Kingston Üniversitesi – Uluslararası Foundation Programı

Kingston Üniversitesi, dünyanın her yerinden gelen öğrencileri lisans eğitimine hazırlamak için Foundation Eğitimi vermektedir. Bu programa başvuran öğrenciler 17 yaş ve üstünde olmalıdır.

İstenen minimum İngilizce Seviyeleri* aşağıdaki tabloda gösterildiği gibidir.

 

International Foundation YearIELTS 4.5 genel (minimum 5.0  writing , diğer bölümler için 4.0 ve üzeri)
İngilizce Hazırlık (International Foundation Year için) IELTS 4.0 (min 4.0 tüm bölümler için)

*İstenen İngilizce seviyesi, lisans bölümlerine giriş için gereklidir. Eğer İngiltere vizesi alacaksanız, İngilizce yeterliliğinize gösteren geçerli bir test ile vize işlemlerinizi yapmalısınız. Eğer İngiltere için öğrenci vizesi (Tier 4)  başvuruyorsanız Secure English Language Test (SELT) sonucunuzla birlikte başvuruda bulunmalısınız.

 

**Eğer Tİer 4 vize başvurusu için kullanılacaksa, Secure English Language Test (SELT) sonucu 6 Nisan 2015 tarihinden önce alınmalı, 5 Kasım 2015 tarihinden önce gönderilmelidir.

 

Foundation Year için Türkiye’den gelen öğrenciler ilişkili derslerden minumum  % 40 başarı sağlayarak Lise Bitirme Diploması’na sahip olmalıdır.

 

Değerlendirme

– Okulun verdiği Foundation Year hizmeti seçtiğiniz alanda başarılı olcağınızı size garanti etmektedir.

– Kendinizi değerlendirebileceğiniz,

– Kurs çalışmaları

– Yazılı sınavlar

– Detaylı essayler ve örnek olay çalışmaları mevcuttur.

 

İngilizce Yeterlilik

Eğer İngilizce Seviyenizi Foundation Year için yeterli seviyeye getirmeye ihtiyacınız varsa  İngilizce dil eğitimi International Study Centre’ de verilmektedir. IELTS seviyenize göre Eylül ayında başlayacağınız Foundation Programı’ndan önce Haziran’daki bir dönemlik İngilizce Hazırlık Kursuna (ELP) kayıt olabilirsiniz. Aynı zamanda bir dönem ELP kursunu Eylül ayında alıp, Foundation Programı’na Ocak ayında başlayabilirsiniz.

Bölümler

İşletme, Yönetim ve Hukuk

Bu alanı seçen öğrencilerden 4 modül eğitimi, 3 dönem içerisinde tamamlamaları istenir.

 

Foundation English Skills: İngilizce Hazırlık eğitimi reading (okuma) , writing (yazma)speaking (konuşma), ve listening  (dinleme) bölümlerinden oluşur. Öğrencilere bu alanlarda gerekli yeteneklerin kazandırılmasını ve lisans eğitimini başlamalarını sağlar.

 

İşletme: Bu bölüm, öğrencilerin işletme yönetiminde karşılaşabilecekleri zorluklara karşı olası çözüm ve stratejilere odaklanarak, onlara liderlik özelliğinin kazandırılmasını amaçlar. Ayrıca, pazarlama ve insan kaynakları yönetimi alanında da öğrencilere donanımlı bir eğitim verir.

 

Finansal Muhasebe – Matematik: Bu modül eğitim, öğrencilerin İngiltere’de kullanılan hesap işletme ve sistemlerinin muhasebeyle ilişkisini içerir. Derslerin içeriği finansal muhasebe ve matematiğin temel kurallarına dayanır.  Öğrenciler finansal kayıt yönetimifinansal hesap hazırlama ve sayısal yeteneklerini geliştirme gibi alanlarda eğitim alırlar.

 

İngiltere Hukuk Sistem- Politika: Bu modülün amacı öğrencilerin İngiltere Hukuk Sistemi’nin temel prensipleri ve İngiltere Siyaseti konusunda eğitim almasıdır. Bu alanda aldığınız eğitim sadece hukuk ve politika konularına değil işletme alanına da yönelme olanağı sağlar.

 

Foundation Eğitiminden Sonraki Aşama: Foundation Year’ı gerekli olan derecelerle tamamladıktan sonra Kingston Üniversitesi’nde seçebileceğiniz bir çok bölüm bulunmaktadır.

Lisans Programları Genel Başarıİngilizce Başarı 
Muhasebe ve FinansBSc (Hons)65%40%
İşletmeBA/BSc (Hons)60%50%
İşletme EkonomisiBSc (Hons)60%50%
İşletme YönetimiBSc (Hons)60%40%
İşletme ÇalışmalarıBA(Hons)60%40%
İşletme ve MuhasebeBSc (Hons)60%40%
İşletme ve HukukBA (Hons)60%40%
İnsan Kaynakları YönetimiBA (Hons)60%40%
Uluslararası İşletmeBA (Hons)60%40%
Hukuk (Hons)LLB (Hons)65%40%
Uluslararası HukukLLB (Hons)65%40%
İşletmeyle Birlikte HukukLLB (Hons)65%40%
Hukuk ve KriminolojiLLB (Hons)65%40%
Pazarlama ve ReklamcılıkBA (Hons)60%40%
Pazarlama YönetimiBSc (Hons)60%40%
Gayrimenkul YönetimiBSc (Hons)60%40%

 

Not: LLB hukuk lisans diplomasını, BSc fen bilimlerindeki mezuniyet derecesini, BA ise lisans diplomasını ifade eder.  Honours  Degree (Hons),  lisans derecelerinden farklı olarak araştırma odaklı bileşenler içerir.

Bilim, Mühendislik, ve Programlama

İngilizce Yeterlilik: İngilizce Hazırlık eğitimi, reading (okuma) , writing (yazma), speaking (konuşma), ve listening  (dinleme) bölümlerinin yanında Kigston üniversite’sindeki lisans eğitimi boyunca yapılacak akademik çalışmalar için gerekli olan İngilizce seviyesinin öğrencilere kazandırılmasını amaçlar. Cümle yapısı,  hızlı okuma tekniklerinin geliştirilmesi ve sunum yapma becerisi öğrencilere eğitim süresince kazandırılmaktadır.

 

Soyut Matematik: Öğrenciler geçmişe dayalı bilgilerinden faydalanarak kompleks sayılar ve cebirsel denklemlerle çalışması beklenir. Aynı zamanda, standart matematiksel ifadeler, istatik giriş dersleri öğrencilerin yöneleceği lisans eğitimine hazırlanmasını sağlar.

 

Seçmeli Dersler: Öğrenciler yönelmek istedikleri alana göre 2 seçmeli ders alırlar.

 

Uygulamalı Matematik: Programlama, mühendislik, ve fizik bölümünü seçmek isteyen öğrenciler başta olmak üzere matematik ve bilim arasındaki ilişkilerNewton’un Hareket YasalarıKinematik  ve Dinamik konulara ilgisi olan herkes bu dersi seçebilir.

 

Fizik: Öğrencilerden beklenen, eski bilgilerini de kullanarak Fizik Biliminin temel konularını öğrenmeleri, teoriler üzerine çalışmalarıdır.Ek olarak, 30 saat laboratuvar eğitimi, öğrencilerin pratik beceri kazanmalarını sağlar.

 

Programlama: Bu dersi almak için öğrencilerin temel bilgisayar becerilerini sahip olması beklenir.  Görülecek eğitim, öğrencilere kodlama teknikleri, problemlere karşı veritabanı oluşturma becerileri kazandırarak öğrencilerin 1.sınıfta alacakları dersler için gereklidir.

 

Biyoloji: Eğitimlerine Biyoloji alanında devam etmek isteyenlerin katılacağı bu ders, insan ve hayvandaki temel hücre yapısı, bitki biyolojisiekolojigenetik, ve fizyolojik süreçleri konu edinir. Laboratuvarlar alınan dersin bir parçasıdır.

 

Kimya: Kimya Biliminin temel prensiplerikimyasal bağlartermodinamik, inorganik ve organik kimya bu dersin genel içeriğini oluşturur.  Öğrencilerin kimyasal maddelerin yapısını anlayarak onlarla çalışma ortamı bulması kursun amaçları arasındadır.

Foundation Eğitiminden Sonraki Aşama

Lisans Programları Genel Başarıİngilizce Başarı Yüzde
Aktüeryal Matematik ve İstatistikBSc (Hons)55%40%
Uzay MühendisliğiBEng (Hons)65%40%
Uzay MühendisliğiBSc (Hons)55%40%
Otomotive MühendisliğiBSc (Hons)55%40%
BiyokimyaBSc (Hons)55%40%
Biyolojik BilimlerBSc (Hons)55%40%
BiyomedikalBSc (Hons)55%40%
KimyaBSc (Hons)55%40%
İnşaat MühendisliğiBSc (Hons)55%40%
İnşaat MühendisliğiBEng (Hons)65%40%
Bilgisayar BilimiBSc (Hons)55%40%
Bilgisayar Bilimi ( Ağ&İletişim)BSc (Hons)55%40%
Programlama – İşletmeBSc (Hons)55%40%
İnşaat İşletmeciliği ve YönetimiBSc (Hons)55%40%
Yaratıcı TeknolojiBSc (Hons)55%40%
Sanal Güvenlik  & Adli Bilişim ve İşletmeBSc (Hons)60%50%
Çevresel Tehlikeler & Acil Durum YönetimiBSc (Hons)55%40%
Çevre YönetimiBSc (Hons)55%40%
Çevre Yönetimi- İşletmeBSc (Hons)55%40%
Çevre BilimiBSc (Hons)55%40%
Beslenme & SağlıkBSc (Hons)55%40%
Finansal Matematik- İşletmeBSc (Hons)55%40%
Forensik BiyolojiBSc (Hons)55%40%
Adli TıpBSc (Hons)55%40%
Adli Tıp ve PskolojiBSc (Hons)60%50%
Oyun TeknolojiBSc (Hons)55%40%
YerbilimiBSc (Hons)55%40%
Beşeri CoğrafyasıBA (Hons)55%40%
Bilişim SistemleriBSc (Hons)55%40%
Bilişim Sistemleri (Internet Business)BSc (Hons)55%40%
MatematikBSc (Hons)55%40%
Matematik- İşletmeBSc (Hons)55%40%
İstatiksel MatematikBSc (Hons)55%40%
Makina MühendisliğiBSc (Hons)55%40%
Makina MühendsiliğiBEng (Hons)65%40%
Medya TeknolojisiBSc (Hons)55%40%
Medikal BiyokimyaBSc (Hons)55%40%
Motor sporları MühendisliğiBSc (Hons)55%40%
Eczacılık BilimiBSc (Hons)55%40%
FarmolojiBSc (Hons)55%40%
Yazılım MühendisliğiBSc (Hons)55%40%
Spor Analizi ve KoçlukBSc (Hons)55%40%
Spor BilimleriBSc (Hons)55%40%
Sürdürülebilir GelişimBSc (Hons)55%40%

 

Not: LLB hukuk lisans diplomasını, BSc fen bilimlerindeki mezuniyet derecesini, BA ise lisans diplomasını ifade eder.  Honours  Degree (Hons),  lisans derecelerinden farklı olarak araştırma odaklı bileşenler içerir.

Sosyal Bilimler

İngilizce Yeterlilik: İngilizce Hazırlık eğitimi, reading (okuma) , writing (yazma), speaking (konuşma), ve listening  (dinleme) bölümlerinin yanında Kigston üniversite’sindeki lisans eğitimi boyunca yapılacak akademik çalışmalar için gerekli olan İngilizce seviyesinin öğrencilere kazandırılmasını amaçlar.

 

Sosyal Bilimler – Matematik: Kursun genel içeriği, kültür, kimlik tanımı, globalleşme, kitlesel medya ve suç konularından oluşur. Öğrencileri kendi yürüteceği projelere hazırlamak için Sosyal Araştırma Metotlarına da önem verilir.

 

Seçmeli Dersler: Yöneleceğiniz bölümle ilgili 2 seçmeli ders alabilirsiniz.

 

Psikoloji: Bu ders öğrencilere, araştırma metotlarıinsan hafızasıçocukluk dönemi gelişimistres ve psiko-patholoji konularına teorik açıdan yaklaşma yeteneği kazandırır. Öğrenciler aynı zamanda pratik araştırmalar yürüterek psikolojik deneylerde nasıl sonuç analizi yapacaklarını öğrenirler.

 

Medya Çalışmaları: Medyayla ilgili alanlara yönelmek isteyen öğrenciler, teorik ve pratik yaklaşımları öğrenmek için bu dersi seçebilirler.

 

Ekonominin Esasları: Makroekonomi ve Mikroekonomiye giriş derslerinden oluşur. Öğrenciler, günlük hayatta ekonomi alanında karşılaşılan problemlermodel ve konseptler hakkında bilgi sahibi olurlar. Ekonomi birçok alandaki lisans eğitiminin temelini oluşturmaktadır.

Foundation Eğitiminden Sonraki Aşama

Lisans Programları Genel Başarıİngilizce Başarı Yüzde
SuçbilimiBSc (Hons)60%50%
Suçbilimi ve Adli TıpBSc (Hons)60%50%
Suçbilimi ve TarihBA (Hons)60%50%
Suçbilimi ve İnsan HaklarıBA (Hons)60%50%
Suçbilimi ve PolitikaBA (Hons)60%50%
EkonomiBSc (Hons)60%50%
Film ÇalışmalarıBA (Hons)60%50%
TarihBA (Hons)60%50%
Tarih ve PsikolojiBA (Hons)60%50%
İnsan Hakları- PsikolojiBA (Hons)60%50%
İnsan Hakları- İspanyollarBA (Hons)60%50%
Fransız Uluslararası İlişikileriBSc (Hons)60%50%
Ulaslararası İlişkiler- Medya ve İletişimBSc (Hons)60%50%
Uluslararası İlişkiler ve PsikolojiBSc (Hons)60%50%
İspan Ulaslararası ilişkilerBSc (Hons)60%50%
GazetecilikBA (Hons)60%50%
Medya ve İletişimBA (Hons)60%50%
Politika – Uluslararası İlişkilerBA (Hons)60%50%
Psikolojiyle birlikte PolitikaBA (Hons)60%50%
PsikolojiBSc (Hons)60%50%
Pskolji- TarihBA (Hons)60%50%
Psikoloji- İnsan HaklarıBA (Hons)60%50%
Psikoloji ve Uluslararası ilişkilerBA (Hons)60%50%
SosyolojiBSc (Hons)60%50%
Television & New Broadcasting Media with PsychologyBA (Hons)60%50%

 

Not: LLB hukuk lisans diplomasını, BSc fen bilimlerindeki mezuniyet derecesini, BA ise lisans diplomasını ifade eder.  Honours  Degree (Hons),  lisans derecelerinden farklı olarak araştırma odaklı bileşenler içerir.

Foundation Dönem ve Tarihleri

Gidiş

1.Dönem ( 11 Ocak 2016 )

2. Dönem ( 4 Nisan 2016 )

3. Dönem ( 13 Haziran 2016)

 

Dönüş

1. Dönem ( 18 Mart 2016)

2. Dönem (10 Haziran 2016)

3. Dönem (12 Ağustos 2016 )

Galeri