Sağlık ve Güzellik Şehri Vichy’de Fransızca Dil Eğitimi

Birçoğumuz Vichy kelimesinin yalnızca bir markadan ibaret olduğunu düşünmüşüzdür. Fakat Fransızlar için bu çok daha farklı bir anlama sahip. Vichy Fransa’nın göbeğinde, zengin bir tarihe sahip, parkları ve kaplıcalarıyla ünlü, bol bol yeşil alanlar ve eğlence merkezleri olan bir kent. Size bu güzel şehirdeki Cavilam dil okulunu sunuyoruz.

 

Öncelikle Vichy sıcak suları ile ünlü bir şehir. Napoleon ve imparatoriçe banyo terapisi yöntemini ortaya çıkardıktan sonra Vichy sağlık ve güzelliğin merkezi haline geldi. 2.Dünya Savaşı sırasında Fransa’nın başkenti oldu ve savaştan sonra da rahat kaplıcaları ve kozmetik sektörüyle turizmini arttırdı.

 

Cavilam Vichy

 

Cavilam dil okulu ise öğrencilerine tüm bu tarihi yaşatmayı başarıyor. Geziler ve kültürel etkinlikler düzenliyor, eğlence ve tanıtım programları hazırlıyor. Yani yalnızca dil okuluna gidip derslere girmekle kalmıyor ayrıca tarihi bir şehri fazlasıyla keşfetme imkanına da sahip oluyorsunuz. Birçok spa ve kaplıca merkezlerine sahip olduğunu siz de tahmin ediyorsunuzdur, işte Cavilam bu rahatlatıcı yerleri deneyimlemenize olanak sağlıyor. 1923’te kurulmuş Asya ve Afrika Sanat Müzesi’ni ve içindeki yüzlerce farklı tarihi eseri; 1672’de inşa edilmiş, mozaikleri, işlemeleri, simetrisi ile eşsiz bir yapı olan St. Blaise Kilisesi’ni; müzik, dans, tiyatro gibi etkinliklerin gerçekleştirildiği Vichy Operası’nı ve daha birçok yeri bu güzel şehirde keşfedebiliriz.

 

Musée des Arts d’Afrique et d’Asie

 

Cavilam dil okulu Vichy Üniversitesi’nin kampüsünde, Allier nehri yakınında bir parkta yer alır. İleri teknoloji ile kurulmuş bu dil okulunda büyük bir kütüphane, konuşma atölyeleri, dil merkezleri, bilgisayar odaları bulunmaktadır. Bu da demektir ki dilinizi geliştirmek, kursta öğrendiklerinizi pratiğe dökmek için ideal fırsatlar sizi bekliyor.

 

Kurslar yoğunlukları ve farklı aktivite seçenekleriyle birbirinden ayrılır. Genel Fransızca ya da Yoğun Fransızca seçeneklerinden ayrı olarak Fransızca ve Fransız Mutfağı programını seçip hem dil öğrenebilir hem de Fransız kültürünü deneyimleyebilirsiniz veyahut Fransızca ve Golf programını seçip bir yandan dil öğrenirken bir yandan sporunuzun keyfini çıkartabilirsiniz. Genel kurs haftalık 26; yoğun kurs, mutfak ve golf haftalık 32 saatlik ders saati içerir.

 

Konaklama için okul 3 ayrı seçenek sunar. Aile yanını seçip, okula kolay ulaşımı olan yerlerde oturan ailelerin yanında kalabilir, kahvaltı ve akşam yemeğini bir Fransız ailesiyle yiyebilir, böylece geleneksel bir kültürün içinde yaşama avantajına sahip olabilirsiniz. Rezidansta konaklayabilir, böylece tek kişilik bir odaya sahip olur, küçük mutfağınızda kendi yemeklerinizi pişirebilir, özel banyo ve tuvaletinizle ev konforunu yaşayabilirsiniz. Son olarak stüdyoda konaklayabilir, bir ya da iki kişilik odalarda, yine kendinize özel mutfak, banyo ve tuvaletin yanında ayrıca televizyon ve internet erişimine de sahip olabilirsiniz.

 

Cavilam dil okulu, sizlere güzel bir yaz geçirmeniz için birçok fırsat sunuyor; deneyimli, içten ve başarılı ekibiyle iyi bir dil eğitiminin kapılarını açıyor, uluslararası ve sıcak ortamıyla bambaşka kültürlerle iç içe olmanızı sağlıyor. Tarihi ve doğal güzellikleriyle Vichy sizleri bekliyor.

 

Cavilam yaz okulu hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

 

Küçük yaşta dil eğitimini yurt dışında almanın faydalarını öğrenmek için ‘’Erken yaşta Fransızca öğrenmek’’ adlı blog sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Sohbet başlat
Buradayız!
Powered by

KAPAT

Teklif Al

Ücretsiz yurt dışı eğitim danışmanlığı almak için

formu hemen doldurun!

Teşekkürler!

Danışmanlarımız en kısa sürede belirttiğiniz mail adresine veya telefon numarasına dönüş yapacak.

KAPAT