Paris Ücretsiz Etkinlikler Rehberi!

 

Yurt dışına çıkmayı düşünenlerin aklına gelen ilk şehirlerden biri Paris’tir. Sanat, kültür ve tarihi bir arada bulunduran; her yaştan, her kültürden insana hitap etmeyi başarabilen ender şehirlerden biri. Her ne kadar bütçemize dair endişeler bizi Paris yolundan döndürebilecek olsa da merak etmeyin, yazımızda bu muhteşem şehirde ücretsiz bir şekilde yapabileceğiniz aktiviteleri sizlere sunuyoruz.

 

 

Müzede Bir Gece!

Mayıs ayında, Müze Geceleri denen etkinlikle birçok müze geceleri kapılarını açık bırakıyor ve ücretsiz olarak gezilebiliyor. Böylece farklı koleksiyonları ve sanat eserlerini gönül rahatlığıyla keşfedebiliyorsunuz. Ayrıca her ayın ilk Pazar günü Paris’te ücretsiz bir şekilde gezebileceğiniz müzeler mevcut; Orsay, Picasso, Rodin de bu müzelerden bazıları. Buna ek olarak Eylül ayında Avrupa Mirasları Günlerinde 3 hafta sonu boyunca müzelere, özel konaklara, hatta Elysée Bahçeleri’ne bile ücretsiz giriş yapabiliyorsunuz.

 

Farklı Bir Şeyler Arayanlar Varsa

Haziran ayında teknoloji, dijital inovasyon ve yaratıcılık festivalinde; farklı şirketlerin katılımıyla birlikte ücretsiz workshoplara, davetlere ve gösterilere katılabilirsiniz.

 

 

Müziksiz Olmaz Diyenlere

21 Haziran’da, Paris’in sokaklarında, farklı türlerden birçok grup kendi müziklerini sizler için sergileyecek, yolda yürürken her yandan gelen müzik sesleriyle kendinizi bir film sahnesinin içinde gibi hissedeceksiniz.

Aynı zamanda çeşitli radyoların hazırladığı ücretsiz konserler de bulunmakta.( Maison de la Radio, Radio Nova…)

Ayrıca yaklaşık altı adet kilisede ücretsiz konserler veriliyor, büyüleyici akustik deneyimini kaçırmayın deriz!

 

 

Sinema?

Paris’te ücretsiz bir şekilde film izlemek de mümkün desek! Açık havada sinema etkinliğiyle Hollywood prodüksiyonlarını, Fransız komedilerini ve kısa metraj filmleri; kocaman bir parkın içerisine kurulmuş projeksiyonlarla izleme şansına sahipsiniz. Aynı zamanda Ağustos ayında çeşitli mahallelere kurulmuş projeksiyonlarla yine açık havada film izleme keyfine doyabilirsiniz.

 

 

Sokakta mı Sanat?

Paris’te ; Place des Pyramides, Champs-Elysées, Raspail Bulvarı gibi ünlü yerlere yerleştirilen tarihi kişiliklerin, kitap kahramanlarının ve daha birçok farklı eserin heykelleri-kuklaları ile sanatın içinde yaşadığınızı hissedeceksiniz.

 

 

Yemek de mi Bedava?

Evet, şaka gibi geliyor ama aslında Paris’in bir-iki yerinde, belli gün ve saatlerde ücretsiz yemek bulmak da mümkün. Penty, L’Olive, Le Grenier bunlardan bazıları, bizden söylemesi; belki rast gelirsiniz, şansınız iyi gider ve bir öğünden kurtulmuş olursunuz.

 

 

Bağ Bahçe Yok mudur?

Vardır. Aslında Paris’te aradıktan sonra bulunmayacak pek az şey var. Yani ücretsiz bahçeler, saraylar, müzeler, bağlar, sergiler, atölyeler… ve gerçekten de sayamayacağımız kadar çok ücretsiz gezilebilecek yer bulunmakta.

Yani dememiz o ki, eğer Paris’e gitme planlarınız varsa, bütçe konusunda kendinizi çok da sıkmayın; evet konaklama, yemek gibi temel ihtiyaçlar cep yakan nitelikte fakat diğer tüm kültürel ve sanatsal aktiviteler oldukça hesaplı ve hatta anlattığımız gibi çoğu zaman da ücretsiz!

Araştırmaya üşenmeyin! Bütün umutsuzluklarınızı birer birer yapılacaklar listenize geçirin, planınızı yapın. Paris sizi bekler!

KAPAT

Teklif Al

Ücretsiz yurt dışı eğitim danışmanlığı almak için

formu hemen doldurun!

Teşekkürler!

Danışmanlarımız en kısa sürede belirttiğiniz mail adresine veya telefon numarasına dönüş yapacak.

KAPAT