ontario)

Eğitimin kitaplardan değil de pratik yaparak verilebileceğine inanan, birlikte eğitim alan kişilerin birbirine uyumlu olmasının  en verimli olduğunu düşünerek özenle seçim yapan Western, size gereken tüm liderlik özelliklerini en iyi şekilde öğretip 300’den fazla vaka çalışmasıyla sizleri mesleki deneyim sahibi yaparak mezun ediyor.

Süre: 12 ay
Ücret: $132.000

 

2) Queen’s School of Business, Queen’s University (Kingston, Ontario)

Yıl boyu yapacağınız, 40 farklı ülkeden gelmiş insanlarla birlikte onlarca takım çalışması, vaka analizleri, mesleki pratiklerle birlikte ve işinde profesyonel olan eğitim kadrosuyla bambaşka bir MBA deneyimi yaşayabilirsiniz. Ayrıca mezun olduğunuzda 150 farklı ülkede 166.000’e yakın diğer MBA mezunlar topluluğunun bir parçası olarak halihazırda geniş bir sosyal ve iş çevresine sahip olacaksınız.

Süre: 12 ay
Ücret: $93.000

1) Rotman School of Management, University of Toronto (Toronto, Ontario)

Kanada’nın bir numaralı işletme okulu Rotman, sorun çözümü, kişisel gelişim ve karar alımlarına eşsiz yaklaşımları, öğrencilerin liderlik özelliklerini en iyi şekilde geliştirmelerine ve günümüzün rekabetçi iş dünyasına hazır olarak mezun olmalarını sağlıyor. Kişisel gelişim laboratuvarları, ilk yılın ardından gelen esnek staj olanaklar, ikinci yıl meslekte özelleşme seçimleri ile birlikte oldukça planlı ve düzenli bir programa adım atacağınıza emin olabilirsiniz. Toronto size bir MBA programından bekleyebileceğiniz her türlü şeyi harmanlayıp, başarılı kadrosuyla güzel bir eğitim olarak önünüze koyuyor.

Süre: 20 ay
Ücret: $116.610

KAPAT

Teklif Al

Ücretsiz yurt dışı eğitim danışmanlığı almak için

formu hemen doldurun!

Teşekkürler!

Danışmanlarımız en kısa sürede belirttiğiniz mail adresine veya telefon numarasına dönüş yapacak.

KAPAT