İngiltere’de Lise

Moorland School

İngiltere’den ve dünyanın dört bir yanından öğrencilerin yatılı veya konaklamasız eğitim aldığı Moorland School, akademik eğitimi sosyal aktivitelerle, yaratıcı çalışmalarla, spor ve sanat kurslarıyla destekliyor. Moorland School’u diğer yatılı okullardan ayıran özellikse futbol ve bale akademisinin de bulunması.

 

Futbol ya da dansı meslek olarak sürdürmek isteyen öğrencilerin üniversitede ilgili alanlara yönelmesini ya da spor ve sanat bursuyla üniversitede başka bir alanda eğitim görmesini sağlamak için hem eğitimciler hem de danışmanlar eşliğinde çalışıyor.

 

Moorland School: Moorland School, Ribblesdale Avenue,​ Clitheroe, Lancashire, BB7 2JA

Verilen Dersler

Moorland School, 1 yaşından itibaren öğrenci kabul ediyor. 7.-11. sınıf arasında lise eğitimi veren okulda öğrenciler GCSE eğitimi alır. Edebiyat, İngilizce, matematik derslerine ek olarak kariyer planına göre eğitim verilir.

 

7.-9. sınıf öğrencileri coğrafya, medya, drama, müzik, ev ekonomisi, Fransızca, Almanca, İspanyolca, biyoloji, kimya, fizik dersleri alır.

 

10. – 11. sınıf öğrencilerine GCSE dersleri verilir. Öğrenciler İngilizce, İngiliz edebiyatı ve matematik derslerine ek olarak biyoloji, kimya, fizik, işletme ve dil dersleri alır.

 

Ekstra dersler arasında atletizm, yüzme, binicilik, müzik, tırmanış bulunur.

 

Elite football: Avrupa’nın önemli kulüplerini de çalıştırmış olan, eğitim videoları UEFA Training Ground tarafından kaydedilen başarılı antrenör Charlie Jackson’ın koçluğunda futbol eğitimi veren Moorland Football Academy, 2013 yılında kurulduğundan beri dünyada CAT 1 Academy tarafından desteklenen ve CAT 1 standardında eğitim veren tek yatılı okul. İngiltere Premier League koçlarının yönetiminde, akademi standardında verilen eğitimde yılın başından itibaren kondisyon testleri, analiz ve geliştirmeler uygulanmaya başlar. Fiziksel ve teknik çalışmalar yapılır.

 

Öğrenciler bir yandan Moorland School’da eğitimlerine devam eder, kendilerine her konuda yol gösteren okul danışmanlarının gözetiminde uygun bir akademik program oluştururlar. Akademiye seçilen öğrencilerin aldıkları eğitimin % 20’sini futbol kapsar.

 

Yetenekli öğrenciler 6 haftalık profesyonel futbol takımlarından birinde eğitim için önerilir. 16 yaş altındaki başarılı öğrenciler Moorland tarafından yönlendirilerek 2 yıllık kontrat imzalama imkanı bulur. Okul, bu öğrencilerin kendi akademik programlarına devam etmesi konusunda tam destek sağlar.

 

16 yaşından sonra öğrencilerin üniversiteye devam etmesi için, 3 A Level seviyesine denk gelen UCAS puanı almak için Spor BTEC Level 3 programı uygulanır. Ayrıca Moorland’in Amerika’daki okullarla olan partnerliği sayesinde Amerikan üniversitelerinde tam futbol burslu okuma imkanı bulunur.

 

Moorland Ballet School: 1 yaşından GCSE ve A Level seviyesine kadar, isteyen her yaştaki çocuk ve gence akademik eğitimle birlikte profesyonel bale eğitimi de veren Moorland School Bale Akademisi’nde yatılı ve konaklamasız eğitim seçeneği mevcut.

 

Öğrenciye en uygun üniversite ve bölüme göre GCSE ve A Level dersleri bale eğitiminin yanı sıra devam ediyor. Sınıf mevcudu en fazla 20 olmakla birlikte ortalama 14 kişi.

 

Moorland Bale Akademisi öğrencilerinin ortalama % 90’ı her yıl 5 GSCE yeterliliğini elde ediyor. Okulda 2014’ten beri Sixth Form eğitimi de veriliyor. Öğrenciler tarih, psikoloji, matematik, ek matematik, İngilizce ve coğrafya dersleri görüyor. Başladığı yıldan beri öğrencilerin tamamına yakını A Level seviyesinde başarılı oluyor.

 

Dans eğitimini yoğun bir şekilde alan öğrenciler burada aldıkları profesyonel eğitim ve sınav sonuçlarıyla mesleki yeterlilik kazanıp dans öğretmeni ya da dansçı olabiliyor. Bunun için öğrenciler 5. ve 6. sınıfta ön mesleki, 7.-9. sınıf boyunca da mesleki kurs verilir. Dersler arasında klasik bale, beden gelişimi, pilates, drama, çağdaş dans, koreografi, caz, dans dersleri, anatomi ve fizik bulunur. 10. ve 11. sınıf öğrencileri pre-profesyonel meslek eğitimi alırlar. Bu yıllarda GCSE sonuçları için eğitim de alınabilir.

 

Başvuru süreci: Başvuru formu incelenen öğrenci seçmelere çağrılır. Seçmelerde başarılı olan öğrenciler için mülakat düzenlenir. Mülakat sonrası bir seçme daha düzenlenir.

 

GCSE ve A Level hakkında detaylı bilgi için tıklayın!

Okul Başarısı

Moorland School öğrencileri 2016 yılında A Level seviyesinde ve mesleki yeterlilik sınavlarında % 100 başarı gösterdi.

Boarding Hakkında

Bireysel odaKütüphane
Öğrenci sayısı60Çamaşırhane
TVGüvenlik ve sağlık servisi
Oyun odasıSinema
Bilgisayar odasıHavuz

Okul Dışı Aktiviteler

Spor aktiviteleri, geziler, akademik tamamlayıcı programlar, tiyatro, sinema, konser organizasyonları.

Ücretler

AçıklamaÜcret
7. – 9. sınıf yıllık eğitim ücreti9,498.00 £
10. – 11. sınıf yıllık eğitim ücreti9,996.00 £

 

*Konaklama masrafı öğrenciye göre değişiklik gösterdiğinden, okulla bağlantı kurularak yatılık ücret belirlenmektedir.