Surlarla Çevrili Tarihi Ada St. Malo’da Fransızca Dil Eğitimi Fırsatı!

Eşsiz tarihi binaları, limanları ve korsanlarıyla ünlü; plajı, şehri ve doğasıyla bambaşka bir şehir, Kuzey Fransa’nın küçük adası St. Malo’da eğitim fırsatı! Çocuğunuzun bu ayrıcalığı yaşaması, Fransızca dil becerilerini geliştirmesi, farklı ülkelerden gelen yaşıtlarıyla aynı ortamı paylaşması güzel olmaz mıydı?

 

Centre d’Echanges Internationaux dil okulu (CEI), işte bu tarihi taş surlarla çevrili adada Fransızca öğrenim şansına sahip olmamızı sağlıyor. Şu noktada belirtmeliyiz ki, bu dil okuluna kayıt olabilmek için en az 1 yıllık Fransızca eğitimi almış olmamız gerekiyor. Ve okul Fransızca kursunu, konaklamayı, aktiviteleri, şehir gezisini, kurs materyallerini, sınavları, sertifikaları ve 24 saatlik güvenliği içeren bir paket programıyla oldukça avantajlı bir fırsatı sizlere sunuyor.

 

St. Malo Adası

 

12-18 yaş aralığındaki öğrencilerle, 15’er kişilik sınıflarda eğitim veren CEİ Dil Okulu; yapılan seviye belirleme sınavının ardından öğrencileri sınıflara yerleştirerek eğitime başlıyor. Hafta içi her sabah, 50’şer dakikalık kurlar halinde sabah 09.00’dan 12.00’a kadar süren kurslara artı olarak 2 haftalık yelkencilik eğitimi de eklenebiliyor.

St. Malo’nun bir ada olması sayesinde okul yüzme, yelkencilik gibi aktiviteler sunuyor; bunun yanında voleybol, basketbol, futbol, masa tenisi gibi sporları da yapma şansı veriyor. Ayrıca hem dinlenip hem de eğlenebileceğiniz kabareler ve film geceleriyle çocuklarınızın yalnızca gündüz değil akşamları da iyi vakit geçirmesini sağlıyor.

 

St. Michel Dağı

 

Okul; 13. yy’ dan kalma eski binalarıyla Dinan kasabası, surlarla çevrili Orta Çağ’dan kalma muhteşem manzaralara sahip şehri Intra Muros, denizin çekilmesiyle dağa dönüşen, tekrar yükselmesiyle bir ada haline gelen St.Michel Dağı, sizi bir su altı yolculuğuna çıkaracak Büyük Akvaryum gibi birçok yeri deneyimli rehberlerle birlikte gezip keşfetme şansı veriyor.

 

Öğrenciler aile yanında çift kişilik odalarda konaklayabiliyor. Okul tarafından mülakatla ve bizzat evlere ziyaret edilerek, belli kriterlere göre özenle seçilen; okula 15-30 dakikalık mesafelerde bulunan ailelerle çocuğunuz için son derece güvenli bir yaşam ortamı oluşturuluyor.

 

Çocuğunuza tarihi, eşsiz güzelliklerle bezeli, huzurlu ve keyifli; değişik kültürlerden insanlarla aynı yerde eğitim görerek farklı görüş ve düşüncelere açık olabileceği güzel bir yaz fırsatı sunmak istemez misiniz?

 

Fransa dil okulu seçeneklerini incelemek için tıklayınız.

KAPAT

Teklif Al

Ücretsiz yurt dışı eğitim danışmanlığı almak için

formu hemen doldurun!

Teşekkürler!

Danışmanlarımız en kısa sürede belirttiğiniz mail adresine veya telefon numarasına dönüş yapacak.

KAPAT