SAT

SAT Sınavına Hazırlık Programı (16 – 18 yaş)

Amerikan üniversitelerine başvurmayı planlayan ya da rotasını Avrupa’ya çevirmiş ve Hollanda gibi teknoloji öncüsü bir ülkede eğitim almak isteyen öğrencilerin, yeterliliklerini SAT sınavı aracılığıyla kanıtlayabilmeleri beklenmektedir. Matematik, okuma ve yazma temelli SAT sınavına hazırlık programı sayesinde öğrenciler yüksek skorlar elde ederek yurt dışında üniversitelerin kapılarını aralayacaklar!

 

Kurs süresi | 2 Hafta

 

PROGRAMDAN NELER BEKLEMELİYİZ?

Bu program SAT sınavının her bir oturumu için öğrencilere kilit yöntemler gösterecek ve iyi bir skor elde edebilmek için neler yapılması gerektiğini anlatacak. Öğrenciler, bir yandan bol bol pratik yapma imkanı bulacakları bu programda, bir yandan da gramer, kelime ve matematik bilgisini geliştirme, kompozisyon (essay) tekniklerini öğrenme şansı yakalayacaklar.

Program getirileri

– SAT sınavının tüm bölümlerine (okuma, yazma, kelime, gramer ve matematik) hazırlanılması

– Örnek sınav sorularının görülmesi ve çözümlerinin öğrenilmesi

– Örnek sınav sorularıyla öğrencinin performansının ölçülmesi ve yükseltilmesi

– Sınavda öğrenciden beklenenlerin ve sınava yönelik en doğru tekniklerin öğrenilmesi

Konaklama

Kampüs içerisinde yer alan  tek kişilik yada iki kişilik odalarda konaklama yapılır. Kız ve erkek öğrenciler farklı odalarda ve farklı katlarda konaklar. Banyo ve tuvaletler ortak kullanımlıdır (kız/erkek öğrenci için ayrı), bazı durumlarda oda içinde olabilir. Öğrenciler üniversite öğrencilerinin konakladığı yurtta konaklama yaparlar, böylece üniversite yaşamını bir parça deneyimleme imkanına sahip olurlar.

PROGRAMA KİMLER KATILABİLİR?

– 16-18 yaşındaki

– Akıcı bir ingilizce seviyesine sahip olan öğrenciler