Nice’te Fransızca!

Fransızca mı öğrenmek istiyorsunuz? Azıcık biliyorsunuz da geliştirmek mi istiyorsunuz? Gramer ustasısınız fakat konuşamıyor musunuz? Konuşmayı hallettiniz fakat farklı alanlarda Fransızcanızı konuşturmak mı istiyorsunuz? O zaman biz de size üstüne ekstra cazibeli seçeneklerle birlikte Nice’i öneriyoruz!

 

Nice Fransa’nın güneyinde, Akdeniz’e kıyısı olan, hem havası hem insanı sıcacık, sahili İzmir’in Güzelyalı’sına benzeyen, palmiyeleriyle, plajlarıyla tatile gitmiş gibi hissettiren bir şehir.

 

İşte o sahillere, plajlara 10ar dakikalık yürüyüş mesafesinde konumlanmış olan köklü, samimi ve son derece donanımlı dil okullarıyla Nice, Fransızca öğrenme talebinde bulunanlar için harika bir fırsat. Dil okulu imajımızı yerle bir eden, ferah sınıflarının yanı sıra; kafeteryaları, kütüphaneleri, bilgisayar odaları, okuma atölyeleriyle bu okullar bizlere muhteşem bir öğrenimin kapısını aralıyor. Üstelik yalnızca genel Fransızca değil; yemek meraklılarına Fransız Mutfağı, spor severlere Fransızca ve Tenis, sanatla ilgilenenlere Sinema ve Fransızca gibi seçenekler sunarak bir nevi ‘eğlenerek öğrenme’ fırsatı sunuyor.

 

Hem hobilerinizle ilgilenebileceğiniz hem de Fransızcayı vatanında öğrenip deneyimleyebileceğiniz Nice’te başka neler mi var?

 

  • Zengin tarihi ile gezmeye doyulmayan birçok yapıya sahip: 1855’te kurulan operası, Grek zamanından kalma şatoları, 1649’da kurulan barok esintili katedrali, anıtları, arkeolojik müzesi…
  • 15 özel plajının yanı sıra halk plajları da var ve içiniz rahat olsun, plajlar mavi bayrağa sahip. Hatta ne yapsak da insanları memnun etsek diye düşünüp sigara içilmeyen plaj bile açmışlar.
  • Nice’te festivalden, bayramdan, kutlamadan bol şey yok diyebiliriz. Dünyaca ünlü, bol eğlenceli, Şubat’ın 2.haftası başlayan karnavalının(ilginç ek bilgi: festivalin sonunda havai fişekler ve çiçek savaşı var) yanı sıra, Nice kültürünü birebir deneyimleyebileceğiniz geleneksel kutlamaları da vardır. Örneğin; ilkbaharın gelişini kutlamak için Su Kabağı Bayramı, Roma zamanından beri kutlanan Les Mais Bayramı(bir ağacın etrafında edilen danslar, geleneksel kıyafetler, yemekler), her 15 Ağustos’ta gerçekleştirilen La Fete de l’Assomption( Meryem Ana’nın göğe yükselişi) gibi daha birçok etkinlikle Nice’te her anınızı dolu dolu yaşayabileceğinizi söyleyebiliriz.
  • Sanat seven, sanata ilgi duyan ya da öğrenmek isteyen herkes için Nice önemli bir fırsat. Yazın yapılan caz festivalleri, Ekim-Haziran arasında Nice Operası’nda konserler, resitaller, bale gösterileri…
  • Nietzsche’nin adını taşıyan, ona ilham veren yolda yürümek, Çehov’un, Gogol’un ve daha birçok yazarın, artistin, şarkıcının yaşadığı, esinlendiği yerlerde gezinmek, onları daha iyi tanımak ve anlamak için Nice tam bir kültür cenneti.

 

Bu cenneti yaşamak sizce de harika olmaz mıydı?

 

Gelin şimdi Nice’te alınacak 6 haftalık bir eğitimin size maliyetine bit göz atalım.

KAPAT

Teklif Al

Ücretsiz yurt dışı eğitim danışmanlığı almak için

formu hemen doldurun!

Teşekkürler!

Danışmanlarımız en kısa sürede belirttiğiniz mail adresine veya telefon numarasına dönüş yapacak.

KAPAT