İngiltere’de Lise

Mill Hill International

Londra’nın merkezine yarım saat uzaklıkta, 120 hektarlık geniş bir yeşil alanda bulunan The Mount, Mill Hill International, 1807 yılından bu yana verdiği eğitimle uluslararası bir üne sahip. Dünyanın dört bir yanından gelen öğrenciler burada uluslararası bakış açısı kazanarak eğitim alıyor. Okul, verdiği akademik eğitimin yanı sıra öğrencinin kendine güven, sorumluluk, etik değer, saygı gibi özelliklerinin gelişmesinde büyük katkı sağlayarak onları hayata hazırlıyor.

 

Okulun eğitimi yılda 3 akademik dönemden oluşuyor. Öğrenciler her dönem başında okula kayıt yaptırabiliyor.

 

Mill Hill International: Milespit Hill Mill Hill Village London NW7 2RX

Program ve Dersler

İngilizce, matematik, sanat, biyoloji, kimya, bilgisayar, tasarım ve teknoloji, drama, coğrafya, tarih, müzik, felsefe, fizik, beden eğitimi.

 

Mill Hill International, 11. sınıf öğrencilerinin (15-17 yaş) genellikle bir yıllık GCSE kurslarına devam etmesini öngörür. Bunu da sonraki yıl 5 GCSE becerisiyle A Level kursları takip eder. Bu nedenle 11. sınıftan sonra Pre-A Level programı okutulur.

 

11. sınıftan itibaren öğrencinin İngilizce ve matematik derslerinin yanı sıra sanat, biyoloji, işletme, kimya, bilgisayar, tasarım ve teknoloji, ekonomi, coğrafya, müzik, fizik, sanat ve tekstil derslerinden üçünü seçmesi beklenir. 11. sınıf ve pre-A level öğrencilerinin sınıfı geçme koşulu GCSE sınavlarını geçmesidir.

 

Tüm dersler spor, sanat, müzik, drama, kulüp ve dernek akitiviteleriyle desteklenir.  

 

GCSE ve A Level hakkında detaylı bilgi için tıklayın!

Okul Başarısı

Mill Hill International öğrencilerinin A Level sonuçları her geçen gün yükseliyor. Son yıllarda okul öğrencilerinin % 47.6’sı A* ve A, % 76’sı A* ve B, %90’ı da C ve üzeri puanlar alıyor. Mill Hill mezunları bu sonuçlarla Birmingham, Bristol, Cambridge, Cardiff, Edinburgh, Imperial College London, King’s College London, Liverpool, London School of Economics and Political Science, Manchester, Newcastle, Nottingham, Oxford gibi İngiltere’nin en iyi okullarının üyesi olduğu Russel Group üniversitelerinden birine yerleşmek için büyük bir avantaj elde etmiş oluyor.

 

Öğrencilerin Sixth Form sonuçlarının da % 33 A, %57 A ve B seviyesinde.

 

GCSE performanslarına gelince, geçtiğimiz yıl öğrencilerin %54.6’sı A* ve A puan aldı.

Okul Hakkında

Yaş aralığı13-18Sağlık merkezi
Yatakhane sayısı4Spor salonu ve havuz
Sınıf mevcudu8-12Yemekhane sayısı3

Boarding Hakkında

Öğrenciler okul arazisi sınırları içindeki Ridgeway, Burton Bank, Collinson, St Bees yurtlarında konaklar.

 

İç ve dış aktivite alanıWifi
Çalışma odasıÇamaşırhane
Mutfak

Kütüphane

Spor salonu ve kapalı havuz Müzik okulu
Tek/İki/Üç kişilik odalar Güvenlik ve sağlık servisi

 

Tatillerde öğrenciyle ilgilenen, okula en fazla bir saat mesafede konaklayan bir aile bulunur.

 

Uyku saati:

9. sınıf: 21:30

10. sınıf: 22:00

11. sınıf: 22:30

Hafta sonları: 23:00

 

Işıklar uyku saatinden 10 dakika sonra kapanır.

 

Cep harçlığı: Öğrencinin hafta sonu gezi ve sosyal aktiviteleri için dönemlik 150-200 £.

Yemek servisi: Her gün üç öğün çıkan yemek ve meyve ücrete dahildir. Helal et seçeneği bulunur.

Okul Dışı Aktiviteler

Mill Hill akademik başarısını zengin sosyal aktivitelerine borçlu. Öğrenciler iyi bir akademik eğitimin yanı sıra sosyal aktivitelerle başarılarını arttırıyor. Öğrencilerin tasarım, sanat ve teknoji becerilerinin gelişmesi için okul sonrası ve hafta sonları etkinlikler düzenleniyor.

 

Londra ve İngiltere’nin diğer şehirlerine müze ve galerilerin, tiyatro ve sinemaların, şehir sembollerinin gezildiği kültürel, coğrafi, tarihi, spor ve doğa gezileri düzenlenir.

 

Kampüs aktiviteleri: Akademik workshoplar, sanat, atletizm, badminton, masa oyunları, satranç, bilişim, yaratıcı yazma, dans, drama, teknoloji kulübü, fitness, golf, hokey, binicilik, futbol, caz grubu, modern diller topluluğu, tarih topluluğu, dağ bisikleti, yüzme, yelken, rugby, felsefe kulübü, tekvando, teniz, voleybol, yoga.

Kayıt Koşulları

Kayıt için öğrencinin İngilizce ve matematik testlerini geçmesi gerekir. Testlerden sonra Skype üzerinden kendisiyle mülakat yapılır. Ayrıca önceki okul notu da kabul için seçicidir.

 

9. sınıf öğrencilerinin 4.0 IELTS notu, 10. sınıf öğrencilerinin 4.5 IELTS notu, 11. sınıf öğrencilerinin 5.0 IELTS notu, pre-A level öğrencilerinin 4.0 IELTS notu olması beklenir.

Ücretler

1 Eylül 2017 için ücretlendirme şu şekilde:

 

AçıklamaÜcret
Kayıt ücreti200 £
Geri ödemesiz kayıt depozitosu2,000 £
İngiltere dışında yaşayan ailelerden alınan dönemlik ek depozito13,183 £
Dönemlik öğle yemeği dahil okul ücreti7,933 £
Dönemlik konaklama (Tam pansiyon)12,555 £
Dönemlik sadece hafta içi konaklama (yemek dahil)11,206 £