Neden İngiltere’de 6 ay veya 9 ay dil kursu almalıyım?

İngilizce’nin anavatanı olan İngiltere’de, dil kursu almanız için bir çok olumlu etken var. İngilizce’nin doğduğu ülke olması nedeniyle, İngilizce dilinin en doğru öğretildiği ve konuşulduğu yer İngiltere. Dünya dili olarak bilinen İngilizce, eğitimi için, İngiltere’de yüzlerce kurs, okul ve üniversite; yurt dışından gelen öğrenciler için programlar hazırlıyor. Bu programların bazıları sadece yaz ayını kapsarken bazıları ise bütün yıla, öğrencilerin katılımına göre planlanıyor.

 

İngiltere’de 6 ay veya 9 ay dil kursu almanız, size; kültürel açıdan farklı bir kapı açmasının yanında, sizinle bütün dünya insanlarını da buluşturuyor. Hem kursta, hem evde, hem çalışırken hem de günlük hayatta, seçebileceğiniz başka bir dil olmadığı için, İngiltere’de bulunduğunuz süre boyunca, dilinizi pratik yaparak, daha iyi anlıyor ve geliştirebiliyorsunuz.

 

Bunların yanında, İngiltere’de dil kursu almak, ülkenin Türkiye’ye olan yakınlığından dolayı, ulaşım sıkıntısını da ortadan kaldırıyor. 3 saatlik uçuş mesafesinde olan İngiltere’nin uçak biletleri de bütçenizi zorlamayacak seviyede.

 

İngiltere, 6 ay veya 9 aylık dil kursları için sıkça tercih ediliyor.

 

İngilizce’nin günümüzdeki önemi, gün geçtikçe artıyor. Artık sadece iş hayatında değil günlük hayatta da İngilizce kullanıyoruz ve bu duruma ayak uydurmak sizin elinizde. İngiltere’de uzun dönem İngilizce kursu programlarından birine katılarak; siz de dünya insanlarına daha yakın olabilir, kendinizi farklı alanlarda da geliştirebilirsiniz.

 

Tercih ettiğiniz okul, kurs veya üniversitede, eğitim üzerine herhangi bir olumsuzluk yaşamanız imkansız. Her yıl dünyanın dört bir yanından, İngiltere’ye gelen öğrenci nüfusunun artışı da bunu ispatlıyor. Sebebi ise İngiltere’deki dil kurslarının, resmi İngiliz kurum ve kuruluşları tarafından yılın belli zamanlarında denetleniyor ve akredite ediliyor olması.

 

Size uygun olan uzun dönem İngiltere dil okulu programlarından birini seçtiğinizde karşınıza çıkacak olan ders kapsamı genelde;

  • Dil bilgisi
  • Konuşma dersleri
  • Dil laboratuvarlarında görsel ve işitsel uygulamalar şeklindedir.

 

6 ay veya 9 ay İngiltere dil kursunu seçen öğrencilerin, kısa dönem eğitimi tercih edenlere göre avantajları vardır. Bunlardan biri ekonomik olarak, kısa dönem İngilizce dil kursu seçen kişilere göre daha ekonomik şartlarda okuma imkanı sağlanıyor. Bunun yanında İngiltere’de ikamet etme süresi daha fazla olduğu için, dilin anavatanında daha fazla vakit geçirerek, kendinizi uzun sürede kalıcı olarak geliştirmeniz mümkün.

 

İngiltere’deki uzun dönem dil kursları daha ekonomiktir.

 

İngiltere dil eğitimi konusunda alternatifler ülkesi olduğu için de; uzun dönem de olsa, kısa dönem de olsa bütçenize uygun ve sizi zorlamayacak ücretlerde; kaliteli bir dil eğitimi almanız mümkün. Kursa ne zaman başlayacak olmanız ise bir kısıtlama getirmiyor çünkü ülkenin ekonomisi az çok bu düzen üzerine kurulu. Bu yüzden de her hafta yeni bir kurs başlıyor.

 

Konaklama olarak ise, öğrenci yurdu veya aile yanında yaşama imkanı size sunuluyor. Uzun dönem dil kursu tercih ederseniz, belirli bir süre sonra, kendi evinizi tutup, kendi düzeninizi de kurabilirsiniz. Bu süreç size sadece dil eğitimi olarak değil, hayata alışma ve kendi ayaklarınız üzerinde durmanızda da yardımcı olacaktır.

 

Özetle; İngiltere’de uzun dönem dil kursu sunan dil okulları, ağırlıklı olarak 6 ay ve 9 aylık dil eğitimi programlarında indirim yapmaktadır. Neticede fiyat açısından daha ekonomik olan bu eğitim programları ile bütçenize uygun dil kursunu seçebilirsiniz. İngiltere’deki dil okulları hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

 

Gelin şimdi İngiltere’de dil kursu almanın avantajlarını yakından inceleyelim.

KAPAT

Teklif Al

Ücretsiz yurt dışı eğitim danışmanlığı almak için

formu hemen doldurun!

Teşekkürler!

Danışmanlarımız en kısa sürede belirttiğiniz mail adresine veya telefon numarasına dönüş yapacak.

KAPAT