Pembe Şehir Toulouse

Paris ve Lyon’dan sonra Fransa’nın en çok öğrenci barındıran şehri Toulouse’da öğrenci olma deneyimini yaşamaya ne dersiniz?  Buyurun; tarih, kültür, spor ve eğitim şehri Toulouse’u keşfetmeye!

 

Dil okulunu anlatmadan önce kısaca bir şehri tanıyalım. Toulouse Üniversitesi;  Avrupalıların, Arap ve Eski Yunan filozoflarının eserlerini çevirmesiyle, bilim ve sanatta bambaşka ideolojilere sürükleyip yeni ve daha modern bir yola girmelerini sağlayan 1229 yılında kuruldu.  Böylece 750 yıllarında bağımsızlığını elde etmiş bu şehir, hızla gelişme yolunda girdi. Tarih boyunca farklı savaşlara tanıklık yapan Toulouse, antik mirası olan binalarda Roma tuğlası kullandığı için “Pembe Şehir” olarak da bilinir; çünkü tuğlalar sabah pembe, öğle kırmızı ve akşam mor renk alırlar. 1190’da inşa edilen, cephesi tuğla ve taşlardan yapılmış, her çağda duvarları yeniden süslenmiş antik yapı Capitol; UNESCO Dünya Mirasları arasında bulunan Roma kilisesi Saiant-Sernin ve daha birçok tarihi kilise ve şapeller barındırır. Toulouse aynı zamanda çiçek bahçelerine, Japon Bahçesi, Kraliyet Bahçesi gibi çeşit çeşit botanik parklara da sahiptir. Kültürel açıdan da çok gelişmiş olan şehir farklı içeriklere sahip birçok müzeye ( Augustins Müzesi, Georges Labit Müzesi, Saint-Raymond Müzesi, Toulouse Müzesi…) , opera ve balelere ev sahipliği yapan Capitole Tiyatrosu gibi gezilip görülmesi gereken, tarihi ve değerli yerlere de ev sahipliği yapar.

 

Langue Onze dil okulu, Capitol Meydanı’na 5 dakikalık uzaklıkta, klasik Toulouse binalarından birinde eğitim vermektedir. Sertifikalı eğitmen kadrosu ve onaylı kalite belgeleriyle nitelikli bir öğrenim şansı sunar. İçerisindeki donanımlı sınıfları, multimedya laboratuvarı, öğrenci salonu ile hem iyi ve kalıcı bir eğitim almanıza hem de diğer ülkelerden gelmiş insanlarla kaynaşıp sosyalleşmenize olanak sağlar.  Okul; 12 kişilik sınıflarda, haftada genel 23 saat, yoğun 27-32 saat ve iş Fransızcası olmak üzere 3 farklı kurs seçeneğine sahiptir.

 

Ayrıca okul bizlere 3 farklı konaklama fırsatı sunar: Aile yanı, paylaşımlı oda ve otel. Aile yanı konaklama seçeneğinde tek kişilik odada kalır ve kahvaltı edebilirler, yarım ya da tam pansiyondan birini tercih edebilirler. Bu seçenek Fransızcalarını geliştirmek ve Fransız kültürünü yakından tanımak isteyenler için oldukça ideal bir seçenektir.  Hem onların yanında yaşayarak günlük hayat kültürünü deneyimleyebilir, hem de onlarla konuşarak dilinizi geliştirebilirsiniz. Paylaşımlı dairelerde ortak kullanıma açık olan mutfakta kendi yemeğinizi istediğiniz şekilde, istediğiniz zamanda pişirme imkânına sahipsiniz.

 

Tarihi, doğal ve kültürel açıdan sahip olduğu değerlere şehrin her yanında rastlayabileceğiniz, misafir olmak isteyenlere sıcacık bir konukseverlikle yaklaşan; sıkmayan, eğlendiren, kendini sevdiren ‘Pembe Şehir’, kaliteli ve kalıcı eğitimiyle sizleri bekliyor.

 

Fransa’da dil kursu almanın avantajlarını derlediğimiz blog sayfamıza göz atmak için tıklayınız.

KAPAT

Teklif Al

Ücretsiz yurt dışı eğitim danışmanlığı almak için

formu hemen doldurun!

Teşekkürler!

Danışmanlarımız en kısa sürede belirttiğiniz mail adresine veya telefon numarasına dönüş yapacak.

KAPAT