Auckland

New Zealand Language Center

Auckland, dünyanın en kaliteli İngilizce konuşulan şehridir. Muhteşem kıyı şeridi, sahilleri ve eşsiz yağmur ormanlarıyla doğal güzelliklerinin yanında yıl boyunca süren festival ve konserleri ile de şehir her daim dinamik ve hareketlidir.

New Zealand Language Center Auckland kampüsünde; genel İngilizce ve akademik İngilizce programı içinde IELTS, Cambridge Exam Courses, iş İngilizcesi, TOEIC kursları; Young Learners Courses programı için genel İngilizce ve lise hazırlık kursları; İngilizce öğretmenleri eğitimleri programı için Cambridge CELTA, TESOL ve TECSOL kursları ve Grup Çalışma Turları gibi bambaşka programlar sunar.

Genel ve Akademik İngilizce

Hangi seviyede olursa olsun her öğrencinin İngilizcesini geliştirmesi için ideal olan sayesinde kelime bilginizi, dil bilginizi, konuşma ve tartışma yeteneklerinizi geliştirme şansı bulursunuz.

Full-time ve part-time kurs tipi mevcuttur. Full-time için haftada 23 saat ders görürsünüz. Part-time için de haftada 15 saat dersiniz olur.

  • Her 5 haftada bir akademik ilerlemeniz ile ilgili geri dönüş alırsınız.
  • Her hafta gelişiminizi ölçmek için sınav olursunuz.
  • Akademik ve İngilizce öğretmenliği kurslarına geçiş için bir yoldur.
  • Mezuniyet sertifikası alırsınız.

İş İngilizcesi

Toplantılarda neler yapacağınızı, telefonda nasıl konuşacağınızı, e-mail rapor gibi resmi yazışmaları nasıl yazacağınızı, nasıl sunum hazırlayacağınızı öğrendiğiniz programdır.

  • NZLC Auckland Kampüsünde kurs her 5 haftada bir başlar.
  • Seviyenizin belirlenebilmesi için sınava girersiniz.
  • 12-16 kişilik sınıflarda ders görürsünüz.
  • 16 yaş ve üzeri kişiler için uygun bir programdır.

İngilizce Öğretmenleri Eğitimleri

CELTA, TESOL, TECSOL gibi belgeleri alabileceğiniz kurslardır.

Peki bu belgeler nelerdir?

CELTA: Uluslararası önceden İngilizce öğretmenliği yapan ancak herhangi bir formasyon eğitimi olmayan öğretmenlere yönelik olan bu program, New Zealand Language Center tarafından 5 haftalık full-time bir eğitim sonunda sizlere verilir. Dünyanın her yerinde İngilizce eğitim formasyonunuz ile eğitim verebilirsiniz.

TESOL-TECSOL: Ana dili İngilizce olmayanlara İngilizce eğitimi verebilmenizi sağlayan belgeyi size veren bu programda TESOL ile yetişkinlere, TECSOL ile de 5-15 yaş arasındaki çocuklara eğitim vermeye yetkin olursunuz. 5 haftalık bu yoğun programın ardından dünyanın her yerinde İngilizce öğretmenliği yapabilirsiniz.

Kurs için gereklilikler:

  • B2 ile C1 arasında İngilizce bilinmesi gerekliliği vardır.
  • IELTS 5.0 gereklidir.

Young Learners Courses

11-17 yaş arasındaki gençlerin genel İngilizce ve lise ile lise sonu sınavlarına hazırlık programlarına katılabilmeleri için geliştirilmiş bir kurstur.

Genel İngilizce derslerinde dil bilgisi, konuşma, okuma ve anlama üzerine yoğunlaşacağınız dersler görürsünüz.

Lise hazırlık programı ile lisedeki derslerinize hazırlık yapacağınız ve kursu başarı ile bitirirseniz aldığınız tavsiye mektubu sayesinde liselere daha avantajlı başvuru yapabilirsiniz.

İngilizce+aktiviteler programı ile gündüzleri aldığınız derslerle İngilizcenizi geliştirip öğleden sonra şehri keşfetme imkanı bulacağınız bir kurstur. 1 hafta ile 5 hafta arasında kursa devam etme şansınız bulunur.

Sorunuz mu var?

Bize yazın.