Milano: Bir Üniversite Şehri

 

Milano, Kuzey İtalya’da konumlanmaktadır ve İtalya’nın en kalabalık ikinci şehridir. Avrupa’nın ve tabii ki İtalya’nın en gelişmiş ve en zengin şehirlerinden biridir. Otomotiv ve moda sektörü şehrin en önemli gelir kaynaklarındandır. Aynı zamanda İtalya basın yayınının da başkentidir. Ancak bunların yanı sıra Milano’nun bir üniversite şehri ve öğrenci cenneti olduğunu da belirtmemiz gerek.

 

Milano’da tercih edebileceğiniz 7 üniversite, 1 konservatuar, 2 akademi ve 1 tasarım enstitüsü bulunmaktadır. Bu okullarda İngilizce  lisans veya yüksek lisans yapmak da mümkün. Haydi şimdi bunları biraz tanıyalım!

 

 

Università degli Studi di Milano:

 

60.000 öğrencisi ve 2.000 civarı akademik çalışanıyla Avrupa’nın en önemli ve en büyük devlet üniversitelerinden biridir. Üniversitenin en başarılı olduğu bölümler; siyaset bilimi, sosyoloji, hukuk ve felsefedir. Bunların yanı sıra ekonomi ve tarih alanında da üniversite sıralamalarında üst seviyelerde bulunmaktadır. Ayrıca İngilizce lisans ve yüksek lisans bölümleri bulunmaktadır. Üniversite, önemli tarihi binaları, devraldığı ve edindiği koleksiyonları, botanik bahçeleri ve eski Brera Astronomi Gözlemevi’ni içeren önemli bir sanatsal ve kültürel mirasa sahiptir.

 

 

Università degli Studi di Milano
Università degli Studi di Milano

 

 

Università degli Studi di Milano-Bicocca:

 

1998’de kurulan üniversite, Times Higher Education tarafından 2014 yılında 50 yaşın altındaki en iyi 100 üniversite sıralamasında dünya çapında 21. sırada, İtalya’nın ise  ilk sırasında yer almıştır. Milano-Bicocca, ekonomi, hukuk, sosyoloji, tıp ve cerrahi, doğa bilimleri, bilgisayar bilimleri, fizik ve astrofizik gibi birçok alanda lisans ve yüksek lisans eğitimi veren çokdisiplinli bir devlet üniversitedir. İngilizce yüksek lisans bölümleri bulunmaktadır.

 

 

Università commerciale Luigi Bocconi:

 

Bocconi ekonomi alanında lisans eğitimi veren İtalya’nın ilk üniversitesi olarak 1902 yılında kurulmuş bir üniversitedir. Ekonomi ve hukuk alanında dünya çapında ünlü ve tanınmış bir üniversitedir. Bocconi mezunu olmak sizin iş dünyasında ilk tercih olmanızı sağlayacaktır. İngilizce birçok lisans ve yüksek lisans bölümü bulunmaktadır.

 

Università commerciale Luigi Bocconi
Università commerciale Luigi Bocconi

 

 

Università Cattolica del Sacro Cuore:

 

Cattolica’da seçenekleriniz sonsuz: Ekonomi ve İşletme, Muhasebe ve Finans, Tarım, Psikoloji, Dilbilimi, Felsefe, Sanat ve Tıp alanlarında etkileyici ve yenilikçi çeşitli programlar bulunmaktadır. Beş kampüsüyle Avrupa’daki en büyük özel üniversite ve dünyanın en büyük Katolik üniversitesidir. Ana kampüs Milano’da bulunmaktadır. Diğer uydu kampüsler ise Brescia, Piacenza, Cremona ve Roma’dadır. İngilizce birçok lisans ve yüksek lisans bölümü bulunmaktadır.

 

 

Libera Università di Lingue e Comunicazione:

Üniversitenin ismi hem dil hem de iletişim öğrenimini yansıtmaktadır. Yabancı diller, iletişim, turizm ve kültürel miras gibi stratejik önemi olan ve her geçen gün gelişen alanların her birinde İtalya’nın farkını ortaya koyan bir üniversitedir. Dil bilimleri üzerine okuyup çalışmak istiyorsanız daha iyi bir seçenek düşünemiyoruz.

 

 

Università Vita-Salute San Raffaele:

 

1996 yılında kurulan bu özel üniversite, tıp, felsefe ve psikoloji fakültelerinde yer alan çeşitli bölümlerde eğitim vermektedir. Bu alanlarda İtalya’da referans noktası olarak görülen üniversitelerden biridir. İngilizce lisans ve yüksek lisans bölümleri bulunmaktadır. Özellikle 2010 yılında açılan İngilizce tıp ve cerrahi bölümü yeni çağa ayak uydurabilecek doktorları yetiştirmek için tasarlanmıştır. Program kontenjanının yarısı AB vatandaşlarına, diğer yarısı ise diğer ülkelerin vatandaşlarına ayrılmıştır, böylelikle programın uluslararası özelliği sağlanmıştır.

 

Università Vita-Salute San Raffaele
Università Vita-Salute San Raffaele

 

 

Politecnico di Milano:

Yaklaşık 42.000 öğrencisiyle İtalya’nın en büyük teknik üniversitesidir. 7 kampüsü vardır: Milano’da iki ana kampüs ve Lombardia ve Emilia Romagna bölgelerinde beş uydu kampüsü bulunmaktadır. Politecnico, yabancı üniversitelerle çeşitli ilişkiler sürdürmekte ve öğrenci değişimi için çok çeşitli uluslararası projeler sunmaktadır. İngilizce, Almanca ve İspanyolca dilinde eğitim veren bölümler farklı ülkelerden öğrencilerin başvuruda bulunmasını teşvik etmektedir. İngilizce olarak mimari tasarım lisansı ve çok çeşitli alanlarda birçok yüksek lisans bölümü bulunmaktadır.

 

Politecnico di Milano
Politecnico di Milano (Mimarlık Fakültesi Binası)

 

 

Conservatorio Giuseppe Verdi:

200 yıllık tecrübesiyle İtalya’daki en büyük müzik okuludur. Aslında, sadece bir okul değildir, müziğin bir meslek haline geldiği, genç müzisyenlerin sahne aldığı ve dinleyicileriyle buluşmalarının sağlandığı bir yerdir. Aynı zamanda yerel halka müzik şöleni yaşatan bir etkinlik cennetidir. Sadece kendi öğrencilerinden oluşan kendine ait bir senfoni orkestrası vardır ve yine öğrencilerden oluşan bir caz orkestrası bulunmaktadır.

 

Conservatorio Giuseppe Verdi
Conservatorio Giuseppe Verdi

 

 

Accademia di belle arti di Brera:

Akademi, 1776 yılında Kutsal Roma İmparatoriçesi Maria Theresa tarafından kurulmuştur. Tipik Aydınlanma Çağı modasına uygun olarak, diğer kültür ve bilim kurumlarıyla aynı binayı paylaşmaktaydı. Günümüzde de Brera Sanat Galerisiyle ortak bir binadadır. 3800 öğrencisinin yaklaşık 1000’i farklı ülkelerden öğrencilerden oluşmaktadır (çoğunlukla lisansüstü bölümlerde). İngilizce bölümler de bulunmaktadır.

 

Accademia di belle arti di Brera
Accademia di belle arti di Brera

 

 

Nuova accademia di belle arti:

Dünyanın moda, sanat ve tasarım başkenti olarak kabul ettiği Milano’daki güzel sanatlar akademilerinden biri olan NABA, öğrencilerine 1000’den fazla şirketle işbirliği yapma, gerçek projelerde çalışma ve staj bulma imkanları sunuyor. NABA’da İngilizce veya İtalyanca dilinde programlara katılabilir, uluslararası geçerli bir derece elde edebilirsiniz.

 

Nuova accademia di belle arti
Nuova accademia di belle arti

 

 

Istituto europeo di design:

 

İtalya’daki en ünlü tasarım okullarından bir tanesidir. Bu okulda dört tane disiplinde eğitim alabilirsiniz: Tasarım, Moda, Görsel İletişim ve Yönetim. Istituto europeo di design’ın kampüsleri Milano, Torino, Venedik, Cagliari, Floransa, Roma, Barselona, Madrid ve São Paulo’da olmak üzere 9 şehre yayılmıştır. İngilizce, İtalyanca, İspanyolca ve Portekizce olmak üzere çeşitli dillerde bölümler ve dersler sunulmaktadır. Geleceğin ünlü moda ve tasarımcıları bu çokkültürlü okulda yetişiyor!

 

Bu gönderi İtalya’ te gönderildi ve ’ te etiketlendi.
Sohbet başlat
Buradayız!
Powered by

KAPAT

Teklif Al

Ücretsiz yurt dışı eğitim danışmanlığı almak için

formu hemen doldurun!

Teşekkürler!

Danışmanlarımız en kısa sürede belirttiğiniz mail adresine veya telefon numarasına dönüş yapacak.

KAPAT