Yeni Zelanda’da Burs İmkanları

 

Yeni Zelanda sunduğu kaliteli eğitim ve çalışma olanaklarıyla yurtdışı eğitim merkezleri içinde en tercih edilebilir ülkelerden biri olmuş durumda. Tüm devlet üniversiteleri dünya sıralamasında ilk 100’de bulunan Yeni Zelanda, uluslararası doktora öğrencilerine de yerli öğrencilerle aynı ücretleri ödeme fırsatı sunuyor. Yeni Zelanda’da ayrıca yabancı öğrencilere devlet ve üniversite tarafından sağlanan birçok burs imkanı bulunuyor. Hükümet 2015’te 2381 yabancı öğrenciye burs sağladı ve bu sayı her yıl giderek artıyor.

 

Devlet Destekli Burslar

 

New Zealand Development Scholarship

 

New Zealand Development Scholarship

 

Lisansüstü eğitimini Yeni Zelanda’da almak isteyen uluslararası öğrencilere sağlanan bir hükümet bursudur. Burs; Asya, Afrika, Latin Amerika’daki gelişmekte olan ülkelerden gelen yabancı öğrencilerin eğitim, yaşam, seyahat ve sigorta ücretlerini kapsar.

 

 

New Zealand International Doctoral Research Scholarships

 

Yeni Zelanda’da bir yükseköğrenim kurumunda doktora eğitimine kaydolan öğrencilerin 3 yıllık öğrenim ve yaşam ücretlerini karşılayan bir burstur.

 

 

Üniversite Bursları

 

University of Canterbury International First Year Scholarships

Canterbury Üniversitesi’nin lisans programlarına kayıt olan yabancı öğrencilerine sağladığı bir burstur. 10.000, 15.000 ve 20.000 Yeni Zelanda doları değerinde burslar bulunmaktadır.

 

 

University of Otago International Research Masters Scholarship
University of Otago International Research Masters Scholarships

 

University of Otago International Research Masters Scholarships

 

Otago Üniversitesi’nin tezli master programına başvuran yabancı öğrencilerine sağladığı yıllık 13.000 Yeni Zelanda doları değerinde bir burstur.

 

 

Victoria University Masters Scholarships

 

Victoria University Masters Scholarships

 

Tam zamanlı ve tezli yüksek lisans öğrenimine başlayacak öğrenciler için Victoria Üniversitesi yıllık 15.000 Yeni Zelanda doları değerinde burs imkanı sağlamaktadır.

 

 

University of Waikato International Scholarships

University of Waikato International Scholarships

 

Waikato Üniversitesi’nin Kuzey ve Güney Amerika, Asya, Avrupa ve Orta Doğu ülkelerinden gelen ön lisans, lisans ve yüksek lisans öğrencilerine sağladığı 5.000 Yeni Zelanda dolarına kadar çıkabilen burstur.

 

 

University of Auckland International Postgraduate Student Scholarships

University of Auckland International Postgraduate Student Scholarships

 

Auckland Üniversitesi’nin her bölümden yüksek lisans öğrencisine sağladığı 10.000 Yeni Zelanda dolarına kadar çıkabilen bir burstur.

 

 

Massey University Doctoral Scholarships

Massey University Doctoral Scholarships

 

Massey Üniversitesi’nin bünyesinde doktora eğitimi alan yerli ve yabancı öğrencilerine sağladığı burstur.

 

 

Monash University Scholarships

 

Monash University Scholarships

 

Tam zamanlı lisans ve lisansüstü eğitim için başvuruda bulunmuş yabancı öğrencilere sağlanan toplamda 50.000 Yeni Zelanda dolarına kadar çıkabilen bir burstur.

 

 

Özel Kurumların Sağladığı Burslar

 

Reserve Bank of New Zealand University Scholarships

 

Reserve Bank of New Zealand University Scholarships

 

Yeni Zelanda’da tam zamanlı ekonomi, finans ya da bankacılık alanlarında yüksek lisans ya da doktora eğitimi alan yabancı öğrencilere Reserve Bank tarafından sağlanan ve sonrasında bankada iş imkanı sağlayan bir burstur.

 

 

Royal Society of New Zealand

 

Royal Society of New Zealand

 

Yeni Zelanda’da fizik bilimleri ve mühendislik üzerine bir doktora programına kayıt olan yerli ve yabancı öğrencilere sağlanan bir burstur.

 

AusIMM New Zealand Branch Education Endowment Trust Scholarships

 

Yeni Zelanda’da madenler üzerine bir lisans veya lisansüstü eğitim programına kayıt yaptıran öğrenciler için uygun olan bir burstur.

 

Yukarıda belirtilen okulların dışında Yeni Zelanda, yabancı öğrencilere birçok burs imkanı sunuyor. Ayrıntılı bilgi için mutlaka başvuracağınız okulların ve okulun bulunduğu şehirdeki kuruluşların resmi sayfalarını incelemelisiniz.

KAPAT

Teklif Al

Ücretsiz yurt dışı eğitim danışmanlığı almak için

formu hemen doldurun!

Teşekkürler!

Danışmanlarımız en kısa sürede belirttiğiniz mail adresine veya telefon numarasına dönüş yapacak.

KAPAT