Malta’da Gezilecek 10 Yer

Avrupa’nın ve Afrika’nın tam ortasında yer alan, şövalyeler adası Malta, bugün cumhuriyetle yönetilen bir ada. Geçmişte birçok şövalyeye ev sahipliği yapan ülke, 3 büyük adadan oluşuyor: Malta, Gozo ve Comino… Bu yazımızda, bir yandan Malta’da dil eğitimi alırken diğer yandan gezebileceğiniz 10 yeri sıralıyoruz…

 

Mdina (Sessiz Şehir)

Bir dönem başkentlik yapan şehir, en iyi korunmuş Ortaçağ ülkelerinden biri olarak, Unesco Dünya Mirasları listesinde yer alıyor. Daracık sokakları ve tarihi mimarisi ile sizi etkileyeceği kesin. Şehrin giriş kapısını görmeniz bile sizi eski zamanlara götürecektir.

 

Mdina

Üzüm Bağları

Bu tarih kokan ülkenin üzüm bağlarını ve şarap imalathanelerini görmeniz, sizin hem lezzetli şaraplar tatmanızı sağlayacak hem de şarap eğitimi alma imkanı sunacak. Siz de eğer şarap severseniz, Malta’nın gezilecek yerler listenizde, şaraphanelere yer vermelisiniz.

 

Üzüm Bağları

Aziz John Katedrali

Dışarıdan bakıldığında sıradan bir katedrali andırsa da Aziz John Katedrali içine girildiğinde farkını gösteriyor. Maltalı Şövalyeler, dışarıdan bakıldığında zenginlikleri çok belli olmasın ve düşman çekmesin diye tüm şatafatı katedralin içine saklamışlar.

 

Aziz John Katedrali

Üst Kışla Bahçeleri

Malta’ya kadar gelip de Üst Barrakka Bahçeleri’ni görmeden dönmek çok büyük bir eksiklik olabilir. Malta’nın en güzel manzarasına sahip bu bahçe, dünyanın sayılı manzaralardan birine sahip.

 

Üst Kışla Bahçeleri

Malta Falconry Centre

Şahin avı denilmesine kızmayın, burada hiçbir kuşa zarar verilmiyor. Sizin bu eşsiz deneyimi yaşamaız için, size fırsat sunun Malta, kuş avı ve eğitimi konusunda ilkler arasında yer alıyor. Farklı türlerde kuşları görmek, dokunmak, sevmek ve kolunuzda konuşlanmasını isterseniz, burayı kesinlikle ziyaret etmelisiniz. Çalışanlarının bu konudaki titizliği ve size yardımı, korkularınız varsa, silecektir.

 

Malta Falconry Centre

Aziz Mary Kilisesi

1571 yılında inşaatına başlanıp, sayısız büyük ustanın sanatını icra ettiği kilisenin iç mimarisini görünce hayran kalacaksınız. Kilise tarihi kokusu, eserleri ve büyüklüğü ile ünlü.

 

Aziz Mary Kilisesi

Savaş Müzesi

En popüler müzelerden biri olan National War Museum, Birinci Dünya Savaşı ile İkinci Dünya Savaşı üzerinde yoğunlaşmış eserlere sahip. 1975’ten bu yana aktif olan müzede, yine tarih kokulu anlar geçirmeniz mümkün.

Savaş Müzesi

Spinola Körfezi

Rengarenk teknelerler, bir çok kafe ve restoranta ev sahipliği yapan bu körfez de güzel bir akşam yemeği sonrası, kahvenizi yudumlayabilirsiniz. Ya da Malta’nın efsane şaraplarını yudumlarken, bu manzara karşısında günün yorgunluğunu atmanız mümkün.

 

Spinola Körfezi

Parish Church of Mellieha

Bu kilisenin yapımı, zamanında imkan olmamasınan dolayı, köylülerin yardımı ile ve bir çok zahmetle yapılmıştır. 1881-1898 yılları arasında inşa edilmiştir.  Mellieha ise Malta’nın küçük bir kasabası olarak tarihe geçmiştir. Şimdiler de 10 bini aşkın nüfusu ile, haritalarda yer almakta.

 

Parish Church of Mellieha

Klasik Araba Koleksiyonu Müzesi

Araba tutkunuysanız bu müzeyi kesinlikle gezmelisiniz. Müze maalesef her gün açık değil ancak, açık günü yakaladığınızda 1920’lerden bu güne, arabaların ve motosikletlerin nasıl bir değişim içinde olduğu görmenize imkan sunuyor.

Klasik Araba Koleksiyonu Müzesi

 

Öğrencilerimizin Malta deneyimlerini paylaştıkları blog yazımızı incelemek için tıklayınız.

KAPAT

Teklif Al

Ücretsiz yurt dışı eğitim danışmanlığı almak için

formu hemen doldurun!

Teşekkürler!

Danışmanlarımız en kısa sürede belirttiğiniz mail adresine veya telefon numarasına dönüş yapacak.

KAPAT