Malta Dil Okulları Top 10!

İngiltere, Amerika ve Kanada’daki dil okullarının yanı sıra alternatif bir rota olarak belirleyebileceğiniz Malta dil okulları popülerliğini her yıl daha da arttırmaktadır. Bunun bir çok sebebi olabilir.

 

İngilizce dil eğitimi almaya karar verdiğinizde kafanızda dolaşan hangi ülke, hangi şehir, hangi okul sorularına cevap bulmaya çalışırsınız. Bütçeniz, sosyal statünüz, seçim yapacağınız ülke, şehir ve okul oldukçabelirleyici kriterlerdir. Ama İngilizce dil eğitiminde alternatif seçenek arayışı içerisinde olanlar için diğer ülkelere kıyasla daha ekonomik bir seçenek olan Malta mükemmel bir tercih olacaktır.

 

Malta’da İngilizce dil eğitimi almaya kesin olarak karar verdikten sonra 50’yi aşkın dil okulu arasından seçim yapmanız gerekebilir. Hangi okul sizin ihtiyaçlarınıza ne oranda cevap verecek bunu tahmin etmek biraz zor gibi görünse de size yardımcı olabilecek tecrübesi olan danışmanlık firmaları, arkadaş tavsiyeleri, forumlar vs aklınızdaki soru işaretlerini yavaş yavaş yok edecek önerilerde bulunacaklardır. İnce eleyip sık dokuduğunuz bir araştırma dönemi sonucunda gideceğiniz okulu artık belirlemek ve bir karar varma zamanı gelmiştir.

 

Nihai sonuca varmanızda size ip uçları vererek yardımcı olabileceğimizi düşünüyorum. Öznel tavsiyeler her ne kadar kıymetli olsa da kimsenin göz ardı edemeyeceği genel geçer doğrular elbette vardır.

 

Bir okulun iyi olup olmadığı ne kadar talep gördüğüyle ve öğrencilerin döndüklerinde ne kadar memnun kalıp verim aldıklarıyla doğru orantılıdır. Eğer talep oranı başarı oranı ile ters düşüyorsa demek ki yapılan yanlış seçimler ve değerlendirmeler vardır.

 

Yapılan araştırmalar gösteriyor ki Malta’nın turistik olması alternatif dil okulu arayışı içerisinde olanlar için bir artı puan. Yaz dönemi yaklaşık 2 milyon turiste ev sahipliği yapıyor olması, Anglosakson geleneği ile Avrupalı olmanın ayrıcalığını, Akdeniz kültürü ve konukseverliği ile birleştirerek ziyaretçilerine sunması, İngilizce konuşan ülkelerin topluluğu olan İngiliz Uluslar Topluluğu’nun en eski üyelerinden biri olması,  yaklaşık 200 yıl İngiltere’nin sömürgesinde kalmasından dolayı İngilizce ve İngiliz Kültürü ülkenin her yerinde hissediliyor olması sayılabilecek artı özelliklerden birkaçıdır. Okulda alınan teorik bilgilerin bir şekilde sosyal hayatta pratiğe geçirilmesi gerektiğine inananlardanım. Günlük hayatta pratik yapma imkanı tabii ki sadece Malta’da elinize geçen bir fırsat. Ama bunu en ekonomik bir biçimde dil eğitiminizi tatilinizle birleştirerek yani bir taşla iki kuş vurarak yapabileceğiniz bir rotadır. Popüleritesinin artmasının başında da turistik bir ada ülkesi olması gelmektedir.

 

Malta’da 50’yi aşkın dil okulu arasında yukarıda da bahsettiğim gibi talep edilmesiyle memnun kalınmasının doğru orantıda olduğu 10 Malta dil okulunu kısaca tanıtacağım.

 

Dil eğitimi alırken çalışma iznine sahip olabileceğiniz diğer ülkeler hakkında bilgi almak için tıklayınız

 

1-Sprachcaffe

Malta’da en donanımlı kampüste eğitim veren Sprachecaffe, St.Julians’da bulunan tarihi taş bir binada eğitim vermektedir. Kampüs olarak bulunan kompleksin içerisinde konaklamaları, eğitim verilen derslikleri, restoranı, kafesi, internet kafesi, kütüphanesi ile büyük bir bahçenin içerisinde ye ralan havuzu bulunmaktadır. İngilizce dil eğitiminin yanında sosyal aktiviteler açısından da zengin bir okuldur. Okulda sürekli olarak gezi, aktivite ve kültürel kent turları düzenlenmektedir. Bunun yanında ise yüzme, dalış ve yelken kursları da verilmektedir.

 

Sprachcaffe Malta – St. Julians’daki dil okulunda farklı kurs tipleri mevcuttur: kısa sürede İngilizcenizi geliştirecek olan yoğun kurslar, sizi okul sınavlarınıza hazırlayacak veya Cambridge dil sertifikası sınavlarına hazırlık kursları katılabileceğiniz alternatif kurs programları arasında yer almaktadır. Ayrıca bire bir dersler ve İş İngilizcesi kursları da sunulmaktadır.

 

2-Inlingua

Sliema kentinde bulunan Inlingua Malta dil okulu, Malta’da kurulmuş ilk İngilizce dil eğitimi veren okul olma özelliğini taşımaktadır. Malta’daki okul, merkezi İsviçre olan ve dünya çapında 320 şubesi bulunan Inlingua’nın bir şubesidir ve kurumsal olmanın gururu ile öğrencilerini ağırlamaktadır. İngilizce öğretmek için özel olarak yetiştirilmiş, İngilizce Öğretmenler Sertifikası’na sahip uzman kadrosu sayesinde en güncel ve kişi odaklı öğrenmede verimli metotlarla mükemmel bir İngilizce dil eğitimi alabilirsiniz. Genel İngilizce, iş İngilizcesi, Cambridge dil sertifikası sınavlarına hazırlık kursları ve bire bir İngilizce kursu gibi farklı kurs ve program seçenekleriyle ihtiyacınız olanı tercih edebilirsiniz.

 

3-NSTS

NSTS Malta Dil Okulu, 1963 yılında kuruldu ve Malta’da kurulan ilk ingilizce dil okullarından biridir. 1989 yılından beri Malta Eğitim Bakanlığı onaylı ve FELTOM üyesidir. Öğrencilerin ihtiyaçlarına göre çözüm ve öğretim yöntemleri geliştirme konusunda Malta’daki diğer okullara öncü olmuştur. NSTS Dil Okulunda farklı kurs seçenekleri mevcuttur. Bünyesindeki öğretmen eğitim merkezi ile , uluslar arası öğretmen sertifikası (CELTA) için kurs programı, genel İngilizce programı, ileri İngilizce programı, İş ihtiyaçları ve kültürel farkındalık, sunum yapma, iş içerisinde sosyal ilişkiyi geliştirme, toplantı ve müzakere etme konularında İngilizceyi rahat şekilde kullanmanızı sağlayacak İş İngilizcesi programı ve yaz dönemi katılabileceğiniz yaz okulu programları ihtiyaçlarınıza cevap verebilecek seçenekler arasındadır.

 

4-LAL IELS

LAL IELS dil okulu, ihtiyacınız olan herşeye kolaylıkla erişebileceğiniz tüm imkanların tek noktada buluştuğu ve tüm merkezlere rahatça ulaşım imkanının bulunduğu Sliema bölgesinde yer almaktadır. LaL Malta dil okulu, Malta Eğitim Bakanlığı tarafından onaylıdır. Ayrıca, ALTO (Association of Language Travel Organisations), FIYTO (Federation of International Youth Travel Organisations), WYSET (World Youth Student & Educational Travel) ve FELTOM( Federation of English Language Teaching Organisations Malta üyesi olan IELS dil okulu, genel ingilizce, yoğun ingilizce, iş ingilizcesi, Cambridge, IELTS sınav hazırlık programları, Celta/Delta öğretmen programları ve 50 yaş üstü öğrenciler için özel programlar gibi her yaşa ve farklı ihtiyaca göre kurs seçenekleri ile hizmet vermektedir.

 

 5-Chamber College

Chamber College Malta dil okulu Malta’nın Gzira bölgesinde yer almaktadır. Okul tamamiyle öğrenci konforu için tasarlanmış ferah, şık ve klimalı 27 sınıfa sahiptir. Öğrencilerin dil yetilerini geliştirmeleri için işitsel olanakların yanısıra (TV, VCR, DVD ve CD) tam donanımlı bir dil labaratuvarı da bulunmaktadır. Farklı kurs ve program seçenekleriyle karşımıza çıkan Chmber College’da, genel İngilizce, yoğun İngilizce, uluslararası geçerliliği olan TOEFL, IELTS, Cambridge Sınavlarına Hazırlık kursları, İş İngilizcesi ve Executive English kurslarına katılabilirsiniz. Ders aralarında öğrencilerin rahat edebileceği bir dinlenme salonu, cafe, tüm okulda ücretsiz olan kablosuz internet bağlantısı ve uluslarası ekonomik telefon görüşmesine imkan sağlayan VoIP sistemi mevcuttur.

 

Sprachcaffe Malta – St. Julians’daki dil okulunda farklı kurs tipleri mevcuttur: kısa sürede İngilizcenizi geliştirecek olan yoğun kurslar, sizi okul sınavlarınıza hazırlayacak veya Cambridge dil sertifikası sınavlarına hazırlık kursları katılabileceğiniz alternatif kurs programları arasında yer almaktadır. Ayrıca bire bir dersler ve İş İngilizcesi kursları da sunulmaktadır.

 

6-Linguatime

Malta Eğitim Bakanlığı onaylı olmasının yanında FELTOM onaylı yüksek kalite standartlarına İngilizce dil Eğitimi veren bu okul Malta’nın en merkezi yeri olan Sliema’da deniz kıyısında bulunmaktadır. Okul binasından St. Julian’s Bay ve Malta batı sahili olduğu gibi görünmektedir. Linguatime Malta dil okulunun yıl boyunca yetişkin ve çocuk programları olmak üzere 40 farklı ülkeden gelen öğrencilere özel sertifikalı İngilizce öğretmenleri ile sunduğu farklı kurs seçenekleri arasında genel İngilizce, yoğun ingilizce, bire bir kurs, iş ingilizcesi, sınavlara hazırlık kursları (Cambridge, IELTS) şeklinde tüm ihtiyaçlara yönelik İngilizce eğitim programları yer almaktadır. Oldukça ferah ve modern binasıyla öğrencilere huzurlu bir atmosfer yaratmaktadır. Binanın içerisinde 170 öğrenci kapasitesi olan 18 derslik vardır. İçerisinde kitapları, cd leri, videoları, kasetleri, bilgisayarı, interneti olan zengin bir kütüphanesi de mevcuttur. Ayrıca cafesi, bahçesi,dinlenme, tv ve oyun odaları ile öğrencilere konforlu bir ortam sağlamakta ve öğrencilerin sosyalleşmesine katkıda bulunmaktadır.

 

7-Clubclass

Tatil kompleksi şeklindeki atmosferi ve sunduğu çeşitli imkanlarla Swieqi’nin merkezinde bulunan Clubclass Malta Dil Okulu, Malta Turizm ve Eğitim Bakanlığı tarafından onaylı bir okul ayrıca FELTOM (Malta İngilizce Eğitim Veren Kurumlar Birliği) üyesidir. Farklı kurs seçenekleri sizin ihtiyaçlarınıza uygun olarak hazırlanmaktadır. Derslerin içeriği gramer, okuma, konuşma, yazma, anlama ve kavrama, iletişim becerilerine yönelik olarak planlanmış ve sürekli yeniliklere açık bir şekilde geliştirilmektedir. Kendi modern binasında ferah sınıfları, kütüphanesi, çalışma ve video odaları ile öğrencilere kaliteli bir eğitim imkanı sunar. Clubclass Malta Dil Okulu’nun öğrencileri, okulun geniş terasından, açık ve kapalı yüzme havuzundan, fitness salonundan, sauna ve Jakuziden, snack bardan(sadece yaz sezonunda), restauranttan, oyun odalarından, TV odalarından, çamaşırhaneden, internet cafe ve düşük ücretli telefon hizmetinden yararlanmaktadır.

 

8-Easy School of Language

Easy School of Language, Dünya Tarihi Mirasları listesinde bulunan Malta’nın başkenti Valetta’daki nadir dil okullarından biridir. 2007’den beri hizmet veren Easy School of Languages Malta Turizm Ve kültür bakanlığı tarafından FELTOM (Federation of English Language Teaching Organisations Malta) üyesi bir okuldur. Öğrencilerin memnuniyeti okul için oldukça önemli bir husus olduğu için bu konuda oldukça hassastırlar. Öğrencileriyle birebir yakından ilgilenen Easy School of Languages yüksek kalitede eğitim vermeyi garanti eder ve alanında uzman çalışan kadrosuyla bunu sağlamak için yüksek çaba harcamaktadır.Tercih edebileceğiniz farklı kurs ve program seçenekleri arasında genel İngilizce, yoğun İngilizce, iş İngilizcesi, turizm İngilizcesi, özel amaçlı İngilizce, öğretmenler için İngilizce, bire bir kurs, Cambridge hazırlık kursu yer almaktadır.

 

9-Am Language Studio

I Am language Studio Malta Dil Okulu Sliema’da 1987 yılında kurulmuş Malta’nın ilk dil okullarından bir tanesidir. Ayrıca ISO 9001 belgeli, FELTOM üyesidir ve Malta Eğitim Bakanlığı tarafından onaylıdır. Okulda bulunan tum ogretmenler alanlarında uzman ve anadili İngilizce olan ülkelerden gelen öğretmenlerdir. Öğrenciler ile gayet ilgili ve iç içe olan öğretmenler, çeşitli yöntemlerle İngilizce öğrenmeyi eğlenceli hale getirip İngilizce gelişimlerine hızlıca katkıda bulunmaktadırlar. Farklı program seçenekleri mevcut olan okulda, yaşı 50 üstü olan yetişkin öğrenciler için de 50+ sınıf seçeneği vardır ve ayrıca 18 yaş üstü yetişkin öğrenciler için de Genel İngilizce, Yoğun İngilizce, mini gruplar için İngilizce ve birebir ingilizce dersleri mevcuttur.

 

10-European Centre

EC Malta dil okulu Malta’nın turizm cenneti olarak bilinen St. Julians’da bulunmaktadır. 1991 yılında kurulmuş olan okul sunduğu imkanlar ve eğitimiyle ün yapmıştır ve 2006 yılında 52 okul arasında en iyi Malta dil okulu seçilmiştir. Malta’da ISO 9001 kalite sertifikasına sahip okullarından biri olan EC Malta dil okulu ayrıca Malta Eğitim Bakanlığı onaylı ve FELTOM üyesidir. Tercih edebileceğiniz farklı kurs ve program seçenekleri arasında genel İngilizce, yoğun İngilizce, iş İngilizcesi, turizm İngilizcesi, özel amaçlı İngilizce, öğretmenler için İngilizce, bire bir kurs, Cambridge ve IELTS hazırlık kursları yer almaktadır.

 

Malta hakkında öğrencilerimizin yorumlarını paylaştığı Bir Malta Macerası ve Malta’da İngilizce Eğitim Serüveni blog sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz.

KAPAT

Teklif Al

Ücretsiz yurt dışı eğitim danışmanlığı almak için

formu hemen doldurun!

Teşekkürler!

Danışmanlarımız en kısa sürede belirttiğiniz mail adresine veya telefon numarasına dönüş yapacak.

KAPAT