İngiltere’de Lise

Glenalmond College

İskoçya’nın Edinburg ve Glosgow havalimanlarına bir saat uzaklıkta, 300 hektarlık geniş bir yeşil alan içinde bulunan Glenalmond College, öğrencilerinin büyük bir kısmını Birleşik Krallık’taki en iyi üniversitelerin içinde bulunduğu Russel Group okullarına yerleştirmesiyle biliniyor.

 

Glenalmond öğrencilerinin yaklaşık % 80’i tam pansiyon 7 gün konaklamalı, yatılı öğrencilerdir. Öğrenciler İngiliz tarzı eğitim görür. Tüm öğretmenler kampüste konaklar.

 

Yabancı öğrenciler birebir, grup, pratik İngilizce dersleri almak zorundadır.

 

Eğitim yılı 3 dönemden oluşur.

 

Glenalmond College: Perth, Scotland PH1 3RY

Program ve Dersler

GCSE programı: İngiltere’de üniversite okumak için Glenalmond College’ta eğitim alan öğrenciler, GCSE programında matematik, İngilizce, biyoloji, fizik, kimya, Fransızca, Almanca, İspanyolca, Latince, sanat, drama, müzik, beden eğitimi, tarih, coğrafya ve işletme dersleri alır.

 

A-Level programı:25 farklı ders seçeneği bulunur. GCSE derslerine ek olarak ileri matematik, diğer yabancı diller, bilişim, tasarım, siyaset, vatandaşlık, din dersler alınır.

 

GCSE ve A Level hakkında detaylı bilgi için tıklayın!

Okul Başarısı

Glenalmond College GCSE öğrencilerinin % 23’ü 2016 yılında A*, % 25,1’i A, % 25,1’i B, % 18’i de C seviyesinde puan aldı. A Level öğrencilerininse % 9,6’sı 2016 yılında A*, % 17’si A, % 28,7’si B seviyesinde puan aldı.

 

2013’ten beri 5 öğrencisi Oxford, 4 öğrencisi Cambridge, 14 öğrencisi Edinburg, 1 öğrencisi Birmingham, 1 öğrencisi London School of Economics’e yerleşti. Mezunların büyük çoğunluğu İngiltere’nin diğer dünya çapında başarılı üniversitelerine yerleşti.

Okul Hakkında

Eğitim yaşı12-18Sağlık merkezi
Karma eğitimSpor salonu ve havuz
Yatakhane sayısı8Yemekhane
Öğrenci sayısı380Çalışma odası

Boarding Hakkında

Yalnızca 7 gün konaklamalı yatılı seçeneği bulunur. Yatılı olmayanlar dışında tüm öğrenciler hafta sonlarını okulda geçirir.

 

Tek/çift/3 kişilik konaklamaGüvenlik ve sağlık servisi
KütüphaneÇamaşırhane
YemekhaneWifi

Okul Dışı Aktiviteler

Kampüs aktiviteleri: kulüp ve topluluk aktiviteleri, spor takımları, sanat ve tasarım, müzik, drama dersleri, yüzme, kriket, futbol, basketbol, atletizm, tenis, hokey, tırmanış, açık hava sporları.

Kabul Koşulları

Glenalmond College, kabul için kendi matematik ve İngilizce giriş testini uygular. Yabancı öğrencilerin dersleri takip edebilmek için en az Intermediate seviyesinde İngilizce biliyor olması beklenir. Ayrıca giriş mülakatı yapılır.

Ücretler

Okul ücreti 
Kayıt ücreti50 £
8. sınıf için yıllık okul ücreti24,147 £
9. sınıf için yıllık okul ücreti32,229 £
10. sınıf ve üzeri, Sixth Form için yıllık okul ücreti33,840 £
AB dışı depozito3000 £