Neden İngiltere’de Tıp İngilizcesi Kursu Almalıyım?

Ülkenizde tıp eğitimi alırken veya mezun olup doktorluğa başladıktan sonra yabancı hastalarla iletişimde güçlük çektiğinizi fark ettiğinizde kariyer planınızın bir parçası olarak daha da iyi olmak için kendinize bir yol çizmek istersiniz. Bu iletişim eksikliğini ortadan kaldırmak amacıyla yapacağınız tercih sizin sonraki okul ve iş hayatınızı olumlu yönde etkilemelidir. Vermiş olduğunuz karar sonucu Tıp İngilizcesi kursuna katılma isteğiniz sizin profesyonellik adına bir adım daha ileriye götürmüş olacaktır. Bu kurs seçenekleri İngiltere, Amerika, Kanada ve Malta’da olduğu gibi kendi ülkemizde de mevcuttur. Peki tıp İngilizcesi kursunu neden İngiltere’de almam gerekiyor? Bu soruyu kısaca cevaplayacak olursak aşağıdaki nedenlere bir göz atabilirsiniz. Unutmayın, yapacağınız tercih sizi geriye değil ileriye götürmelidir.

 

İlk Tercih Sebebi

Yurtdışında dil eğitimi denince ilk akla gelen ülkelerden biri olan İngiltere, kendine özgü bir İngilizce aksanı ve insanlarının kendine özgü klasik yaşamları ile hem geleneksel hem modern hayatı birarada yaşama fırsatını yakalayabileceğiniz bir ülke olması popülerliğinin hiç kaybolmasının en başta gelen sebeplerinden biridir.

 

Kalite

İngiltere’de dil eğitimi almanın birden fazla nedeni ve kişiye sağladığı katkısı vardır. Tercihlerinizin ne oranda doğru olduğunu eğitim hayatınıza başladıktan kısa bir süre sonra fark edebileceksiniz. Ve iş hayatınıza adım attığınızda başarı merdivenlerini birer birer tırmanırken kararınızdan emin olacaksınız.

 

Dil eğitimini, çok deneyimli, köklü  ve dünya çapında tanınan, prestijli okullarda dil eğitiminizi almış olacaksınız. Eğitim kalitesi, sosyal hayatın çeşitliliği, profesyonellik sağlama, kaliteden ödün vermeme, kişisel gelişim sağlama, mesleki prestij kazanma İngiltere’nin tüm öğrencilere sağladığı katkıların sadece ufak bir kısımdır.

 

Sosyal  Hayat

Sosyal ve kültürel aktivitelerin zenginliği, yüzyıllardır tarihin izlerini taşıyan şehirlerde kişisel gelişiminizi ön plana çıkaracak dinamik müfredatlarla kendinizi dil ve mesleki konularda daha yetkin hissedeceksiniz. Kültürel yapısı ve tarihi geçmişiyle sizi hem büyüleyecek hem de alternatif seçeneklerse sosyal olmanızı sağlayacaktır.

 

Yakınlık

İngiltere’nin Türkiye’den sade 3,5 saat uzaklıkta bulunması öğrencilerin kaliteyi uzakta aramamalarını hatırlatmaktadır. Yanıbaşınızda bulunan kaliteden en doğru şekilde faydalanabilmek için eğitim ve iş kariyerinizi İngiltere’den yana kullanın. Sadece Türkiye’ye değil, diğer Avruğpa ülkelerine de yakın olması sebebiyle kurs programınızı mini bir tatil kaçamağına çevirebilirsiniz.

 

Anadil

İngiltere’yi cazip kılan bir diğer özellikte İngilizce’nin anavatanı olmasıdır. Dünyanın ortak dili kabul edilen ingilizce dilinizi geliştirmek için birçok alternatif sunan İngiltere, her yönüyle caziptir.

 

Ekonomi

İngiltere’de alacağınız tıp eğitimi/kursu/sertifika programı Amerika’ya oranla %11 daha ekonomiktir. Kaliteden ödün vermeden çok daha ekonomik bir şekilde elde ediyorsunuz.

 

Kariyer Planı

Tıp İngilizcesi kurs programları, doktor, hemşire ve diğer sağlık personellerinin hastalarıyla İngilizce dilinde rahatlıkla iletişim kurmalarını sağlamayı amaçlar. Etkin bir şekilde İngilizce iletişim kurmak sizin hem iş hayatınızdaki kalite standardınızı yükseltecek hem de katılacağınız program sayesinde meslektaşlarınızla kuracağınız sosyal ilişkiler sizin geleceğinize katkı sağlayacaktır. Bu sayede, yurtdışında veya yurtiçinde İngilizce konuşulan medikal bir ortamda daha verimli çalışabilme imkanına sahip olmuş olacaksınız. Sayısız alanda kariyer yapma olanaklarınız da mevcut olacaktır.

KAPAT

Teklif Al

Ücretsiz yurt dışı eğitim danışmanlığı almak için

formu hemen doldurun!

Teşekkürler!

Danışmanlarımız en kısa sürede belirttiğiniz mail adresine veya telefon numarasına dönüş yapacak.

KAPAT