NEW YORK FİLM AKADEMİSİ

Amerika’da Oyunculuk Okulu’nda, Film Okulu veya Görsel Sanatlar Okulu’nda okumak hayal değil. New York Film Akademisi; kalitesi, deneyimi ve özel programlarıyla bu hayali gerçeğe dönüştürüyor, size bu Amerikan rüyasını vadediyor.

 

Hollywood filmleri, Amerikan filmleri dillere pelesenk olmuş bir kalite belirtme kalıbı halini almıştır. “Efektler aynı Amerikan filmlerindeki gibi” diyerek beğeni dile getiririz kimi zaman. Nedir bu Amerikan filmlerini farklı kılan? Oyunculuklarıyla dikkat toplayan aktör ve aktrislerin, içeriğiyle kişiyi etkileyen senaryoların, efektleriyle hayran bırakan prodüksiyonların sırrı nedir? Bütün bu cevaplara ulaşmanın anahtarı; New York Film Akademisi’nden geçiyor.

Akademi Kimler İçin Uygun?

Film endüstrisiyle ilgilenmiş, bu sektörün içinde bulunmuş olmak New York Film Akademisi’nde eğitim almak için şart değil. Programa dahil olmak için; film endüstrisiyle ilgileniyor olmak yeterli. Akademinin kapıları, okulun sunduğu programlardan birine katılmak isteyen herkese açık. Ancak akademi, profesyonel olarak film endüstrisinin içinde olanlar ve alanlarında kendilerini geliştirmek, vizyon kazanmak, yeniliklerden haberdar olup farklı projeler ortaya koymak isteyenler için de çeşitli programlar sunmakta.

 

NYFA’da bir çok program bulunmakta. İlginizi çeken birine kaydolmak için ise hiçbir koşul aranmıyor. Üstelik ünlü konuklar, deneyimlerini paylaşmak için sık sık akademiye geliyor.

Seçeneklerim Neler?

Film Okulu: NYFA; Film yapımı, yapımcılık, dijital düzenleme, sinematografi, senaristlik, online senaristlik, gazetecilik, belgesel yapımı, müzik klibi alanlarında ilerlemek isteyenler için mükemmel bir seçim.

 

Görsel Sanatlar: Fotografi, 3 boyutlu animasyon, oyun dizaynı, film için oyunculuk

 

Performans Sanatları: Müzikal tiyatro, dans

 

Özel Projeler: Rolling Stone Dergisi, Metropolitan Sanat Müzesi, Lincoln Centre

 

Yaz Kampları: Lise öğrencileri için kamplar

Neden NYFA?

New York Film Akademisi; teorik eğitimdense pratiğe önem veriyor. Aslolan, öğrencilerin bir yandan öğrenmesi, bir yandan da kendilerini ortaya koyarak projeler üretmesi. Kısa filmler ve benzeri bir çok projeler üreterek öğrenci, öğrenmek istediği dalla bütünleşiyor, bilgileri sindirerek yaratıcılığını ortya koyuyor ve bunu yaparken son teknoloji imkanlardan faydalanıyor. Steven Spielberg, Martin Scorsese, Terry Gilliam gibi bir çok yönetmenin, Jean Claude Van Damme, Jodie Foster, Al Pacino, Sharon Stone gibi bir çok aktör ve aktrisin, yapımcı ve müzisyenlerin yakınları için tercih ettiği bu akademi, film dünyasının göbeğinde konumlanmış olması, tecrübesi ve imkanları ile farkını ortaya koyuyor.

Hayalimi Gerçekleştirmek Ne Kadara Mal Olur?

New York Film Akademisi… Ünlüler, son teknoloji araçlar, unutulmaz bir deneyim, inanılmaz bir eğitim… Bütün bunlara ulaşmak hiç de zor değil! Bunlara erişmek için bir servet sahibi olmanız gerekmez! Üstelik kayıt için sizden istenen bir sınav da yok. Tek gereken isteklilik!

 

▪Filmaking Workshop ( 8 Hafta): $5,480

▪Producing Workshop ( 8 Hafta): $5,480

▪Screenwriting Workshop ( 8 Hafta): $3,412

▪Acting for Film Workshop ( 8 Hafta): $5,687

▪Documentary Film Workshop ( 6 Hafta): $5,480

▪Filmmaking Camp for Teens ( 6 Hafta): $7,240

▪Acting for Film Camp for Teens ( 4 Hafta): $4.550

 

Bir haftadan bir yıla uzanan programlardan seçin, beğenin, hayallerinizi gerçekleştirin.