İngiltere’de Lise

Concord College

İngiltere’nin Shrewbury kentinde yer alan Concord College, İngiltere’nin uluslararası öğrencileri kabul eden ilk okulu olarak her yıl dünyanın dört bir yanından gelen gençler tarafından tercih ediliyor. 1949 tarihli Concord akademik olarak başarılı olduğu kadar etik değerleri yüksek, kendisine güvenli, takım çalışmasına uygun, zaman yönetimini yapabilen bireyler yetiştirir.

 

Yatılı lise eğitimiyle birlikte İngiltere’de üniversite okumak için gerekli olan GCSE/IGSE ya da A Level programları da mevcuttur. Concord College öğrencileri yalnızca İngiltere’nin değil dünyanın en iyi üniversitelerine yerleşir. Dostça ve destekleyici tavrıyla öğrencilerin akademik başarısını yükseltmek için her türlü kolaylık gösterilir, öğrencilerin mutlu bir ortamda yaşamaları hedeflenir.

 

Concord öğrencileri artık tüm mezunların da dahil olduğu Concord cemiyetinin bir  üyesi olur.

 

Yatılı olmayan öğrenciler de okulda ders dışı aktivitelerden yararlanabilir. Sabah 08.00’den akşam 22.00’ye kadar okulda bulunabilirler.

 

Concord College: Acton Burnell Hall, Acton Burnell, Shrewsbury SY5 7PF, İngiltere

Verilen Dersler

13 yaşından itibaren öğrenci kabul eden Concord College’ta okuyan öğrenciler 14 yaşından itibaren iki yıl süreli GCSE ve IGCSE kursları alarak üniversiteye girmek için hazırlanırlar.

 

Concord College, Sixth Form programını da kapsar.

 

Tüm dersler spor, sanat, müzik, drama, kulüp ve dernek akitiviteleriyle desteklenir.  

 

GCSE ve A Level hakkında detaylı bilgi için tıklayın!

Okul Başarısı

Concord College mezunları her yıl Oxford, Cambridge, the London School of Economics (LSE), University College London (UCL), Imperial College London gibi İngiltere’nin en iyi üniversitelerinin üyesi olduğu Russel Group okullarına yerleşir. Aynı şekilde ABD, Hong Kong, Singapur, Avustralya, Yeni Zelanda ve Avrupa’daki üniversiteler de Concord mezunlarının eğitime devam ettiği yerler arasındadır.

 

Geçtiğimiz yıllarda Concord öğrencilerinin % 78’i A Level’da A*/A seviyesinde puan alırken % 96’sı da A*-B arası puan aldı.  Bu puanlarla ISC’ye göre İngiltere’nin en başarılı 4. bağımsız okulu seçildi. Tüm okullar arasındaysa The Times’a göre 10. sırada yer aldı.

 

GCSE sonuçlarına göre de öğrencilerin % 47’si A*, % 82’si A*/A puan aldı.

 

2015 yılında 25 öğrenci Oxford ve Cambridge üniversitelerine, 12 öğrenci London School of Economics, 17 öğrenci University College London, 15 öğrenci King’s College London’a yerleşti. 36 öğrenci tıp ve diş hekimliği bölümlerini kazandı.

Okul Hakkında

Yaş aralığı13-19Sağlık merkezi
YatakhaneSpor salonu ve havuz
Bilgisayarlı çalışma odasıKütüphane
Performans stüdyolarıÖğrenci sayısı300

Boarding Hakkında

İç ve dış aktivite alanıWifi
Çalışma odasıÇamaşırhane
Hafta içi/hafta sonu konaklama seçeneğiGüvenlik ve sağlık servisi
Spor salonu ve kortOrtak salon

Kabul Koşulları

Concord College kabul için öğrencilerin okul tarafından uygulanan testlerden ve mülakatlardan başarıyla geçmesini bekler ve önceki okullardaki başarı durumu kabul için etkilidir.

 

Öğrenciler 9. sınıftan itibaren başvuru yapabilir.

Okul Dışı Aktiviteler

Kampüs aktiviteleri: Badminton, basketbol, netbol, masa tenisi, futbol, squash, fitness, jimnastik, kaya tırmanışı, açık hava sporları, voleybol, tenis, binicilik, yüzme, müzik ve sanat kulüpleri, performans ve görsel sanatlar.

Ücretler

AçıklamaÜcret
Dönemlik yatılı öğrenci eğitim ücreti12,000 £
Dönemlik konaklamasız öğrenci eğitim ücreti4,400-4,500 £