Kanada’nın En İyi 5 Dil Okulu

Günümüzde İngilizce bilmek eğitim hayatındaki öğrencilerden profesyonel yaşantıdaki çalışanlara kadar herkes için bir ihtiyaç haline gelmiştir. Bu ihtiyacı karşılamak için dil eğitimi almak kaçınılmazdır.

Yeni bir dil öğrenme zor ve emek isteyen bir süreç gibi görünse de doğru seçimler yaparak bu süreci olabildiğince kısa tutabilir ve eğlenceli hale getirebilirsiniz. Bu seçimlerden en iyisi şüphesiz ana dili İngilizce olan bir ülkede bu eğitim almak olacaktır.

Kanada dil okulları güncel fiyat listesi için tıklayınız

 

Yurt dışında İngilizce eğitim almaya karar verdiniz karar vermenin rahatlığını yaşayacakken biraz araştırma yapmaya başladığınızda eğitim almak için gideceğiniz ülke, şehir, okul derken daha birçok seçim yapmanız gerektiğini göreceksiniz.

 

Yurtdışında İngilizce dil eğitimi denilince Amerika ve İngiltere akla gelen ilk ülkeler olsa da özellikle son yıllarda dünyanın her yerinden on binlerce insan İngilizce dil eğitimi almak için Kanada’yı da tercih etmektedir.

 

İngilizce dil eğitiminde Kanada’nın nasıl bu denli tercih edilen bir ülke olduğunu Kanada ve eğitim sistemini daha yakından tanıyarak anlayabiliriz. Öncelikle BM ve OECD raporlarını incelediğimizde Kanada’nın refah düzeyi yüksek, ortalama yaşam süresinin uzun, suç oranının düşük ve eğitim başarı oranlarında dünyanın önde gelen ülkelerinden olduğunu görebiliriz.

 

Dil eğitimi almak için ülkenizden ayrı kalacağınız bu süreçte bulunduğunuz ülkenin eğitim sistem ve kalitesine güvenmenin rahatlığının yanı sıra, gece-gündüz caddelerini sokaklarını güvenle ve keyif içinde keşfedebileceğinizi bilmek de çok önemlidir. Sonuçta dil eğitiminiz günün belli saatlerinde sonlanacak ve önünüzde gezmek, tanımak ve keşfetmek için uzun zamanlar olacak.

Toronto

Kanada’da dil okulları çoğunlukla Toronto ve Vancouver şehirlerinde bulunmaktadır. Vancouver UNESCO tarafından Dünya’nın en yaşanılası’ şehri seçilmiştir. Vancouver kozmopolit yapısının yanı sıra muhteşem doğa güzellikleriyle de sizlere şehir ve doğal hayatı aynı anda sunabilmektedir. Toronto ise Kanada’nın iş ve kültürel merkezi kabul edilmekte ancak bu iş ve finansal ortam şehrin tarihi dokusuna ve doğal güzelliklerine kesinlikle dokunmamaktadır.

Vancouver

Bu şehirlerde dil okulları seçenekleri oldukça fazladır. Dünyaca ünlü dil okulu zinciri okullarının yanı sıra Kanada yerel dil okulları zincirleri de bulunmaktadır. Toronto ve Vancouver’ın yanı sıra Montreal, Victoria, Calgary, Ottawa, Surrey ve Halifax da Kanada’da dil okullarının bulunduğu başka şehirlerdir. İhtiyaç, ilgi ve maddi kaynaklarınıza göre bu şehirlerden herhangi birisini gönül rahatlığı ile seçebilirsiniz.

Calgary

Kanada’da dil eğitimi almaya karar verdiniz. Şimdi sıra geldi onlarca dil okulu seçeneğinden sizin için en iyi dil okuluna karar vermeye. Bunun için belirli özellikleriyle öne çıkan’nın en iyi 5 dil okulunu sıralamamız gerekirse;

International Language Academy of Canada (ILAC), Kanada’daki kurumlar tarafından Kanada’nın en iyi dil okulu olarak seçilen okul Vancouver ve Toronto’da bulunmaktadır. Toronto’da 90, Vancouver’da 73 derslik kapasitesine sahip bu okula dünyanın 70 ülkesinden her yıl binlerce öğrenci gelmektedir. Oldukça büyük bir öğrenci kapasitesine sahip olan ILAC konaklama seçenekleri de öğrencileri tatmin edici zenginliktedir.

 

ILAC gibi derslik ve öğrenci kontenjan kapasitesi yüksek bir diğer okul ise International Language School of Canada (ILSC) Vancouver (110 derslik), Toronto(63 derslik) ve Montreal (38 derslik) şehirlerinde bulunmaktadır. Bulundukları şehrin tam merkezinde yer alan dil okullarının yanı sıra Kanada’nın doğal güzelliklerinden faydalanarak at çiftliklerinde at binme ve İngilizce eğitimlerini entegre ettikleri dil eğitim programları da bulunmaktadır.

 

Kanada yerel dil okullarından King George International College (KGIC) ve Global Villages English Centres (GV) dil okulları da ILAC ve ILSC gibi büyük okullardır. KGIC ve GV dil okulları Vancouver ve Toronto gibi şehirlerin yanı sıra Victoria, halifax, surrey ve calgary gibi maddi olarak daha uygun seçenekli şehirler de bulunmaktadır.

Özellikle GV eğitim programları genel İngilizcenin yanı sıra çok çeşitlidir. Yoga, tenis, hokey, golf, makyaj, yemek gibi bir çok alan İngilizce dil eğitim programlarının içine dahil edilmiş ve bu eğitimleri İngilizce dil eğitiminizle bütünleştirerek alabilmektesiniz.

 

Kanada’nın en iyi 5 dil okulu listesine girebilecek okullardan bir diğeri ise GEOS Languages Plus dil okuludur diyebiliriz. 40 yılı aşkın bir süredir eğitim veren bu dil okulu Amerika, İngilitere, Malta gibi farklı ülkelerde de bulunmaktadır. Kanada’da 6 şubesi (Vancouver, Toronto, Montreal, Calgary, Victoria, Ottawa) bulunan okulun genel İngilizce programlarıyla beraber Üniversite hazırlık programı (university pathway programs) da dikkat çekmektedir. 10’un üzerinde üniversite ile ortaklığı bulunan GEOS dil okulu öğrencileri bunlardan kendilerine uygun olanı bulmakta zorlanmamaktadırlar.

 

Genel olarak bu beş okulu incelediğimizde bulundukları şehirlerde eşsiz lokasyona sahip ve bina yapısı olarak oldukça donanımlı olduklarını görmekteyiz. Bu dil okullarının tamamı Kanada’da Language Canada ve British Colombia eyaleti tarafından verilen Eğitim Kalite Güvencesi sertifikalarına sahip ve oldukça zengin konaklama seçenekleri bulunmaktadır.

Ücret açısından baktığımızda ise fiyatlarının hemen hemen aynı olduğunu görebilmekteyiz. Genel İngilizce ve haftalık en az ders saati ücret açısından karşılaştırmak gerekirse fiyatların dönemlere ve şehirlere göre değiştiğini gözeterek genel bakışta aylık 1380 Kanada dolarıyla en pahalı KGIC, 1180 Kanada dolarıyla ise en ucuzun Global village’dir diyebilmekteyiz.

 

Kanada’da dil okullarından bu bilgiler ışığında ya da diğer okullardan hangisini seçerseniz seçin; İngilizce dil eğitiminizi tamamladığınızda İngilizce konusundaki kendinize güveninizin yanı sıra Vancouver Stanley Park’ın muhteşem yeşilliğinin, Montreal old town binalarının, Toronto’nın hareketli şehir hayatının, Ottawa müzelerinin ve Calgary’deki dans festivallerinin büyüleyici etkisiyle ülkenize döneceğinizin garantisini verebilirim.

KAPAT

Teklif Al

Ücretsiz yurt dışı eğitim danışmanlığı almak için

formu hemen doldurun!

Teşekkürler!

Danışmanlarımız en kısa sürede belirttiğiniz mail adresine veya telefon numarasına dönüş yapacak.

KAPAT