L’ÉTÉ À PARİS

L’été à Paris Nedir?

L’été à Paris, Fransa’nın en prestijli kurumlarından olan Sorbonne Üniversitesi ile Institut Catholique Üniversitesi ‘nin partnerliğinde, özellikle Fransız eğitim kurumlarında öğrenim görmekte olan öğrencilerin Fransızca seviyelerini gerek Fransız üniversitelerinde dil eğitimi alarak, gerekse uluslararası öğrenci yurtlarında konaklayıp tanışacakları yeni arkadaşları ile konuşarak geliştirebilecekleri; ayrıca Fransız kültürünü yakından tanıma fırsatı bulabilecekleri bir Fransızca eğitim programıdır.

Özel Programlar

Sorbonne Üniversitesi

Fransızca öğretmek ve Fransız kültürünü tanıtmak amacıyla Sorbonne Üniversitesi’nin Raspail Bulvarı’ndaki binasında verilen Fransızca dil kursları; son dönemde özellikle Amerikan öğrenciler tarafından sıkça tercih edilmektedir. Kurs merkezi; Pantheon, Jardin de Luxembourg, Saint Michele Meydanı, Notre Dame Katedrali gibi merkezlere yürüme mesafesindedir.

 

Lokasyon: Raspail Bulvarı

Ders Saati: Ayda 40 saat gramer, 10 saat fonetik ve 30 saat konferans

Sınıf Mevcudu: En fazla 15 öğrenci

 

Kurs yoğunluğu, ek ücret ile arttırılabilmektedir.

Teori Eğitim, Sorbonne Üniversitesi dil kursları (CCFS)’nin Türkiye’deki ilk resmi acentasıdır.

Institut Catholique Üniversitesi

Institut Catholique de Paris Üniversitesi’nin Fransız Dili ve Kültürü Enstitüsü (ILCF) tarafından verilen Fransızca eğitimi üniversite kampüsünde verilmektedir. Üniversite binası; Saint Sulpice, Jardin du Luxembourg ve Montparnasse’nin tam ortasında bulunmaktadır.

 

Lokasyon: Saint Placide

Ders Saati: Gramer ve fonetik toplamı ayda 60 saat

Sınıf Mevcudu: En fazla 15 öğrenci

 

Kurs yoğunluğu, ek ücret ile arttırılabilmektedir.

Teori Eğitim, Institut Catholique Üniversitesi dil kursları (ILCF)’nin Türkiye’deki ilk resmi acentasıdır.

Cité Universitaire

 

Öğrencilerin her türlü ihtiyacı düşünülerek tasarlanan ve 40 farklı yurttan oluşan Cité Universitaire, uluslararası değişim programları ile Paris’e gelen öğrencilerin konaklaması amacıyla kurulmuştur. Paris’in merkezi olarak kabul edilen Zone 1-2’nin güney kısmında bulunan Cité; Sorbonne’un dil kurslarını verdiği Raspail binasına 2 durak, Institut Catholique’e ise 5 durak mesafededir.

 

Lokasyon: Cité Universitaire, 14e arrondissement, Zone 2

Oda Tipi: Tek kişilik ve çift kişilik, özel tuvalet ve banyolu

Güvenlik: Binalara/odalara kart veya şifre ile giriş

Giriş-Çıkış Saatleri: Binalara/odalara serbest giriş çıkış saatleri

 

İmkanlar: Kafeterya, yemekhane, tiyatro salonu, tenis kortu, yüzme havuzu, voleybol/basketbol/futbol sahaları, postane.

Teori Eğitim, Cité Universitaire’ in Türkiye’ deki ilk resmi anlaşmalı kurumudur.

Résidence

Paris’in merkezinde bulunan öğrenci rezidansı; Fransızca eğitimi almak isteyen öğrenciler için tek kişilik odalarda kişiye özel banyo ve tuvalet ayrıcalığını sunan ayrıcalıklı bir konaklama seçeneğidir. Bu rezidanslar Cité Universitaire’in dışında olup; gerek metro, gerek otobüsle okullara ulaşımı rahattır. Kremlin-Bicêtre ve Porte d’Italie metrolarına 5 dakikalık yürüme mesafesindedir.

Ulaşım

Türk Hava Yolları veya Air France ile gidiş-dönüş uçak biletleri program ücretine dahildir. Biletlerin gidiş tarihi değiştirelemezken, dönüş tarihi katılımcının talebi doğrultusunda -bilet değişiklik ücreti karşılığında- değiştirilebilir.

Sigorta

Program kapsamında katılımcılara, yurt dışı seyahatlerde yaptırılması zorunlu olan 30.000 avroluk seyahat sağlık sigortası yaptırılmaktadır.

Transfer

Paris’teki havaalanında karşılama ve danışmanlarımız eşliğinde özel araçlarla öğrencilerin konaklayacakları siteye transferleri sağlanmakta olup, programa yalnızca gidiş havaalanı transferi dahildir.

Rehberlik

Öğrencilerin Paris CDG havaalanından karşılanmasından itibaren 1 hafta süresince Paris’te rehberlik verilmektedir. Sınav için okula birlikte gidilmekte ve panoramik şehir turları düzenlenmektedir.

Ücretler

Belirtilen ücretler € (avro) cinsindendir.
31 Ocak’a kadar yerinizi ayırtırsanız 100 € indirim!

 

Fiyatlara dahil olanlar: Eğitim, konaklama, gidiş-dönüş uçak biletleri, tek yön havaalanı transferi, seyahat sağlık sigortası ve Paris’te 1 hafta rehberlik.

 

Fiyatların geçerliliği:Yukarıdaki tabloda belirtilen fiyatlar 2019 yılı Temmuz ve Ağustos ayları için geçerli olup avro (euro) cinsindendir.

 

Okul: Sorbonne Üniversitesi veya Institut Catholique Üniversitesi tercih edilebilir.

 

Ders: Ders saatleri aylık olarak verilmiştir. Sorbonne’da aylık 80 saati içeren kurs; 40 saat gramer, 10 saat fonetik ve 30 saat konferansı içermekte iken aylık 100 saati içeren kurs ise 80 saat gramer ve 20 saat fonetik dersini içermektedir. Institut Catholique’de ise gramer ve fonetik derslerin toplamı aylık 60 veya 84 saat olup, konferans içermemektedir.

 

Konaklama: Cité Universitaire veya Résidence tercih edilebilir. Cité’deki odalar tercihe göre tek veya çift kişilik olabilmekte; ancak çift kişilik odalar için öğrencinin beraberinde bir arkadaşı ile kayıt olması gerekmektedir (yabancı bir öğrenci ile oda paylaşılmamaktadır). Résidence’ta ise yalnızca tek kişilik odalar mevcuttur.

 

Ulaşım: THY veya Air France ile gidiş dönüş aktarmasız uçak biletlerini kapsamaktadır.

 

Transfer: Paris’teki tek yön havaalanı transferini kapsamaktadır (Paris’e varışınızda karşılanmaktasınız).

 

Sigorta: Program süresince 30.000 avro teminatlı zorunlu seyahat sigortası yaptırılmaktadır.

 

Dönem: Program Temmuz ve Ağustos aylarında gerçekleştirilmekte olup; istenilen 1 ay veya 2 aya birlikte kayıt olunabilir.

 

Koşul: Program başlangıç tarihinde katılımcının 18 yaşını tam olarak doldurmuş olması gerekmektedir.

Mode

Istituto Marangoni

La haute couture c’est moi!

Paris moda denilince akla ilk gelen şehirlerden, peki yaz tatilinizi  bu moda şehrinde moda eğitimi alarak geçirmeye ne dersiniz?

 

Paris’te yaz konseptinin en önemli parçalarından biri de elbette Paris’te Moda. Paris’teki muhteşem yaz tecrübenize dünyanın en tanınmış moda okullarından biri olan Istituto Marangoni’de eğitim alırken Paris’te öğrencilik deneyimini yaşayacaksınız.

 

Program Ücreti: € 5.600

Eğitim Süresi: 3 hafta, Haziran sonu – Temmuz ortası

Konaklama: 4 hafta, Cité Universitaire’de tek kişilik oda

 

L’été à Paris programında sunulan diğer hizmetler de dahildir: Uçak biletleri, sigorta, transfer ve rehberlik.

 

Istituto Marangoni’nin size sunduğu 3 haftalık workshoplarla farklı başlıklarda moda eğitimi alabilirsiniz.

 

Paris okulunun sunduğu programlar ;

– Fashion Design
– Fashion Image & Styling
– Fashion Business
– Fashion Photography

 

Bu programlardan 1’ini seçerek 1 aylık bir süre ile Paris programı gerçekleştirebilir ya da 2 tane seçerek programınızı 2 aya çıkarabilirsiniz.

 

Konaklamınızı L’été à Paris bünyesinde zaten muhteşem bir tesiste gerçekleştiriyorken, Paris’in ünlü butiklerine, mağazalarına sadece bir kaç dakika yürüme mesafesinde yer alan Elysée Saray’ına çok yakın bir konumda yer alan Istituto Marangoni Paris dersler dışında da moda bakış açınızı ve vizyonunuzu değiştirecek.

 

Turistik Paris’in dışında elegant Paris’i keşfetmek, St Honoré, Rivoli gibi caddeleri Place Vendome gibi meydanları adımlayarak okulunuza gitmek modayı ve modanın değerini anlamanızda farklı bir pencere açacak.

 

Dersleri Fransızca ya da  İngilizce alabiliyorsunuz, dil yeterliliği için sizinle kısa bir skype ya da telefon mülakatı yapılabilir.  Hafta içi her gün olmak üzere 3 hafta boyunca seçtiğiniz başlıkla ilgili olarak sektörün önde gelen isimlerinden eğitim alacak oluşunuz da moda çalışmalarınız için önemli bir network alanı kazandıracak.

 

Moda ile iç içe muhteşem bir yaz sizleri bekliyor, kurs içerikleri ve detaylar için ofisimiz ile bağlantıya geçebilirsiniz.

 

Not: Temmuz dönemindeki program İngilizcedir.

Patisserie

Le Cordon Bleu

Le Cordon Bleu Paris’de pastacılık kursu.

 

20 farklı ülkede pastacılık ve aşçılık okullarıyla marka haline gelmiş Le Cordon Bleu’nün Paris’teki okulunda pastacılık ve aşçılık kursunu L’été à Paris programı bünyesinde alabilirsiniz.

 

Yaz dönemindeki kısa süreli eğitimler için de profesyonelliği amaçlayan Le Cordon Bleu Paris’te öğrencilerin gastronomi eğitimini en iyi şekilde tamamlaması için bir çok imkan sunuluyor.

 

Program Ücreti: € 3.650

Eğitim Süresi: 4 hafta, Temmuz ayı

Konaklama: 4 hafta, Cité Universitaire’de tek kişilik oda

 

  L’été à Paris programında sunulan diğer hizmetler de dahildir: Uçak biletleri, sigorta, transfer ve rehberlik.

 

Workshoplar, stajlar, uygulamalı eğitimlerin yanısıra öğrencinin ihtiyacı olan kıyafetlere kadar her şey düşünülmüş. Araç gereçlerin yanısıra yemek yaparken ihtiyaç duyulabilecek her türlü giysiyi yedekleriyle birlikte Le Cordon Bleu Paris temin ediyor.

 

Le Cordon Bleu programı Temmuz ayını kapsamakta olup aşağıdaki kursları içermektedir:

 

– Traditional Bread Baking
– Market Tour and Cooking
– Freshly Baked Pastries Workshop
– The Secrets of Macaroons
– The Art of Making Sauces and Jus
– The Art of French Cuisine – Provence
– Chocolate Workshop
– Tart Workshop
– Cordon Vert, Vegetarian Cuisine
– The Secrets of Choux Pastry

Yukarıdaki kurslar farklı günlerde alınmaktadır.
(Traditional Bread Baking kursu ise 2 gündür)

 

Kursların ders saatleri ve günleri için bilgi alınız.

 

Bu program kapsamında Temmuz ayında Le Cordon Bleu’de eğitim alırken Cité Universitaire’de tek kişilik odalarda konaklamaktasınız. Odalar özel tuvalet ve banyolu olup haftada bir kez temizlenmektedir. Bina ve/veya odalara girişler kartlı/şifrelidir.

 

Ayrıca THY veya Air France ile aktarmasız gidiş ve dönüş uçak biletleri, Paris’te havaalanı karşılaması ve transfer, Paris’te 1 hafta süresince rehberlik ve seyahat sağlık sigortası da bu programa dahildir.

Droit / Law

Cornell University & Sorbonne

L’été à Paris Hukuk Fransızcası programı ile Cornell University Law School ve Université Paris I Panthéon-Sorbonne’da hukuk eğitimi alın!

 

Sorbonne sıralarında hukuk eğitimi almak herkesin hayali,  Paris’teki muhteşem yazınızı hukuk eğitimi ile birleştirmek isteyen öğrenciler için muhteşem bir fırsat.

 

Sorbonne (Paris I) hiç kuşkusuz Fransa’daki üniversiteler arasında en prestijlisi, özellikle Hukuk alanında en başarılısı. Diğer taraftan Amerika’nın en önemli hukuk okullarından Cornell Law School, işte Paris gibi muhteşem bir şehir bu iki eğitim merkeziyle buluşunca siz hukuk fakültesi öğrencileri için eşsiz bir program ortaya çıkıyor. Uzun yıllardır gerçekleşen hukuk yaz okulu programıyla öğrenciler Sorbonne’da bu iki önemli okulun eğitmenleri tarafından alıyorsunuz.

 

Program Ücreti: € 5.700

Eğitim Süresi: 4 hafta, 2 Temmuz – 27 Temmuz

Konaklama: 4 hafta, Cité Universitaire’de tek kişilik oda

 

L’été à Paris programında sunulan diğer hizmetler de dahildir: Sigorta, transfer ve rehberlik.

 

Paris Summer Institute olarak düzenlenen bu güzel program bir  de Cite Universitaire de Paris gibi 6000 den fazla öğrencinin konakladığı eşsiz kampüs eklenince hem sizler için çok kalite bir eğitim hem de tüm kariyeriniz boyunca faydasını göreceğiniz uluslararası dostluklar kazanacaksınız.

 

5 hafta süresince seçeceğiniz modüllerde en yetkin isimlerden ders alacaksınız. Ayrıca Palais Justice, Conseil d’Etat, Asamble Nationale, Fransız Senatosu,  Uluslararası Tahkim Mahkemesi, Paris Ticaret Odası gibi önemli merkezlere dersleriniz kapsamında mesleki geziler düzenleyeceksiniz.  Resepsiyonlar ve ders dışı aktivitelerle birbirinizi tanıyacak ve farklı ülkelerden öğrencilerle mesleki network oluşturma şansı yakalayacaksınız.

 

Dersler İngilizce işlenecek olup, öğrencilerin yeterli seviyede İngilizce bilgisine sahip olmaları beklenmektedir. Ayrıca yaz okulu programınızı kredi olarak ülkenizdeki üniversitelerinize iletebilir, transkriptinize işletebilirsiniz. İsteyen öğrenciler kredisiz Fransızca derslerine de katılabilirler.

Dersleri şu şekilde sıralayabiliriz;

 

– Avrupa Hukukuna Giriş
– Uluslararası İnsan Hakları
– Tüm Dünyada Ölüm Cezası
– Uluslararası Tahkim
– Global Finansal Pazarlar
– Karşılaştırmalı Para Hukuku ve Merkez Bankacılığı
– Karşılaştırmalı Hukuk Çalışmaları

Business

CCF Sorbonne

Fransızca’nızı iyi bir seviyeye getirdiniz artık hedefiniz iş hayatında da Fransızca’yı etkin bir biçimde kullanmak, işte bu program tam size göre.

 

Hem 1 ayınızı dünya ekonomisinin önemli şehirlerinden birinde geçirecek hem de İş Fransızcası eğitimi Sorbonne kalitesiyle alacaksınız.

 

Mesleki Fransızca üzerine en yetkin diploma Paris Ticaret ve Sanayi Odası tarafından verilen DFP Affaires B2 ve C1  diplomaları.

 

Program Ücreti: € 2.700

Eğitim Süresi: 3 hafta, Temmuz ayı

Konaklama: 4 hafta, Cité Universitaire’de tek kişilik oda

 

  L’été à Paris programında sunulan diğer hizmetler de dahildir: Uçak biletleri, sigorta, transfer ve rehberlik.

 

Özellikle Fransızca eğitim alan işletme, ekonomi, uluslararası ticaret gibi bölümlerin öğrencileri ve frankofon ülkelerle iş yapmak isteyenler bu programın hedef kitlesini oluşturuyor.

 

Sorbonne ‘a bağlı dil eğitim birimi tarafından sizleri bu diploma sınavlarına hazırlayan program haftalık 15 saatlik iş Fransızcası eğitimi içermektedir.

 

Program ön şartı olarak en az B2 seviyesinde Fransızca bilgisine sahip olmak gerekmektedir.  Yaz döneminde 3 hafta olarak sadece temmuz ayında sunulur.

 

Derslerin yanı sıra konferanslarla da desteklenmekte olan program kapsamında öğrenciler Fransa’nın önemli ekonomi ve ticaret kurumlarını da tanırlar.

 

İş toplantıları, telefon görüşmeleri simülasyonları ile öğrencilerin iş hayatında kullanacakları temel diyaloglar hakkında pratik yapabilmesi sağlanır.

 

Ayrıca iş hayatına dair yazışmalar, belgeler, e-mail örnekleri de farklı başlıklarla işlenmektedir.

 

Eğitim programı DFP Affaires sınavlarına hazırlık niteliğinde olduğundan program bitişinden sonra 1 hafta içerisinde sınava da girebilirsiniz.

 

Cite Universitaire bünyesinde tek kişilik konforlu odalarda konaklama, rehberlik ve oryantasyon, havaalanı karşılama, uçak biletleri gibi hizmetler de paket programımız kapsamında sunulmaktadır.