İngiltere’de Lise

Abbots Bromley School

1874 yılında kız okulu olarak 53 hektarlık bir yeşil alana kurulan Abbots Bromley International College, geleneksel yatılı okul anlayışını 21. yüzyıla uyarlarken öğrencilerini evlerinde hissettirmek için çalışır. Akıllı, yüksek kültürlü ve yetenekli bireyler yetiştirmek okulun ilk hedefidir.

 

Bugün dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilere karma eğitim veren kurumun akademik başarısı oldukça yüksektir. Yüksek akademik eğitim vermek için çalışan Abbots Bromley, en iyi ilk 20 Sixth Form programı arasında bulunur. Öğrenciler 4 AS ve 3 ya da 4 A2 Level kursu alır.

 

Yüksek kalitede eğitimin yanı sıra öğrencileri sanatsal, sportif ve sosyal aktivitelerle destekler. Yabancı öğrenciler için özel İngilizce dersleriyle dil yeterliliği sağlar.

 

The Abbots Bromley School: High Street, Abbots Bromley, Staffordshire WS15 3BW

Verilen Dersler

GCSE eğitimi: İngiltere’de üniversite okumak için Abbots Bromley’de eğitim alan öğrenciler, GCSE kursunda matematik, İngilizce, biyoloji, fizik, kimya, Fransızca, Almanca, İspanyolca, sanat, müzik, beden eğitimi, tarih, coğrafya, din çalışmaları ve işletme dersleri görür.

 

A-Level eğitimi: GCSE derslerine ek olarak fotoğraf, sosyoloji ve siyaset dersleri verilir.

 

The Alkins School of Dance: Abbots Bromley School’un, the Alkins School of Dance’la olan ortaklığı sayesinde öğrenciler, mesleki kurslara katılarak dans ve müzikal tiyatro üzerine BTEC yeterliliği alabiliyor. UCAS puanı olarak değerlendirilebilen bu yeterlilik, üniversite kabullerinde, özellikle dans öğretmenliği okumak isteyen öğrencilere büyük kolaylık sağlıyor.

 

10. sınıftan itibaren dans kurslarına katılan öğrenciler, okulda görülen akademik derslere ek olarak haftada 10 saat klasik bale, caz, modern dans, performans sanatları, repertuvar dersleri alıyor. 7. – 9. sınıf öğrencileri için haftalık dans eğitimi 8 saat. The Alkins School of Dance müzikal kurslarında ise tiyatro, şarkı söyleme, dans gibi ek dersler bulunuyor.

 

Abbots Bromley dans okulu mezunları dünyanın öncü bale akademilerinde dans ediyor, öğretmenlik ya da tasarımcılık yapıyor.

 

GCSE ve A Level hakkında detaylı bilgi için tıklayın!

Okul Başarısı

Abbots Bromley International GCSE öğrencilerinin % 37’si 2016 yılında A*-A, % 67’si A*-B, % 90’ı A*-C seviyesinde puan aldı. A Level öğrencilerinin % 46’sı 2016 yılında A*-A, % 66’sı A*-B, % 83’ü A*-C seviyesinde puan aldı.

 

Mezunlar her yıl Birmingham, Bristol, Cardiff, Liverpool Performing Arts, Liverpool, London School of Fashion, Manchester, Newcastle, Queen Mary London, Rambert Ballet School, St Andrews Art, The Doreen Bird Academy, The London School of Medicine and Dentistry, The London Studio Centre, The Royal Academy of Dance, York üniversitelerine girme hakkı kazanıyor.

Okul Hakkında

Eğitim yaşı3-18Sağlık merkezi
KafeteryaSpor salonu ve havuz
YatakhaneYemekhane
Dans stüdyosuÖzel çalışma odası

Boarding Hakkında

Yaş8-18 (kız)/15-18 (erkek)Tam/yarım/esnek  pansiyon seçenekleri
Güvenlik ve sağlık servisiÇamaşırhane
YemekhaneWifi
KütüphaneDers ekipmanları
MutfakÇalışma odası

 

Park, müze, alışveriş merkezi, uluslararası restoranlara geziler, sanat ve zanaat hafta sonları, şehir dışı geziler, paintball, yüzme, tiyatro organizasyonları.

 

Kampüs aktiviteleri: Müzik, kulüp ve topluluk aktiviteleri, spor takımları, futbol, yüzme, rugby, tenis, dans, kayak, müzikal, drama, binicilik.

 

Kabul Koşulları

Abbots Bromley kabul için kendi matematik ve İngilizce giriş testini uygular.

 

Dans kurslarına kabul içinse seçmeleri geçen öğrencilere mülakat yapılır, matematik ve İngilizce testi uygulanır. Uluslararası öğrenciler seçmelere video ile katılabilir. İngilizce test sonuçları ve akademik notları da talep edilebilir.

Ücretler

Yatılı olmayan 
10. ve 11. sınıflar için yıllık okul ücreti15,357 £
Sixth Form öğrencileri için yıllık okul ücreti15,357 £
Hafta içi yatılı olan 
10. ve 11. sınıflar için yıllık okul ücreti21,552 £
Sixth Form öğrencileri için yıllık okul ücreti21,552 £
Tam yatılı olan (yabancı öğrenciler için) 
10. ve 11. sınıflar için yıllık okul ücreti28,305 £
Sixth Form öğrencileri için yıllık okul ücreti28,305 £