İngiltere’de Lise

Rye St Antony

Lise eğitimi ya da üniversite hazırlık sınıfları bulunan Rye St Antony, Victoria tarzı iki binasıyla Oxford’ta 12 hektarlık bir alanda bulunuyor. 1930 yılında iki Oxford profesörü tarafından kurulan okulda hedef; kendine güvenen, sorumluluk sahibi, bağımsız, başarılı ve sosyal bireyler yetiştirmek. Okul birinci sınıf akademik eğitimin yanı sıra kişisel gelişim konusunda da etkili.

 

Okulda eğitim bir yılda 3 akademik dönemde verilir.

 

Rye St Antony School: Pullen’s Lane, Oxford OX3 0BY

Program ve Dersler

Temel eğitim İngilizce, matematik ve bilim derslerini içerir. Bunlara ek olarak Fransızca, İspanyolca, Latince, spor, müzik, bilgisayar, sanat ve tasarım, din, felsefe, sosyal bilimler dersleri verilir.

 

GCSE, AS ve A Level programları da mevcuttur.

 

GCSE programında, sanat ve tasarım, Çince, bilgisayar, drama, İngilizce, İngiliz edebiyatı, yemek, Fransızca, coğrafya, tarih, Latince, matematik, ileri matematik, müzik, beden eğitimi, din, bilim ve İspanyolca dersleri bulunuyor.

 

Sanat derslerine çizim ve güzel sanatlar, resim, seramik, çömlekçilik, tekstil, dijital fotoğrafçılık, yeni medya dahildir.

 

Müzik derslerine 7. sınıfta Latin müziği, barok müzik, orkestra enstrümanları, rock’n roll; 8. sınıfta klasik müzik, film müziği, calipso ve reggae, caz, opera; 9. sınıfta disco ve club dans müziği, vals, soul müzik dahildir.

 

GCSE öğrencilerinin müzik derslerine müzik tarihi: barok, klasik, romantik ve 20. yüzyıl müziği; pop müzik: rock, elektronik, caz; dünya müziği: African drumming, India raga, Folk fusion müziği dersleri dahildir.

 

A Level öğrencilerineyse enstrümantal müzik: konçerto, senfoni, oda müziği, piyano ve caz; vocal müzik ve uygulama müziği dersleri verilir.

 

GCSE ve A Level hakkında detaylı bilgi için tıklayın!

Okul Başarısı

2016 yılı verilerine göre, Rye St Antony öğrencilerinin % 36,3’ü A Level sonuçlarından A*-A, % 27,3’ü B, % 63,6’sı A*-B puan aldı. Aynı yıl GCSE sonuçlarının % 12,3’ü A*, % 15,7’si A, %18,7’si B puan.

 

Mezunlar geçtiğimiz yıl, University of Hull, London Studio Centre Royal Holloway, Swansea University, Bournemouth University, University College London, Cardiff University, Royal Academy of Dance, Birmingham City University, University of Birmingham, Oxford, University of York, University of Bristol’e kabul edildi.

Okul Hakkında

Yaş aralığı3-18 (kız)/3-11 (erkek)Sağlık merkezi
Sixth Form çalışma alanıSpor salonu/sahası ve havuz
Bilim laboratuvarlarıKütüphane
Sanat ve tasarım stüdyolarıYemekhane/mutfak

Boarding Hakkında

İç ve dış aktivite alanıWifi
Çalışma odasıÇamaşırhane
Tam/haftalık/serbest pansiyon seçenekleriGüvenlik ve sağlık servisi
Ortak alanMutfak
Spor salonuYemek odası
Fitness salonu ve havuzSanat odası

 

Uyku saati:

Uyku saati yaşa göre belirlenir 20.30-23.00 arasıdır.

Okul Dışı Aktiviteler

Kampüs içi aktiviteler: seramik, resim, şiir yazımı, matematik, bilim, konuşma ve drama, yüzme, tenis, atletizm, tartışma kulübü, yaratıcı yazma, hokey, judo, rugby, yemek pişirme, doğa okulu, fotoğrafçılık, bale, caz.

Kayıt Koşulları

Öğrenciler kabul için okul tarafından uygulanan İngilizce ve matematik testlerini, test sonrası düzenlenen mülakatı geçmelidir. Öğrencinin hazırladığı portfolyoyla başvurması gerekir. Bu portfolyoda öğrencinin akademik ve okul dışı aktiviteleri yer alır.

Ücretler

AçıklamaÜcret
Kayıt ücreti150 £
Geri ödemesiz kayıt depozitosu500 £
Tam pansiyon 7 gün konaklamalı öğrenci eğitim ücreti (dönemlik)7,995 £
Hafta içi konaklamalı öğrenci eğitim ücreti (dönemlik)7,610 £
Konaklamasız öğrenci eğitim ücreti (dönemlik)4,725 £

 

*Okul okul dışı sanat ve dil kursları için ek ücret talep edebilir.