Üniversite Öncesi Yaz Programları ile Stanford’da öğrenci olmayı deneyimlemek!

 

Öncelikle nedir bu Üniversite Öncesi Yaz Programları diyorsanız hemen açıklayalım; Üniversite Öncesi Yaz Programları(Pre-college Summer Programs), kısaca, lise öğrencilerinin üniversite öğrencisi olmanın nasıl bir şey olduğunu her yönüyle deneyimlemelerine olanak sağlayan kısa yaz programlarıdır. Başarısını tüm dünyaya kanıtlamış, Yale, Harvard, Stanford gibi köklü üniversiteler dahil pek çok üniversite her yaz lise öğrencileri için üniversite öncesi programlar açar. Böyle bir programa katılmanın tabii ki pek çok avantajı bulunmaktadır; gelin başlıklar halinde neymiş bu avantajlar inceleyelim!

 

 

Üniversite öncesi yaz programları

O üniversitede mutlu olabilecek miyim?

Yurt dışında üniversite eğitimi almak istiyorsunuz ve hatta üniversitenizi de şimdiden belirlediniz; fakat yine de belirlediğiniz üniversitede gerçekten aradığınızı bulabilecek misiniz tam anlamıyla emin değilsiniz.  Haklı bir şüpheye sahipsiniz. Belirlediğiniz üniversitede en azından birkaç hafta geçirerek, o üniversitenin beklentilerinizi karşılayıp karşılamayacağına dair ciddi bir izlenim edinebilirsiniz . Üniversite Öncesi Programlar sayesinde hedeflediğiniz üniversitenin yalnızca atmosferini solumakla kalmayacak; aynı zamanda diğer öğrencilerle okulun yurdunda konaklayarak, derslere girip çıkacak, o okulu tam anlamıyla bir üniversiteli gibi yaşama fırsatı bulacaksınız. Bu deneyimin ardından da belki de ileride en güzel yıllarınızı geçireceğiniz okula başvururken kendinizden çok daha emin olacaksınız.

 

 

Üniversite öncesi programlar

Hangi bölümde okuyacağım?!

Eğer üniversitede derinleşmek istediğiniz, hayatınıza yön verecek alanı seçmek konusunda kararsızlıklar yaşıyorsanız üzülmeyin! Pek çok üniversite öncesi program farklı fakültelerden çok çeşitli giriş dersleri sunarak sizlerin ilgi alanınızı keşfetmenize ve içinize sinen bölümü bulmanıza yardımcı olur. Eğer hangi bölümü okumak istediğinizden son derece eminseniz de spesifik olarak istediğiniz bölüme özel programlar da bulabilir ve bir test sürüşüne çıkabilirsiniz!

 

 

Üniversite öncesi programlar

Tecrübe!

Tahmin ettiğiniz gibi üniversite öğrencisi olmak ile lise öğrencisi olmak çok farklı deneyimlerdir ve üniversite öncesi yaz programlarıyla siz bu farkı şimdiden tecrübe edebilirsiniz! Kampüste öğrenci olmak nasıl bir duygu? Üniversitede derslerin işleyiş şekli nasıl? Bir dersi layığı ile geçebilmek için ne kadar emek vermek gerekir? Tabii ki tüm bunlar üniversiteden üniversiteye farklılık gösterse de siz yine de üniversiteli olma ruhunu şimdiden tadabilirsiniz! Program süresi ne kadar uzun olursa aslına o kadar yakın olacaktır unutmayın.

 

 

Üniversite öncesi programlar

 

Hedeflediğim üniversiteden kabul alabilecek miyim?

Yurt dışında üniversiteye kabul almak konusunda başarı çok önemli bir kıstas olsa da elbette ki tek kıstas bu değildir. Bir üniversite öncesi yaz programına katılmak, akademiye olan ilginizi göstermek ve kabul aldığınızda beklenenden çok daha fazlasını yapabileceğinizi kanıtlamak için çok iyi bir yöntemdir; üniversite başvurularınızda sizi bir adım öne taşıyacak olan bir deneyimdir.

 

Yeni arkadaşlar

Yeni arkadaşlar!

Türkiye’de çok yaygın olmasa da dünyanın pek çok ülkesinden lise çağındaki gençler yazlarının bir bölümünü üniversite öncesi yaz programlarında geçirerek, gelecekleri için en doğru kararı vermeye çalışmaktadır. Siz de bir yandan hayallerinize bir adım daha yaklaşırken bir yandan da belki de ömür boyu sürecek yepyeni arkadaşlıklar kurabilirsiniz!

Sohbet başlat
Buradayız!
Powered by

KAPAT

Teklif Al

Ücretsiz yurt dışı eğitim danışmanlığı almak için

formu hemen doldurun!

Teşekkürler!

Danışmanlarımız en kısa sürede belirttiğiniz mail adresine veya telefon numarasına dönüş yapacak.

KAPAT