Tarih, Din ve Sanat Sentezi: Rouen

Zamanında hem İngilizler hem de Fransızlar tarafından yönetilen, kıta savaşlar ve din savaşlarına sahne olan, her sokağından tarih fışkıran muhteşem Fransız şehri: Rouen. Biz şimdi napalım bu şehri demeyin, gelin Fransızcanızı geliştirin, gezin, görün, eğlenin!

 

Rouen, hem sahile (yani plajlara, güneşe, denize) hem de Paris’e 1 saatlik mesafede olması sayesinde; kendi kültürünü yaşatmanın yanında farklı aktiviteleri gerçekleştirmenizi ve Fransa’ya gitmişken olmazsa olmazımız Paris’i deneyimlemenizi sağlıyor. Böylesi cazip bir imkan kaçırılmaz dedik ve size bu güzel şehirde dil öğrenimini tanıtmaya karar verdik.

 

Rue du Gros Horloge

French in Normandy, 23 yıllık deneyimi, uzman kadrosu, özel binası, donanımlı sınıfları ile son derece kaliteli ve Fransızca öğrenmekte istekli olanlar için kalıcı olabilecek bir eğitim sunar. Ayrıca binada öğrencilerin kullanımına bırakılmış ortak alan ve lobi sayesinde bambaşka kültürlerden gelmiş onlarca insanla kaynaşabilme, iletişim kurabilme ve aynı zamanda dilimizi geliştirebilme şansına sahibiz.

 

”Fransa’da dil kursu almanın avantajları” adlı blog sayfamızı ziyaret ederek Fransızca öğrenmenin faydalarını inceleyebilirsiniz.

 

Rouen’in din tarihi, bütün siluetine yansır, bunu barındırdığı onlarca kilise ve katedrallerden anlayabiliriz. Bunlardan en önemlisi, şehrin simgesi haline gelmiş, yüksek bir yerden bakıldığında çoğunlukla görülen simsiyah kulesiyle, gotik mimarinin eseri Notre Dame Katedrali’dir. Bunun dışında St.Joan of Arc Kilisesi, Church of St.Maclou gibi dini merkezlerin yanında; sanat konusunda da ileri bir şehir olma özelliğini taşır Rouen. Barok dönemi eserlerinin, ünlü Monet ve Géricault yapıtlarının sergilendiği Güzel Sanatlar Müzesi, Bakır Çağı’ndan Rönesans’a kadar süren dönemdeki yerel eserlerin sergilendiği Antik Müze gibi çeşitli konularda, herkesin ilgisini çekebilecek, hem heyecanlı, eğlendirici hem de bilgi dolu etkinlikler yapılabiliyor bu şehirde. Eğer o 4 yıldan birine denk geldiyseniz, muhteşem bir etkinliği yakaladınız demektir. Rouen’de, 4 yılda birbirinden farklı yelkenli gemilerin, savaş gemilerinin ve başka tarzda gemilerin bütün dünyadan gelip Rouen’de, Saine Nehri’ne demirleyip sergilendiği bu festivalde, aynı zamanda konserler ve havai fişeklerin tadını da çıkarabilirsiniz.

 

Rue Damiette

 

10 kişilik sınıflarda eğitim veren dil okulu, bu sayede daha başarılı bir öğrenimi sağlamış oluyor, hem öğrenciler daha çok konuşabiliyor hem de eğitmenler daha çok ilgilenebiliyor. Kurs olarak 3 ayrı seçenek var; genel kurs haftalık 15 saat, yoğun kurs haftalık 20 saat ve iş Fransızcası ise haftalık 30 saat. Bunların dışında DELF, DALF sınavların hazırlık kursları ve eğlenceli vakit geçirirken dilinizi de geliştirebilmeniz için Fransız mutfağı kursları da bulunuyor.

 

Konaklama 2 farklı şekilde gerçekleşebiliyor. Aile yanında kalırsanız; okul tarafından titizlikle seçilmiş ailelerle birlikte, tek kişilik odalarda kalır, sabah vr akşam yemeklerinizi aileyle birlikte yiyebilirsiniz. Bunun bir diğer avantajı ise sizin de tahmin edeceğiniz gibi bir Fransız ailesiyle yaşama şansına sahip olmak, birebir Fransız kültürünü deneyimleyebilmektir. Eğer rezidansta kalmayı seçerseniz; tek kişilik odada konaklar, kendinize ait bir alanda istediğinizi yapma özgürlüğüne sahip olursunuz, fakat bu konaklama seçeneğinde yemek masraflarını siz karşılamak zorundasınız.

 

Bol sanatlı, bol tarihli ve bol aktiviteli bir Fransa macerası yaşayıp; yurda artık gittiğiniz halden farklı, daha gelişmiş, kültürlü, bilgili, açık bir şekilde ve tabi ki de yeni bir dille dönmeye ne dersiniz? Rouen şehrinin size sağlayacağı tüm bu yenilikleri kaçırmayın, kendinizi derin tarihin ve eğlencenin içine bırakın deriz!

 

Fransa’da eğitim almanın maliyetini sizin için hesapladık! Linke tıklayarak blog sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Sohbet başlat
Buradayız!
Powered by

KAPAT

Teklif Al

Ücretsiz yurt dışı eğitim danışmanlığı almak için

formu hemen doldurun!

Teşekkürler!

Danışmanlarımız en kısa sürede belirttiğiniz mail adresine veya telefon numarasına dönüş yapacak.

KAPAT