İngiltere’de Lise

Bedstone College

Bedstone College, 4-18 yaş arası çocuk ve gençlerin hem yatılı hem de konaklamasız eğitim alabildiği, öğrencilerin akademik başarısı ve sosyal aktiviteleri kadar hayata hazırlanmasına da önem veren bir yuva olma özelliği taşıyor. Her öğrencinin kendi yeteneğini keşfetmesine yönelik bireysel danışmanlık ve programlar uygulanıyor.

 

1881 yılında Elizabeth/Tudor tarzında inşa edilen Bedstone kompleksi, 1948’de Bedstone School’un Mr.&Mrs. Rees tarafından kurulmasıyla okul tarafından kullanılmaya başladı. Yaklaşık 40 hektarlık bir araziye yayılmış olan okul kampüsünde müzik okulu, spor salonları, tasarım teknolojisi ve sanat stüdyoları, fitness ve dans stüdyoları bulunur.

 

Bedstone College: Bucknell Shropshire SY7 0BG

Program ve Dersler

4-18 yaş arası eğitim veren okulda GCSE ve Sixth Form programları bulunmaktadır.

 

Okulun sıkı bir müzik, drama, sanat ve spor kültürü bulunur. Akademik programa eklenebildiği gibi bu alanlardaki dersler okul dışı aktivite olarak da alınabilir.

 

Ulusal müfredatın uygulandığı okulda lise öğrencileri fizik, kimya, biyoloji, iki yabancı dil, müzik, sanat, tasarım teknolojileri, din, beden eğitimi, tarih, coğrafya, İngilizce, matematik dersleri alır.

 

GCSE programında öğrenciler zorunlu olarak bir yabancı dil dersi almalıdır. Matematik ve İngilizce alması öngörülen öğrenci bunlara ek olarak kariyer planına göre sanat, işletme, tasarım ve teknoloji, coğrafya, tarih, müzik ve spor derslerinden seçim yapar.

 

Sixth Form programında AS ve A Level derslerinin tamamı seçilebilir durumdadır.

 

GCSE ve A Level hakkında detaylı bilgi için tıklayın!

Okul Başarısı

A Level için çalışan lise öğrencilerinin yaklaşık % 70’i istediği üniversiteye yerleşiyor. % 84’ü de GCSE seviyesinde matematik ve İngilizce dahil A*-C aralığında puan alıyor.

 

Bedstone Sixth Form programının AS Level için seçilen 3 dersten % 90’ın üzerinde başarısı var.

Okul Hakkında

Öğrenciler Bedstone House, Rutter House, Wilson House ya da Pearson House yurtlarında konaklar.

 

İç ve dış aktivite alanıGüvenlik ve sağlık servisi
Çalışma odasıÇamaşırhane
Spor salonuİnternet erişimi
Ortak salon (TV, DVD)Mutfak

Okul Dışı Aktiviteler

Bedstone öğrencileri için şehir içi ve şehir dışı geziler düzenler. Bunlara dağ tırmanışı, kamp, kayak gibi outdoor spor aktivite gezileri, sinema, alışveriş, tarih ve iş gezileri de dahildir.

 

Kampüs içi aktiviteler: bisiklet, paintball, kano, kriket, tırmanış, binicilik, hokey, rugby, netball, badminton, tenis, atletizm, yüzme, kriket, basketbol, voleybol ve futbol.

 

Kayıt Koşulları

Öğrenciler başvuru formlarını direkt okula göndererek başvuru yapar.

 

Sixth Form programına kabul edilmek için 5 GCSE dersinden en az C puanı almış olmak gerekir. AS Level için hazırlanack öğrenciler için en az B puanı istenir.

Ücretler

AçıklamaÜcret
Dönemlik öğretim ücreti*8,925 £

 

*Eğitim yılı 3 dönemden oluşur. Yıllık eğitim ücreti 26,775 £. Bu ücrete GCSE, A Level dahil eğitim programları, konaklama ve tam pansiyon, okul üniforması, kışlık ceket ve spor seti, test kitapları, hafta sonu gezileri, transfer ücretleri, okul fotoğraf, yıllık ve yıl sonu yemekleri, sınav ücretleri, üniversite başvuru danışmanlığı ve spor&sosyal programlar dahildir.