Neden Hukuk İngilizcesi Okumalıyım?

Hukuk eğitimi alıyor ya da bu alanda çiçeği burnunda bir mezun olarak çalışıyorsanız, hem İngilizce hukuk terminolojinizi ve kelime bilginizi geliştirecek hem de uluslararası hukuka daha çok hakim olmanızı sağlayacak olan hukuk İngilizcesi programlarına bir göz atmaya ne dersiniz?

 

Günümüzün rekabetçi piyasasına ayak uydurmak için hemen her çok uluslu şirket ve hukuk bürosu, alanında uzman hukukçulara ihtiyaç duyuyor. Parlak bir geleceğe sahip olmak için sizin de atabileceğiniz en iyi adımlardan biri Hukuk İngilizcesi kurslarına katılıp, sonunda da TOLES, yani Hukuk İngilizcesi Sertifikası sınavına başvurmanız.

 

Genel olarak 20-30 yaş arasındaki yeni mezun avukatlar ve hukuk fakültesi öğrencilerine hitap eden Hukuk İngilizcesi programları, size hukuk eğitimi vermekten çok terminoloji bilginizi geliştirmeye yönelik kurslardır. Ayrıca hukuk alanında yüksek lisans programlarına girmeyi düşünenler için de bir hazırlık niteliğindedir.

 

Anadili İngilizce olan İngiltere ve ABD gibi ülkelerdeki programları seçmek daha etkilidir. Bu noktada “En iyi 5 Hukuk İngilizcesi Kursu” başlıklı yazımıza göz atmak kursunuzu seçmenize yardımcı olabilir.

 

Peki Hukuk İngilizcesi Kursları nasıl işliyor, çalışırken aynı zamanda bu kurslara da katılabilir misiniz?

Evet, dilediğinizde, çalışırken de rahatlıkla bu kurslara kayıt olabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey zaman aralığı size en uygun olan kursa kayıt olmak. Kurs süreleri birkaç günle 3 hafta arasında değişiyor. Eğer TOLES sınavına hazırlanmak istiyorsanız kurs sürenize ekstra 1 hafta ekleniyor.

 

Hukuk İngilizcesi kursu fiyatları £ 1.500 ile £ 2.000 arasında değişiyor. Bu fiyatlara, dersler tam gün sürebildiği için öğle yemekleri ve çevrede yapılacak hukuk içerikli geziler de dâhil oluyor. Böylelikle, örneğin Londra’daki bir programa katılırsanız Adalet Sarayı, Ağır Ceza Mahkemesi ve açıksa Hukuk Mahkemesini gezebiliyorsunuz. TOLES Hazırlık programı haftası ayrıca ücretlendirilmekte; bu kursun fiyatı ise yaklaşık olarak £ 550, sınav ücreti ise £ 130’dur.

 

Hukuk İngilizcesi programları sürekli kendini yenilemekte ve güncel hukuka uyum sağlamaktadır. Bununla birlikte programlarda gereksiz ayrıntılara yer verilmez, doğrudan işin özüne yoğunlaşmanız sağlanır. 10 kişi gibi az sayıda öğrencinin eğitim gördüğü sınıflarda, eğitimciler sizinle birebir ilgilenebilecek ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda kendinizi geliştirmenize yardımcı olacaklardır.

 

London School of English gibi okullarda öğrencilerin gelişimi, program boyunca danışmanlar tarafından gözlemlenerek gerekli noktalarda geç kalınmadan müdahale edilir. Bu gözleme, kurs öncesinde öğrencinin seviyesini test eden bir sınavla başlanır.

 

Program boyunca aile yanında, özel öğrenci yurtlarında veya otelde konaklama şansınız bulunmaktadır. Eğer aile yanı veya öğrenci yurdunda kalmayı seçerseniz Hukuk İngilizcesinin yanı sıra günlük İngilizcenizi de kısa sürede ilerleteceksiniz.

 

Hukuk İngilizcesi kurslarının terminoloji dışında aşağıdaki noktalarda da size büyük katkısı dokunacaktır:

  • Sözcük haznesini genişletme: Özellikle ticaret hukuku, kontratlar ve hukuki kavramlar konusunda sözcük hazneniz genişleyecektir.
  • İletişim becerisinin gelişmesi: Zor durumlarda, anlaşmalarda ve tartışmalarda kullanılan anahtar sözcüklerin öğrenilmesiyle iletişim beceriniz gelişecek ve hızlanacaksınız.
  • Diğer hukuk sistemleri hakkında bilgilenme: İngilizce hukuk terminolojisi öğrenirken bir yandan da gideceğiniz ülkeye göre Avrupa topluluğu hukuku, dünya hukuku, İngiliz veya Amerikan adalet sistemleri hakkında da bilgileneceksiniz.
  • Günlük İngilizceniz gelişecek: Anadili İngilizce olan bir ülkeye gideceğiniz için dili ve kültürü yaşayacak, İngilizcedeki eksiklerinizi hızla kapatacaksınız.

Hukuk İngilizcesi programları hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için “En iyi 5 Hukuk İngilizcesi Kursu” başlıklı yazımıza ve metinde belirtilen kursların sayfalarına bakabilir ya da bilgi ve başvurularınız için hemen Teori Eğitim Danışmanlarımızdan biriyle irtibata geçebilirsiniz.

KAPAT

Teklif Al

Ücretsiz yurt dışı eğitim danışmanlığı almak için

formu hemen doldurun!

Teşekkürler!

Danışmanlarımız en kısa sürede belirttiğiniz mail adresine veya telefon numarasına dönüş yapacak.

KAPAT