İngiltere’de Lise

Woodhouse Grove School

1812 yılında 9 erkek öğrenciyle eğitim hayatına başlayan Woodhouse Grove, 200 yılı aşkın tecrübesiyle küçük yaşta yatılı okul deneyimi yaşayan öğrencilerine iyi eğitimi kendilerini evlerinde hissettikleri bir ortamda veriyor. Hem akademik hem de sosyal faaliyetlerle öğrencileri üniversiteye olduğu kadar hayata da hazırlıyor.

 

Leeds ve Bradford merkezlerine 10 km’den kısa mesafede, Leeds/Bradford Havaalanı’na 5 dakika uzaklıkta 70 dönümlük bir kampüste bulunuyor.

 

Öğrencilerin okula geldiği günden itibaren kendilerine akademik olarak yol gösterecek bir danışman atanıyor. Woodhouse Grove İngilizcesi çok yeterli olmayan yabancı öğrencilere İngilizce danışmanı belirleyerek öğrencinin dilini geliştirmesi sağlanıyor.

 

GCSE ve A Level öğrencileri Eylül ayında başlamak zorundayken diğer seviyelerdeki öğrenciler herhangi bir akademik dönemde okula kabul ediliyor.

 

Woodhouse Grove School: Apperley Bridge, West Yorkshire, BD10 0NR

Program ve Dersler

10. ve 11. sınıf öğrencileri (15-17 yaş) için öngörülen program GCSE sonuçları için hazırlık derslerini içeriyor. Bu yıllarda öğrencilere GCSE seviyesinde İngilizce, matematik ve bilim dersleri veriliyor. Ek olarak öğrencinin akademik tercihine göre 4 farklı ders grubu bulunuyor. A bloğu Fransızca, işletme dersleri, coğrafya, tarih, beden eğitimi; B bloğu sanat, işletme dersleri, tasarım teknolojisi, Almanca, tarih, din dersleri; C bloğu sanat, işletme dersleri, hesap, drama, coğrafya ve müzik; D bloğu dersleri tasarım teknolojisi, drama, coğrafya, tarih, beden eğitimi, din dersleri ve İspanyolca içeriyor.

 

AS ve A-Level kursları için Sixth Form programı öngörülüyor. Akademik başarıyı yükseltmek için dersler okul kulüpleri, aktiviteler ve sosyal çalışmalarla destekleniyor. Bu programda 4 farklı ders bloğu bulunuyor. Blok 1, sanat, biyoloji, kimya, drama, ekonomi, tarih, matematik, psikoloji, spor; Blok 2, işletme dersleri, kimya, ekonomi, İngilizce, coğrafya, müzik, fizik, siyaset, psikoloji; Blok 3, biyoloji, işletme dersleri, tarih, matematik, fizik, din dersleri, İspanyolca; Blok 4, biyoloji, tasarım teknolojileri, İngilizce, Fransızca, coğrafya, matematik, ek matematik, medya dersleri, din dersleri, spor içeriyor.

 

GCSE ve A Level hakkında detaylı bilgi için tıklayın!

Okul Hakkında

Eğitim yılı7-13. sınıfSağlık merkezi
YatakhaneBilim laboratuvarları
Performans ve sanat odası/stüdyosuSpor sahaları

Boarding Hakkında

Konaklama çeşitleri yaş temel alınarak belirlenir. Sixth Form öğrencilerinin tek kişilik odalarda, 13. sınıftan itibaren de daire tarzı konaklama imkanı bulunur. Öğrenciler hafta sonları velilerinin okula bildirmesi koşuluyla yurdun dışına çıkabilir.

 

İç ve dış aktivite alanıBilgisayar odası
Çalışma odasıÇamaşırhane
Mutfakİnternet erişimi
Güvenlik ve sağlık servisiOyun odası

 

Yatılılar için aktiviteler: Sinema, bowling, açık hava aktiviteleri, hayvanat bahçesi gezileri,  basketbol, yüzme, tenis, tırmanış.

 

Uyku saati:

9.sınıf: 22.00

10.sınıf: 22.15

11.sınıf: 10.30

 

Sixth Form: 23:00

 

Yemek servisi: Her gün üç öğün çıkan yemek, çay saati ve meyve ücrete dahildir.

Okul Dışı Aktiviteler

Woodhouse Grove’da şehir ve ülke dışı geziler düzenlenir. Değişim programları bulunur.

 

Öğrencilerin okulda bulundukları süre boyunca seçtikleri okul dışı branşlarda kendilerini geliştirmeleri için uygun alanlar sağlanmış durumdadır. Müzik, dans, drama, fotoğraf, performans, tiyatro, sanat stüdyoları, uygulama alanları, çalışma odaları; futbol, rugby, squash, masa tenisi, tenis, tırmanış, kriket, basketbol, atletizm, fitness ve daha pek çok spor kolu için salon ve sahalar bulunur. Öğrenciler bireysel çalışabildiği gibi okul takımları, müzik grupları, aktivite kulüplerinde aktif rol alabilir.

Kayıt Koşulları

Kayıt için öğrencinin, okulun uyguladığı İngilizce ve matematik testlerini geçmesi gerekir. Testlerden sonra öğrenciyle mülakat yapılır. Öğrencinin başvuru sırasında öğrencisi bulunduğu okul not ve referansları da dikkate alınır.

Ücretler

AçıklamaÜcret
Depozito3,500 £
7-10. sınıf yatılı olmayan öğrenci (dönemlik*)4,155 £
7-10. sınıf hafta içi yatılı öğrenci (dönemlik)8,085 £
7-10. sınıf hafta sonu dahil yatılı öğrenci (dönemlik)8,640 £
11-13. sınıf yatılı olmayan öğrenci (dönemlik)4,275 £
11-13. sınıf hafta içi yatılı öğrenci (dönemlik)8,185 £
11-13. sınıf hafta sonu dahil yatılı öğrenci (dönemlik)8,660 £

 

*Eğitim yılı 3 dönemden oluşur.