Sıfır Teknolojili Dil Okulu : ILAC

 

 

Oyun Değişti! Bağlantı kurabilmek için fişi çekiniz!

Teknolojinin hayatımızın her alanına nüfuz etmiş olduğu şu yıllarda, bu durumun öğrencileri duygusal olarak öğrenmekten ve gelişmekten mahrum ettiğine kanaat getiren ILAC kurumu, stratejik bir karar alarak sınıflardaki teknolojik uygulamalarına bir son verme kararı aldı! Dünyadaki okullar daha da dijital hale gelirken, sonuçların iyileştirilmesi için sınıflardan elektronik cihazları kaldırarak aksi yönde bir adım atan ILAC, 2018’de ayında Vancouver ve Toronto şubelerinde pilot proje olarak oyunu değiştirdi ve Zero-Tech projesini hayata geçirdi.

 

 

 

 

 

ILAC Zero-Tech Pilot Projesi, yıl boyunca devam eden Genç Yetişkinler Programı’nda (YAP) 16-18 yaşları arasındaki öğrencilerle başladı. Çok  sayıda araştırma, bu yaş grubundaki gençlerde teknoloji bağımlılığı ile uyku bozukluğu, kötü akademik performans, kaygı, depresyon, obezite, sosyal izolasyon ve intihar arasındaki bağlantının yüksek olduğunu gösteriyor.

 

ILAC’ın hedefleri arasında sadece cep telefonları olmadan eğitim sürecine katkıda bulunmak yok; projenin amacı, gerçek anlamda sıfır teknoloji deneyimi yaratmak. Akıllı tahtalar yok, dizüstü bilgisayar yok… Sadece etkileşim ve öğrenme!

Buna dayanarak ILAC Zero-Tech Pilot Projesinin iki ayrı amacı var: Dil öğrenmeyi sağlamak ve insan ilişkilerini geliştirmek. Gerçek insan etkileşimleri yoluyla güven oluşturmak, öğrencilerin kariyerlerinde ve kişisel ilişkilerinde başarılı olmak için ihtiyaç duydukları bir beceridir. ILAC, öğrencilerinin göz teması kurma, arkadaşlar edinme ve öğretmenlerle etkileşim içerisinde olmak gibi sosyalleşme becerilerini arttırmasını istiyor. Amaçları bunu İngilizce dil eğitimi sırasında  ILAC’da yapmak.

ILAC kampüslerindeki sıfır-teknoloji ürünü hareketi, öğrencilerin Kanada’da İngilizce eğitiminden gerçek anlamda faydalanmasına yardımcı olmaya başladı bile!     

Vancouver ve Toronto kampüsleri hakkında detaylı bilgi içi tıklayın.

 

KAPAT

Teklif Al

Ücretsiz yurt dışı eğitim danışmanlığı almak için

formu hemen doldurun!

Teşekkürler!

Danışmanlarımız en kısa sürede belirttiğiniz mail adresine veya telefon numarasına dönüş yapacak.

KAPAT