İngiltere’de Lise

Saint Michael’s College

1856 yılında bir Oxford Üniversitesi profesörü tarafından 10 hektarlık yeşil alana kurulan King’s College Saint Michael’s, yalnızca lise dönemi öğrencilerine yönelik bir eğitim kurumu. Öğrencilerini İngiltere’nin ve dünyanın en iyi üniversitelerine yerleştirme hedefiyle onları GCSE ve A Level için hazırlıyor.

 

9. sınıfta başlayan pre-GCSE programından, yurt dışında lise eğitimini tamamlayıp İngiltere’de üniversite okumak için yeterli İngilizce seviyesinde ya da akademik seviyede olmayanlara özel University Foundation sınıfına kadar (13. Sınıf) eğitim veren okul, İngiliz eğitim kültürünü öğrencilere aşılayarak onların yaratıcı, açık fikirli, dinamik bireyler olmasını sağlıyor.

 

Yaklaşık 30 farklı milletten öğrencisi bulunan Saint Michael’s, farklı kültürler öğrenmek, farklı kültürlere saygı duyan bireyler olmak adına büyük önem taşıyor. Saint Michael’s College’a gelen yabancı öğrenciler hem İngilizceyi anadilleri gibi konuşmaya başlıyor hem de İngiltere’de üniversite okumak için sağlam bir adım atmış oluyor.

 

Saint Michael’s College: Oldwood Road Tenbury Wells Worcestershire WR15 8PH United Kingdom

Program ve Dersler

Pre-GCSE: 13 yaşındaki gençlerin kabul edildiği 9. sınıfta; öğrenciler, İngilizce seviyelerini geliştiriyor, matematik, bilim, tarih, dil, beden eğitimi, bilişim, coğrafya gibi dersler alıyor.

 

GCSE: 14-16 yaşındaki gençlerin kabul edildiği 10. ve 11. sınıfta; öğrenciler 7 tane GCSE dersi seçerek bu derslerde kendilerini geliştiriyor. İngilizce ve matematik dersleriyse zorunlu olarak veriliyor.

 

Pre A Level: 15 yaş üzerindeki gençler 11. sınıfta matematik, İngilizce, coğrafya, işletme dersleri, ekonomi, fizik, kimya, biyoloji gibi dersler alıyor.

 

A Level: 16-18 yaş arasındaki gençler 12.-13. sınıfta genellikle 3 ya da 4 ders üzerine yoğunlaşıyor. Zorunlu İngilizce dersleri devam ediyor.

 

University Foundation: 17 yaşının üzerindeki gençlerin İngiltere’de bir üniversitede okumak için gerekli akademik ya da İngilizce yeterlilik seviyesine gelmeleri için öngörülen bir yıllık programdır.

 

GCSE ve A Level hakkında detaylı bilgi için tıklayın!

Okul Başarısı

A Level20162015
Geçme oranı (A* – E)% 98.1% 97
A*% 11.7% 11.7
A* – A% 37.2% 35.2
A* – B% 64.6% 58.7

 

GCSE 2016 sonuçları: 

% 91.8  A*-C

% 14.5 A*

% 40A*-A

% 68.1 A*-B

Okul Hakkında

Yaş aralığı13-18+Sağlık merkezi
Sınıf mevcudu10-12Açık ve kapalı spor salonu/havuz

Boarding Hakkında

İç ve dış aktivite alanıWifi
Odada çalışma masasıÇamaşırhane
Tek/çift kişilik odalarOrtak alan ve TV
Açık ve kapalı spor salonuGüvenlik ve sağlık servisi
MutfakYemekhane

Okul Dışı Aktiviteler

Saint Michael’s öğrencilerin İngiltere’deki üniversiteler hakkında bilgi sahibi olması için üniversite gezileri düzenliyor. Buna ek olarak Old Trafford futbol turu, tasarım alışveriş turu, şehir gezileri, Warwick Kalesi gibi geziler düzenlenir.

 

Kampüs aktiviteleri: Futbol, fitness, yoga, basketbol, badminton, yüzme, voleybol, teniz, dans, bowling, golf, binicilik spor aktiviteleri; medya, bilim, Japonca, Çince, piyano kulüpleri.

Kayıt Koşulları

King’s College Saint Michael’s başvuru yapan öğrencilerden, okulun uyguladığı matematik ve İngilizce testlerinde yeterli puanı almalarını bekler.

 

University Foundation programını alacak öğrencilerin 4.5 IELTS puanı olması zorunludur.

Ücretler

2017 yılı ücret bilgileri şu şekildedir:

 

AçıklamaÜcret
Bahar 2017 yurt konaklamalı eğitim ücreti8,925 £
Sonbahar 2018 yurt konaklamalı eğitim ücreti8,925 £
Yaz 2018 yurt konaklamalı eğitim ücreti8,925 £
Bahar 2017 aile yanı konaklamalı eğitim ücreti9,615 £
Sonbahar 2018 aile yanı konaklamalı eğitim ücreti9,615 £
Yaz 2018 aile yanı konaklamalı eğitim ücreti9,615 £

 

*Ücretlere eğitim ücreti, tam pansiyon konaklama, hafta sonu turları, okul üniforması, kışlık ceket, spor setleri, çamaşır yıkama, havaalanı transferi ücretleri dahildir. Eğitim yılda 3 dönemde verilir. Ücretler dönemlik olarak belirtilmiştir.

 

Haftalık yaklaşık 30 £ olarak öngörülen cep harçlığı fiyata dahil değildir.