Ünlü modacılar nereden mezun? (Görsel: Carolina Herrera, © Lucas Jackson)

Ünlü modacılar nereden mezun? (Görsel: Carolina Herrera, © Lucas Jackson)

Yurt dışında moda okulları özellikle son dönemde Türk öğrenciler için git gide popüler hale geldi. Peki hangi okul hangi alanlarda daha başarılı? Herhalde bunu ölçmenin en iyi yolu o okulun mezunlarına bakmak. Busenur A. sizler için araştırdı.

Moda kimilerine göre bir tutku, kimilerine göre yaşam biçimi, bazıları için ise kariyer. Bu çalışmamızda moda ile ilgili önünüze daha somut örnekler koyabilmek adına hangi ünlü modacının hangi moda okulundan mezun olduğunu ele aldık. Elbette başarıya ulaşmış birini alkışlamak kolay; peki ya o başarıya ulaşana kadar yaşadıkları?

Genç moda tutkunlarına, özellikle de yurt dışında moda eğitimi almak isteyenlere yardımcı olması dileğiyle.

Amerikan Stili:

FASHION INSTITUTE OF TECHNOLOGY

Michael Kors

Daha 5 yaşındayken kendi kendine tasarladığı kıyafetleri Iron Butterfly adıyla satmaya başlayan Kors, 1997 yılında kendi markası KORS için tek başına savaşmak durumda kaldı ve aynı zamanda Fransız markası Celine için kadın hazır giym tasarımcısı olarak çalıştı. 2003 yılında Celine’i bırakarak kendi markası üzerine yoğunlaştı ve kadın el çantası ve kadın hazır giyim üzerine puanları toplayarak yükselişe geçti.

Michael Kors

Şu anda dünyanın dört bir yanında 770 tane mağazası bulunmaktadır. Reklam filmleri her yerde dönen Kors, Michelle Obama’dan, Dakota Johnson’a kadar bir çok ünlü ismi giydirmiştir. ‘Şeytan Marka Giyer’ filminde, Nicki Minaj’ın ‘Dance’ , Drake’in ‘From Time’ adlı şarkılarında adı geçer. ‘Gossip Girl’de oynayan Kors, kıyafetleriyle de dizide yer almıştır.

Markası Michael Kors, resmi olarak 1981 yılında kendisi tarafından kurulmuş, ancak 2006 yılına kadar bir mağaza açmamıştır. 2015 yılında yapılan anketlere göre Michael Kors genç kızlar arasında en popüler markalardan biridir. Kadın çantası ve aksesuar ürünlerinin satış başarısı ile bilinir.

Calvin Klein

1968 yılında $10,000 ile Calvin Klein markasını oluşturan Klein, 1969 yılında Vogue magazinin kapağında kendine yer bulmayı başarmıştır. 1977 yılında yıllık kazancını 2016 bazında 117 milyon dolara çıkaran firma kot, aksesuar, kadın giyim, spor giyim, kadın iç çamaşırı, ayakkabı, kürk, atkı gibi bir çok alanda hakim firma olmuştur. 1980’ler erkek iç giyim üzerine bir çok ülkede başarıyı yakalayan Klein 90’larda da bu başarıyı sürdürmüş ve kendilerine ait parfümleriyle de 90’ların sonunda elde ettikleri yıllık kazancı 1 milyar dolara getirerek imparatorluklarını ilan etmişlerdir. 2000’lerden günümüze başarısını katlayarak arttıran Calvin Klein markası, şu anda Calvin Klein ile uzun zamanlar çalışmış ünlü tasarımcılar olan Francisco Costa, Italo Zucchelli ve Kevin Carigan tarafından yürütülmeye devam ediyor.

Carolina Herrera

Jacqueline Onassis’ten Michelle Obama’ya kadar First Lady’lerin giysilerini tasarlayan Herrera kendine özgü hareketli stiliyle bilinir. 1972 yılında International Best Dressed List’de yer almıştır. Caroline Herrera markasıyla Mercedes-Benz Fashion Week New York’ta 1980 yılında iki kez hazır giyim koleksiyonunu sunmuştur. Sonrasında, Herrera’nın kendi adıyla kurduğu markası Women’s Wear Daily ve Tatler gibi yayınlar tarafından da ilgi odağı olmuştur. İspanyol parfüm firması Puig, Caroline Herrera isminin lisansını alarak parfüm geliştirmiş ve satışa sunmuştur. 1995 yılında Puig, Caroline Herrera’yı kreatif direktörleri ilan etmişlerdir. CH markasıyla Caroline Herrera 104 farklı ülkede 280 farklı mağazaya sahiptir.

Carolina Herrera

Ödülleri ve Başarıları:

 • Council of Fashion Designers of America tarafından Geoffrey Beene Hayat Boyu Başarı Ödülü ve 2004 yılının Kadın Giyim Tasarımcısı
 • 1997 yılında Queen Sofia İspanyol Enstitüsü tarafından Altın Madalya ödülü
 • 2011 Mercedes Benz koleksiyonu ile Fashion Group of International Superstar ödülü ve 2012 yılının Style Award Designer of the Year ödülleri
 • 7 kez Vogue magazinin kapağına çıkmıştır.

Ralph Rucci

İlk moda şovunu 1981 yılında Amerika’da yapan Rucci, 1999 yılında New York Fashion Week’te tasarımlarını gösterime sunmuştur. 2002 yılında Paris’teki Chambre Syndicale de la Haute Couture’e 60 yıl aradan sonra çağırılan ilk Amerikalı tasarımcı olmuştur ve sonrasındaki 5 sezon boyunca da haute couture koleksiyonlarını göstermeye devam etmiştir. Aynı zamanda ressam olan Rucci, 2012 Aralık ayında Serge Sorokko Gallery’de resimlerini sergilemiştir. 2 kez Council of Fashion Designers of America’nın yılın Kadın giyim tasarımcısı ödülü için aday seçilmiştir.

Ödülleri ve Başarıları:

 • 2006: The Couture Council of The Museum at FIT ‘den the Artistry of Fashion Ödülü
 • 2008: Cooper-Hewitt National Design Museum’un Ulusal Tasarım ödüllerinde Moda Tasarım Ödülü
 • 2009: Pratt Institute Icon Ödülü

Yeni Dünyadan Mesaj Var:

PARSONS SCHOOL OF DESIGN

Marc Jacobs

Parsons’ta okuduğu sıralarda kendi tasarladığı örgü sweat ürünlerini satarak başlayan Jacobs, 1987 yılında Marc Jacobs markasıyla ilk koleksiyonunu tasarlamıştır. Bu yılda ‘New Fashion Talent’ ödülünü alan en genç tasarımcı olmuştur. 80’lerin ortasında ortak olduğu Robert Duffy ile 1988 yılında Perry Ellis’in kadın giyim tasarım bölümüne geçmişlerdir. 1992 Council of Fashion Designers of America tarafından ‘Yılın Kadın Giyim tasarım’ ödülünü kazanmışlardır. 1997 yılında Louis Vuitton’ın kreatif direktörü olarak firmanın ilk hazır giyim ürünlerini yaratmıştır.

Marc Jacobs

Kanye West, Richard Prince, Takashi Murakami, Stephen Sprouse gibi birçok ünlü isimle çalışmıştır. 2007 yılında yapımcı Loïc Prigent tarafından ‘Marc Jacobs and Louis Vuitton’ belgesel filmi yayınlanmıştır. 2011 yılında ‘Mercedes-Benz Fashion Week Berlin’de düzenlenen ‘Geleceğin Tasarımcıları’nı Jacobs kendisi seçmiş ve kişisel olarak adaylara destek olmuştur. 2013 yılında ‘Diet Coke’un yeni kreatif yöneticisi olmuştur. 2014 yılında Miley Cyrus, Jacobs’un ilkbahar-yaz koleksiyonundan parçalar taşımıştır.

Ödülleri ve Başarıları:

 • Lifetime Achivement Award, 2011
 • Womenswear Designer of the Year, 2010
 • Accessory Designer of the Year, 2005
 • Accessory Designer of the Year, 2003
 • Menswear Designer of the Year, 2002
 • Accessory Designer of the Year, 1999
 • Accessory Designer of the Year, 1998
 • Womenswear Designer of the Year, 1997
 • Womenswear Designer of the Year, 1992
 • Womenswear Designer of the Year, 1991

Donna Karan

Anne Klein ile çalışmaya başlayan Donna Karan, 1985 yılında kendi markasını yaratmıştır. 1988 yılında DKNY adı ile daha uygun fiyata genç kadınlar için giysiler tasarlamaya başladı. Bunu izleyen iki yılda DKNY Jeans’i, 1992 yılında da DKNY Erkek kısmını tasarlamaya başlamıştır. 1997 yılında CEO pozisyonunu bırakan Karan, tasarımcı ve yönetim kurulu başkanı olarak çalışmaya devam etmiştir. 2008 yılında 90’larda sundukları parfümünün tanıtımını tekrardan yapmıştır.

Donna Karan

Ödülleri ve Başarıları:

 • Coty American Fashion Critics’ Award 1977 – Anna Klein adına 1982 yılında Louis Dell’Ollio ile birlikte
 • 1992 yılında The Council of Fashion Designers of America tarafından Yılın Erkek Giyim
 • 1990 ve 1996 yıllarında da Kadın Giyim tasarımcısı seçilmiştir.
 • 2003 yılında Kadın Giyim için tekrardan aday gösterilmiştir ve 2004 yılında CFDA tarafından Hayatboyu Başarı Ödülü sunulmuştur.
 • 1985,1986,1987 yıllarında özel CFDA ödüllerini kazanmıştır.

Tom Ford

Kariyerine elleriyle kazıyarak başlayan Ford; herhangi bir iş tecrübesi olmadığı için işe kabul edilmek adına Amerikalı tasarımcı Cathy Hardwick’in firmasını bir görüşme ayarlayabilmek için her gün arıyor. En sonunda da bu ısrarcı tavrı sayesinde başarılı oluyor. Cathy Hardwick kendisine favorisi olan Avrupalı tasarımcıların kimler olduğunu sorarak görüşmeye başlıyor ve Tom Ford ‘Armani ve Channel’ cevabını veriyor. Birkaç ay sonra Hardwick kendisine neden böyle bir cevap verdiğini sorduğunda ‘Çünkü üzerinizde Armani bir şeyler vardı.’ cevabını alıyor. BU dahiyane cevap Ford’a, Hardwick ile 2 yıl çalışma şansının kapısını açmıştır.

Tom Ford

1988 yılında Perry Ellis’e geçen Ford, firmanın tasarımcısı Marc Jacobs’ı da oradan tanıyor. 2 sene de orda çalıştıktan sonra Amerika tasarımını bırakarak, stili ve modayı takdir ettiğine inandığı Avrupa’ya geçmeye karar veriyor. O zamanlarda kendi Kadın Hazır Giyim departmanlarını geliştirmek isteyen Gucci, Tom Ford ve Richard Buckley’i bu işe alıyor. Sonrasında erkek giyim ve ayakkabı işine de bakan Ford, markanın hazır giyim, reklam, mağaza tasarımı, koku bölümlerinin başına getiriliyor.

1994-2004 yılları arasında Gucci’nin kreatif direktörü olarak çalışır, 1999 yılında Gucci’nin Yves Luarent ile çalışmaya başlaması ile buranın da hazır giyim kreatif direktörü olur. 2015’te GQ’un 50 en iyi giyenen erkeği listesinde adı yer alır. Aynı sene , erkek giyimde CFDA Fashion Award’ı yılın tasarımcısı ödülünü alır.

Ödülleri ve Başarıları:

 • 1995: Council of Fashion Designers of America’nın Uluslararası Ödülü
 • 1997: People Magazinin 50 En güzel İnsanı
 • 1999: Elle Style Awards UK’de Stil İkonu ödülü
 • 2000: Vogue’un En İyi Uluslararası Tasarımcısı
 • 2000: GQ British Uluslararası Yılın Adamı
 • 2000: Fashion Group International: Superstar Ödülü
 • 2001: Counsil of Fashion Designers of America: Yılın Kadın Giyim Tasarımcısı
 • 2001: Time Magazin’in En iyi Moda Tasarımcısı
 • 2001: GQ USA: Yılın Tasarımcısı Ödülü
 • 2001: Council of Fashion designers of America: Board of Directors Special Tribute
 • 2002: Council of Fashion Designers of America: Yves Saint-Laurent için Yılın Aksesuar Tasarımcısı
 • 2003: Cooper-Hewitt Design Museum’s National Design Awards Moda Tasarım Başarı Ödülü
 • 2006: Accessory Brand Launch – Accesories Council Excellence Ödülü
 • 2007: GLAAD Media Ödüllerinde Victor Russo Ödülü
 • 2008:Council of Fashion Designers of America- Yılın Erkek Giyim Tasarımcısı Ödülü
 • 2009: A Single Man filmi için Venice Film Festivali’nde Golden Lion Ödül Adayı
 • 2009: A Single Man filmi için Venice Film Festivali’nde Queer Lion Ödülü
 • 2009: GQ Almanya Yılın Erkeği Ödülü
 • 2010: A Single Man filmi için GLAAD Media Ödülü Outstanding Film Wide Release
 • 2013: Guardian dergisinde 50 yaşın üstünde en iyi giyinen 50 kişiden biridir
 • 2014: CDFA Fashion Awards Geoffrey Beene Hayatboyu Başarı Ödüülü
 • 2015: CFDA Fashion Awards – Yılın Erkek Giyim Tasarımcı Ödülü

Modanın Fransız Hali:

ESMOD FRANCE

Daniel Hechter

Hazır giyimin öncüsü ve yaratıcısı olarak bilinen Daniel Hechter, dokunmamış kumaştan giysi yapan ilk kişidir. 1962 yılında kendi firması Daniel Hetcher’ı butik tarzda Armanda Ornstein ile birlikte kurmuştur.

Daniel Hechter

Olivier Rousteing

Balmain’in 2011’den bu yana kreatif direktörü olan Fransız moda tasarımcısıdır. Asya etkisini tasarımlarında kullanarak dikkat çekmiştir. Balmain 1914’te Pierre Balmain tarafından kurulmuştur. Rousteing, 2010 koleksiyonuyla Paris Moda Haftası’nda 2008’den bu yana sürdürdüğü popüler çizgisini sergilemiştir.

Olivier Rousteing

Anne Willi

Kendi markası olan Anne Willi tasarımlarını Fransa’da yapıp, Avrupa’da hazırlatıyor. Yalnızca İtalyan ve Fransız kumaşlarını kullanan Willi 1998 yılında Rue Keller’da kendi adıyla butik atölyesi açan ilk tasarımcıdır. Saint German, Bastille ve Brooklyn’de şubeleri bulunur. 2016’da e-shop üzerinden satışlarına devam edecektir.

Eva Rachline

‘İç Giyimde Genç Tasarımcılar’da, ‘2000’lerdeki En İyi Kostüm’ alanlarında birincilikleri olan Eva Rachline eski ve klasik iç çamaşırı tasarımlarına yeni bir soluk getirmiştir. 1988’den beri kendi markasının tasarımcısı olan Rachline deneyimli bir takımla çalışarak iç çamaşırı, mayo-bikini, ev kıyafetleri, grafik tasarlama üzerine çalışmalar yapmaktadır. Web Shop üzerinden satışları mevcuttur.

Eva Rachline

Vannina Vesperini

İç giyim dünyasında 1996’da kendi yarattığı markası olan Vannina Vesperini ile çok değerli bir yere sahiptir. “Dessous-Dessus” konsepti olan iç giyimi günlük kıyafet gibi kullanılmasını yaygınlaştıran ve bunun diğer tasarımcıların dikkatini çekip kullanmasına öncü olmuştur.

Gerektiği gibi; ağırlıkla İtalyan, bazen Fransız bazen İngiliz:

ISTITUTO MARANGONI

Umit Benan

2009’da kendi markası olan Umit Benan’ı kuran Umit Benan AltaRoma tarafından düzenlenen Who’s On Next yarışmasında erkek tasarımcılar alanında ikinci kreasyonu ile birincilik elde etmiştir. 2012 yılında Trussardi 1911 için kadın ve erkek giyim üzerine tasarımlarıyla moda danışmanı olmuştur. İlk erkek kreasyonunu 2013 ilkbahar-yaz döneminde Milan’da gösterime sunmuştur.

Umit Benan

Rodolfo Paglialunga

90’ların başında kariyerine Romeo Gigli ile başlayan Rodolfo Paglialunga, 96 yılında Prada’da Kadın giyim tasarım direktörü olarak 10 yıl çalışmıştır. 2009 yılında the House of Vionnet’e kreatif direktör olarak geçmiş ve şu anda ise Jil Sanders’da kreatif direktör olarak çalışmaya devam etmektedir.

Rodolfo Paglialunga

Chi Zhang

Chi Zhang adlı erkek giyim markasını liseyi okuduğu İngiltere’de başlatmıştır. Beijing’e geri dönüp kendi stüdyosunu açtı. CCTV ve China National Garment Association tarafından ödüller aldı. Çin’den 2009 ve 2012 yıllarında ‘Yılın Tasarımcısı’ ilan edildi.

Chi Zhang

Rocco Iannone

2006’da Dolce&Gabbana’daki deneyiminden sonra, Giorgio Armani’nin kreatif takımında erkek koleksiyonlarının tasarımı üzerine çalıştı. Vogue tarafından 2010 yılında yeni yetenek ilan edilmiştir.

Veronica Ambrosetti

Kariyerine 2005’te bir çok farklı firmada üretim müdür olarak çalışmaya başlayan Ambrosetti, 2007 yılında Hugo Boss’ta erkek ve deri aksesuarlar alanında kreatif yönetici ve koordinasyon müdürü olarak 5 yıl çalışmaya devam etmiştir. 2012 yılından beri Karl Lagerfeld’de kadın ve erkek ayakkabısı, deri aksesuarlar üzerine ürün gelişitirme müdür olarak çalışıyor.

University of the Arts London

CENTRAL SAINT MARTINS

Nathaniel Lyles

Koleksiyonları Nova Awards’da aday olan Lyles, triko giyim üzerine çalışmaktadır.

Nathaniel Lyles

Luke Stevens

Kadın giyim üzerine çalışan Stevens, 2012 yılında Jenny Packham Bursary ödülü ile ödüllendirilmiştir. Koleksiyonları Nova Awards’da son elemeye kadar kalmıştır.

Philip Strawbridge

CSM’s Nova adayları arasında en yetenekli tasarımcı ilan edilmiştir. Erkek giyim üzerine çalışan Strawbridge denizci paltosu, kamuflaj elbisesi ve triko giyim tarzından etkilendiğini belirtmiştir.

Philip Strawbridge

İngiliz Bakış Açışı:

LONDON COLLEGE OF FASHION

Jimmy Choo

Keşfedildikten sonra ilk kez 1988 yılında Vogue’da 8 sayfa tasarımlarına yer verilerek parlamıştır. Sonrasında 90 yılında Prenses Diana’nın, Choo’nun koleksiyonundan parçalarla görülmesiyle yükselişe geçmiştir. 96 yılında kendi markası olan Jimmy Choo Ltd’yi Tamara Mellon ile kurmuştur. Halle Berry, Charlize Theron, Keira Knigtly gibi ünlü isimler tarafından da kırmızı halıda taşınarak Jimmy Choo adı ününe ün katmaya devam etmektedir.

Jimmy Choo

William Tempest

Giles Deacon, Jean-Charles de Castelbajac gibi tasarımcılarla çalışmaya başlayan Tempest, 2009’da Donatelle Versace tarafından the Fashion Fringe at Covent Garden aracılığıyla London Fashion Week’de ilk koleksiyonunu göstermiştir. 2010 yılında da Fern Mallis tarafından New York Fashion Week’de Best Emerging Brand&Retailer (En Çarpıcı Marka ve Satışı) seçilmiştir.

William Tempest

Patrick Cox

Aksesuar, deri ürünleri ve ayakkabı tasarımı üzerine yoğunlaşan Cox, 1984 yılında Vivient Westwood’un teklifi üzerine ‘Clint Eastwood’ koleksiyonunu tasarlamıştır. 1993 yılında Naomi Campbell Westwood Fashion Show Paris’te giyilmiştir. Kendi markası olan Patrick Cox’u kurduğu ve Paris, Londra, New York’ta ayrı ayrı mağazalarını açmaya başladığı sırada iki kez the British Fashion Awards tarafından Yılın Tasarımcısı ödülünü almıştır. 2011 yılına kadar pastacılıkla da uğraşan Cox, 2015 sonabahar kış sezonu için tasarladığı ayakkabı ve deri ürünleriyle moda dünyasına geri dönmüştür.

Patrick Cox

Kirsty Gallacher

Moda yazarı olmayı planlayan Gallacher, Sky dergisinde production assistant (yapım asistanı) olarak çalışmaya başlayıp editör asistanlığına terfi etmiştir. Bunun sonrasında haber sunuculuğuna geçen Gallacher, 90 Minutes, Soccer Extra, Soccer AM gibi bir çok programda çalışmıştır. 1998 yılında Television Sports Award’da Best Newcomer olarak aday gösterilmiştir. 2003 yılında Kirsty’s Home Videos programı ile Satellite/Digital Programme ödülünü kazanmıştır. Aynı zamanda 2002 yılında En iyi eğlence Programları dalında ‘Platinum Award’ kazanmıştır.

Kirsty Gallacher

Michael Michalsky

Tasarımcı Michalsky, kendi markası Michalsky’nin yaratıcısı olarak, kol çantası üreten ‘Modern Creation of Munich’in de kreatif direktörüdür. Almanya’nın en ilham verici tasarımcısı sayılan Michalsky, Adidas’ta küresel kreatif direktör olarak 6 yıl çalışmıştır. 2007 yılında ilk moda şovunu sergilemiştir, son koleksiyonunu da Mercedes Benz Berlin Fashion Week’de iki kere sunmuştur. Kendi işinin yanında Kappa için de spor giyim koleksiyonlarının da tasarımını yapmaktadır.

POLIMODA

Edgardo Osorio

Ayakkabı dünyasına Salvatore Ferragano, Roberto Cavalli, Sigerson Morrison gibi prestijli firmalarıyla çalışarak giriş yapan Osorio moda dünyasında 10 yıl çalışmasının ardından 25 yaşında kendi ayakkabı markası olan Aquazzura’yı kurmuştur. Avrupa’nın lüks ve geleneksel yapısından etkilenerek tasarladığı ayakkabılarıyla ‘Best Designer of 2015’, 2013 yılında ‘Vivian Infantino Emerging Talent Award’ ve 2014 yılılnda ‘Best Accessories Designer of the Year’ ödüllerini ve başarılarını elde etmiştir. Aquazzura 4 yıl içerisinde 48 farklı ülkede en çok satan ayakkabı mağazaları arasına girme başarısını göstermiştir. Julian Moore’dan, Gwyneth Paltrow’a kadar bir çok Hollywood yıldızı tarafından tercih edilen isim olmuştur.

Edgardo Osorio

DOMUS ACADEMY

Patrick Kampff

Rebook’ta tasarım çalışmalarının ardından Nike’ta çalışmaya devam etmiştir. 2010 yılında Brezilya’da Havaianas’da ürün tasarımcısı olarak çalışmış, yeni ürünlerinin tasarım ve markanın gelişmesinde katkıda bulunmuştur. Şu anda Brand’da ürün tasarımında çalışmakta olan Kampff yeni fikirleriyle sahalarda bulunmaya devam etmektedir.

Anna Dello Russo

Vogue Japonya’nın editörüdür. Russo, Domus Academy mezuniyetinin ardından Vogue İtalya’nın editörü olarak moda dünyasına giriş yapmıştır.

Anna Dello Russo

Geert Koster

Studio Michele De Lucchi ile birlikte çalışmaya başlayan Koster, ekolojik tasarım grubu olan O2’nin kurucusudur. 1989’da mimarlık ve mobilya dizaynı üzerine eğildiği mağazasını Milan’da açmıştır. İç mimarlık üzerine çalışmalar yaptığı bazı şirketler: Belux, Cappellini, Lema, Hidden gibi ünlü mağazalarıdır.

ISTITUTO EUROPE DI DESIGN (IED)

Marco Maturo & Alessio Roscini

Marco Maturo, Alessio Roscini ile Studio Klass’ı 2009 yılında kurmuştur. Mobilyalar üzerine çalıştıkları şirkette İtalya başta olmak üzere uluslararası alanda da başarılı konuma gelmektedirler.

NUOVA ACCADEMIA DI BELLE ARTI (NABA)

Silvio Betterelli

Okuduğu sırada Mittelmoda adlı uluslararası yarışmada iki kez ödül almıştır. 2004-2005 yıllarında Altamoda Romana’da ilk iki koleksiyonunu göstermek için çağırılmıştır. 2007 yılında ‘Who’s on Next’de özel jüri ödülünü alan Betterelli, Furla Talent Hub tarafından üretiminin ve dağıtımının yapıldığı ayakkabı ve çanta koleksiyonlarını tasarlamıştır. 2015 Şubat ayında Milano Fashion Week’de yeni koleksiyonun tanıtımını yapmıştır.

Silvio Betterelli

Nicolas Bovey

Tiyatro ve Sergi Tasarımı bölümü mezunu olan Bovey, 1996 yılında bir çok farklı filmde Set ve Işık tasarımında çalışarak kariyerine başlamıştır. ‘Stabile’, ‘Regio’ gibi bir çok tiyatroda kostüm ve sahneleri kullanılmıştır. ‘Raffaello Sanzio’, ‘Festival Opera Barga’ için teknik yönetici olarak da çalışmıştır

Nicolas Bovey

Marco Pupella

Sanat Yönetmeni olarak 5 yıl çalıştığı JWT’de çalışarak kariyerine başlayan Pupella, 1996 yılında DDB’de kreatif direktör olarak DDB’de çalışmıştır. 2012 yılında EMEA Saatchi&Saatchi Reklamcılık’ta Bölge Kreatif Direktörü olmuştur. Kariyeri boyunca Audi, Coca-Cola, Fiat, P&G, Volkswagen gibi bir çok ünlü marka ile de çalışmıştır. Campari’deki çalışmalarıyla ‘Best of Show’, Pepsi’dekiyle ‘Clio FAB Awards’, ‘Econ Awards’, ‘New York Festival’ ödüllerini toplamıştır.

Marco Pupella
Busenur A.

Busenur A.

Boğaziçi Üniversitesi Kimya Öğretmenliği bölümünde okumaya devam etmektedir. Toplumsal Cinsiyet ve Hukuk üzerine Boston University'de iki ay eğitim aldı. Boğaziçi klüplerinden BUSOS'ta aktif olarak çalışmaktadır.
Busenur A.