Tıp İngilizcesi Kursu İle Ne Öğrenebilirim?

İster doktor olun isterseniz eczacı ya da bir diş hekimi; mesleğinizde ilerlemenin, uzmanlaşmanın en önemli yolu bilgiye erişim. Hekimlik hiç bitmeyen bir eğitim serüveni.  Kendi alanınızdaki gelişmeleri sürekli takip etmeli, yeni teknolojiler veya buluşlarla ilgili fikir sahibi olmalısınız.

 

Kaynaklarınızın tamamına yakını İngilizce!

 

Zaman zaman farklı ülkelerde eğitimlere, seminerlere katılıp kendinizi geliştirmek durumundasınız.  Kimi zaman farklı kliniklerde, hastanelerde, laboratuvarlarda çalışarak meslektaşlarınızdan öğrenmelisiniz. Bu noktaya kadar her şey güzel peki ya İngilizce? Soruyu değiştirelim peki ya tıp İngilizcesi?

 

İnternet muhteşem bir kaynak ama atlamamak gerekir ki internette yer alan web sayfalarının yarısından fazlası İngilizce. Bunu sizin alanınıza yani tıp konusuna getirince Türkçe kaynak oranı binde 3-5 lere kadar düşüyor.

 

 

İstanbul yeni dünyanın önemli bir tıp merkezi!

 

Ülkemiz, özellikle de İstanbul son yılların en önemli tıp merkezlerinden biri halinde geldi. Yani çareler tükendiğinde hastayı Avrupalara tedaviye götürme draması terse döndü diyebiliriz. Birçok alanda öneme sahip dev sağlık kompleksleri, hastane zincirleri… Peki ya gelen hastalarla iletişim? Özellikle doktorlarımızın kariyerleri açısından tıp İngilizcesi, yabancı hastalarla iletişim becerileri son derece önemli bir hale geldi.

 

Tıp alanında İngilizcenizi geliştirmek için eğitim almaya karar verdiniz, peki size ne sunulacak?

 

Bu tıp İngilizcesi eğitimlerinde neler yapacağınızı ana başlıklarda toplayacak olursak;

 

 • Tıp alanındaki İngilizce terminolojiyi detaylı biçimde öğrenmek.
 • Vücudun kısımları
 • Fiziksel muayene yapabilmek ve tanı koyabilmek
 • Hastalarla diyalog ve tedavi sürecine yönlendirme
 • Şikayetleri anlamak
 • Hasta doktor diyalog canlandırmaları ile pratik kazanmak
 • Bilimsel makale analizleri
 • Klinik ve hastane ziyaretleri
 • Acil durum çalışmaları
 • Vücudu oluşturan sistemler ve bunlardaki olası rahatsızlıklar
 • Farklı ülkelerden gelen meslektaşlarınızla network çalışması

Yukarıdaki maddelere eklemeler yapılabilir, ama en önemli kazanımınız mesleğinizi farklı bir dilde, şu an dünyanın ortak dili olarak kabul edilen İngilizce konuşarak yapabilmeniz.

Okul sıralarında bir tıp öğrencisi olduğunuzu varsayarsak, siz zaten bir kaç sene önce sermayesi bilgisi, birikimi olan bir insan olmaya aday olmuşsunuz demektir. Bunu kabullenerek bu alanda ulaşabileceğiniz en yüksek noktaya sizi bilim dili olan İngilizcenin getireceğini söyleyebiliriz.

 

Bizleri gururlandıran Prof. Dr. Aziz Sancar başta olmak üzere en başarılı Türk hekimlerinin yurt dışında eğitim almış ya da çalışmalar yapıyor olması rastlantı olmasa gerek.

 

Tıp İngilizcesi Kursu ile neler öğrenirsiniz
Aziz Sancar gibi başarılı Türk bilim insanlarının yurtdışında eğitim almış olması bir tesadüf olmasa gerek (Görsel: ©Bengt Nyman)

 

 

KAPAT

Teklif Al

Ücretsiz yurt dışı eğitim danışmanlığı almak için

formu hemen doldurun!

Teşekkürler!

Danışmanlarımız en kısa sürede belirttiğiniz mail adresine veya telefon numarasına dönüş yapacak.

KAPAT