MET FİLM OKULU

Film Dostu Bir Şehirde Okuma Fırsatına Ne Dersiniz?
Londra’nın önde gelen film okullarından olan MET Film School, filme ilgi duyan, geleceğini film endüstrisinde görenlerin ilgisini çeken son derece kaliteli bir film okuludur. 2003 yılında küçük bütçelerle yola çıkan ekip, 2006 yılında prodüksiyon işine başlayarak yaşamış olduğu kırılmayla başarı ivmesini hızla yukarı doğru taşımaya başlamıştır.

 

BAFTA ödüllerinden Emmy ödüllerine kadar sayısız ödüle sahip, ekranların uzmanı olarak çalışan, dünyayı kamerada yaşayan eğitmenler vücudunuzu yaratıcı endüstriler alanında kariyer kurma için nasıl kullanmanız gerektiği konusunda destek ve uzman tavsiyesi sunarken, teoriyi pratiğe geçirebilmek için sayısız pahabiçilemez tecrübeyi size aktaracaklardır.

 

Neden Londra’da Film Sektöründe Çalışmalıyım?

Çünkü ;

▪2004 yılından beri film yapımı %30 oranında artarak dünyanın en işlek film şehirlerinden biri haline geldi.
▪Londra sokakları 28 Days Laters, Harry Potter, The Deathly Hallows gibi bir çok ünlü çağdaş filme ev sahipliği yapmıştır.
▪2014 yılı boyunca Londra dünyanın dört bir yanından gelen yapımcıların uzun metrajlı filmlerini çekmeleri için onları ağırlamaya devam etmiştir: Age of Ultron and Night at the Museum 3
▪Londra, The Iron Lady ve King’s Speech filmleri dahil son on yılda bazı dünyaca ünlü Oscar ödüllü filmler için kilit yeri olmuştur.
▪Londra’da yaşamak demek devasa film yapım kaynaklarına kolayca erişebilmek demektir: İngiliz Film Enstitüsü, Sinema Müzesi, Kubrick Arşivi ve London Film Müzesi.
▪Dünyanın en haraketli sanat evi sinema sahnelerine ve sinema kulüplerine sahiptir.
▪Yılda en az 50 film festvaline ev sahipliği yapmaktadır.
▪Londra ayrıca film sektöründe iş arayanlar için barındırdığı büyük film yapım şirketleriyle oldukça ideal bir şehirdir: Pinewood, Ealing, Shepperton and 3 Mills stüdyoları.
▪Konuşulan 300 farklı dil ile dünyanın en kozmopolit şehrinde yaşama fırsatı sunmaktadır.
▪Bir insan ne kadar uzun yaşarsa yaşasın, Londra’da her zaman yapılacak farklı bir şey bulunur.

 

MET Film Okulu Kampüsleri

MET Film Okulu’nun Londra kampüsünün haricinde Berlin’de de kampüsü bulunmaktadır. Berlindeki kampüsü, Weimar Cumhuriyeti’nden beri film yapan ve Avrupa’nın en eski film stüdyolarından biri olan BUFA film stüdyolarındadır. Okulun konumu sayesinde öğrenciler ilk elden tecrübe edinebiliyor ve şehrin tam kalbinde vakit geçirme olanağına sahip olabiliyorlar. BUFA, stüdyo içi üretim şirketlerine, kamera / ışıklandırma kiralık evlere, bir pervane eve, bir dizi bina şirketine ve post-prodüksiyon tesislerine ev sahipliği yapmaktadır. Bu imkanlara yakın olmak öğrencilerin sinemanın profesyonel dünyasına erişimine kolaylık sağlamaktadır.

 

MET Film Okulu Programları

MET Film Okulu’nun sunmuş olduğu programlar, konusunda uzman öğretmenler tarafından düzenlenip sizlere sunulur. Bu programların amacı öğrencinin yaratıcılığını, sanatsal yeteneklerini ve teknik becerilerini geliştirmektir. MET Film Okulu’nda lisans, lisansüstü, bir yıllık, 6 aylık, kısa dönem, part-time ve haftasonu olmak üzere çeşitli programlar sunulmaktadır.

 

Practical Filmmaking (3 yıl) Ücret: Yıllık 15.750£ | Practical Filmmaking (2 yıl) Ücret: Yıllık 23.000£

 

3 veya 6 dönem süren programlar öğrenciye kariyer, film, televizyon ve sosyal medya gibi yaratıcılık gereken sektörlerde istihdam olma olanağı, -mış gibi düşünme yetisi kazanma becerisi, hikaye ile yaratıcılığınızı keşfetme fırsatını yakalamanızı, film ve ilgili medya sahaları için teknik açıdan donanımlı olma imkanı, kendi hikayenizi kısa film, epizodik yapımlarla anlatabilme olanağı, yeteneklerinizi profesyonelleştirme imkanı sağlayacaktır.

 

Her dönem işlenen birbiriyle ilişkili 5 konu vardır:
▪Fikirler ve hikayeler
▪Post-production
▪Karakter ve performans
▪İmgeler ve sesler
▪Kendini ve projelerini nasıl pazarlayacağını ve takımını nasıl yöneteceğini öğreneceğin, maksimum seviyede verim almak zorunda olduğun ekran dünyasını keşfetmek

Directing Ücret: 17.500£ | Documentary&Factual Ücret: 15.500£ | Cinematography Ücret: 17.500£ | Postproduction Ücret: 15.500£

 

Master programları, tarihsel, kültürel ve endüstriyel bağlamda yönetim, yaratıcı ve teknik sorumlulukları kapsamlı bir algılama yoluyla öğrencilere vermek için tasarlanmış bir müfredata sahiptir. Böylelikle öğrenciler iş hayatı bağlamında yaratıcı yönlerini ve becerilerini sinema, televizyon, dijital teknolojiler ve ortaya çıkan medya platformları da dahil olmak üzere karşılarına çıkan bir çok alanda ortaya koymaktadırlar. Yaratıcı endüstrinin tam kalbinde kimisi kendine senarist olarak yer bulurken kimi yönetmen, kimisi de yapımcı olarak yerini almaktadır.

Part-time Filmmaking Ücret: 4,000£ | Part-time Documentary Filmmaking Ücret: 4,000£ | Part-time Postproduction Ücret: 4,000£

 

Part-time program katılımcılarına yine aynı şekilde tarihsel, kültürel ve endüstriyel bağlamda yönetim, yaratıcı ve teknik sorumlulukları kapsamlı bir algılama yoluyla öğrencilere vermek için tasarlanmış bir müfredata sahip programlarla kariyer, film, televizyon ve sosyal medya gibi yaratıcılık gereken sektörlerde istihdam olma olanağı, -mış gibi düşünme yetisi kazanma becerisi, hikaye ile yaratıcılığınızı keşfetme fırsatını yakalamanızı, film ve ilgili medya sahaları için teknik açıdan donanımlı olma imkanı, kendi hikayenizi kısa film, epizodik yapımlarla anlatabilme olanağı, yeteneklerinizi profesyonelleştirme imkanı sağlayacaktır. Fakat tüm bunları yarı zamanlı 6 aylık bir program çerçevesinde sunmaktadır. Kayıt için özel şartları bulunmaktadır.

Six-month Screenwriting Ücret: 8,000£ | Six-month Practical Filmmaking Ücret: 10,000£
Six-month Postproduction Ücret: 10,000£ | Digital Animation Ücret: 10,000£

 

Altı ay içerisinde öğrencilerin kendi fikirlerini geliştirmek için onlara yardımcı olan mesleki öğretmenler tarafından kapsamlı bir şekilde eğitim verilmektedir. Eğitmenler tarafından verilen bilgilerin haricinde öğrenciler kendi başlarına projeler geliştirmek, bu projeleri geliştirirken kendi yeteneklerini ortaya koymak için fırsat bulurken pazarda kendilerine yer edinmiş olurlar. Bu programa katılacak öğrenciler için herhangi bir özel katılım şartı ulunmamaktadır.

Documentary filmmaking ücret: 4,500£ | From story to screen in eight weeks ücret: 4,500£ | Two-week directing ücret: 1,500£
Acting for film(Seviye1) ücret: 2,000£ | Two-day intensive filmmaking ücret: 500£ | Introduction to acting for film ücret: 300£ | Introduction to screenwriting ücret: 300£

 

Gerekli becerilen üzerinde durulduğu ve onların ortaya çıkarılması konusunda eğitim verildiği 2 gün, 3,4,8 haftalık yoğun programlardır. Kayıt için özel şartları bulunmamaktadır.

MET Filmmaking camp (Konaklamalı) 2,500£ (2 hafta) | MET young actors camp (Konaklamalı) 2,500£ (2 hafta)
Young Filmmakers workshop 400£ (2 gün) | Young filmmakers academy 1,000£ (2 hafta)

Programa Başvurmak İçin:

Başvurunuzu hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirmek için hemen Teori Eğitim danışmanlarımızla irtibata geçip kaydınızı yaptırın, dünyanın en gözde film okullarından biri olan MET Film Okulu’nda eğitim alarak, profesyonel bir şekilde kamera önünde veya arkasında olma imkanını yakalayın.