Yeni Zelanda’da Gezilecek En Güzel 10 Yer

Yeni Zelanda’da bir yandan İngilizce dil eğitiminizi alırken diğer yandan da Yeni Zelanda’nın muhteşem doğasını keşfedebileceğiniz en güzel yerlerin listesini çıkardık.

Yeni Zelanda’da dil eğitimi, lisans ve master fırsatları için tıklayınız.

1. Fiordland Ulusal Parkı

Derin buzulların erimesiyle ortaya çıkan, izleyenleri büyüleyecek kadar güzel bir manzaraya sahiptir. Fiordların en bilineni, doğa harikası Milford Sound’tur. Dünya’da görülmesi gereken yerler listesinde birinci sırada yer almaktadır. Buraya ulaşmak için kullanılan yol olan The Milford Road kesinlikle görülmesi gereken harika bir yerdir.

Fiordland Ulusal Parkı
Fiordland Ulusal Parkı

2. Abel Tasman Ulusal Parkı

Yeni Zelanda’nın en küçük milli parkı olma özelliğini taşıyor olmasına rağmen mutlaka ziyaret edilmesi gereken bir yerdir. Altın rengi kumsalı, heykelleri andıran doğal granit kayaları ile dünyaca ünlü bir yerdir.

Abel Tasman Ulusal Parkı
Abel Tasman Ulusal Parkı

3. Queenstown

Lake Wakatipu kenarında konumlanmış, adrenalinin dünyadaki başkenti olarak adlandırılan Queenstown’da bungy jumping, Shotover Jet sürat motorları ile kanyon nehrinde adrenalin dolu bir gezi, skydiving, rafting gibi birçok açık hava aktiviteleri ile macera ile dopdolu zaman geçirebilirsiniz. Güney Alpleri ile çevrili olmasından dolayı ülkenin en gözde kayak pistlerine de ev sahipliği yapmaktadır. Macera ruhunu taşıyanların mutlaka ziyaret etmesi gereken bir yerdir.

Queenstown
Queenstown
Queenstown
Queenstown
Queenstown
Queenstown

4. Rotorua

Volkanik aktiviteler ile oluşmuş bölge, kaplıcaları, çamur havuzları, gayzerleri ile ünlü ve  Yeni Zelanda’nın yerlileri olan Maoriler için spritüel merkezlerden biridir. Rotorua’da dünyanın en iyi dağ bisikleti parkurlarından birinde bisiklet sürebilir, jeotermal spaya gidebilir, turistik balıkçılık yapabilir, orman içerisindeki trekking rotalarınde yürüyüşlere katılabilir ve Zorbing sporunu yapabilirsiniz.

Rotorua
Rotorua

5. Adalar Körfezi

İrili ufaklı 144 adadan oluşan bu körfez, denizseverler tarafından mutlaka ziyaret edilmesi gereken bir rotadır. Sub-tropikal iklime sahip bu körfezde tekne ile adaları keşif turları, su sporları, doğa yürüyüşleri yapılabilecek etkinliklerdir.

Adalar Körfezi
Adalar Körfezi

6. Cook Dağı

Yeni Zelanda’nın en yüksek dağı olma özelliğinin yanı sıra görenleri büyüleyecek güzellikteki manzarası ile ülkenin en popüler turistik destinasyonlarından biridir. Her yaşa uygun yürüyüş rotaları, Tekapo Nehri kıyısında eşsiz günbatımı manzarası ve geceleyin yıldızların dokunabileceğiniz kadr yakın görünmesi kaçırmamanız gereken anlardandır.

Cook Dağı
Cook Dağı

7. Westland Ulusal Parkı

Bozulmamış doğal güzellikleri ve buzullrıyla meşhur bu park ülkenin güney adasında yer almaktadır. Özel kıyafetler ve çivili ayakkabılarla üzerinde dolaşabilirsiniz. Eşsiz bir deneyim olacaktır.

Westland Ulusal Parkı
Westland Ulusal Parkı

8. Tongariro Ulusal Parkı

1887 yılında kurulan bu ulusal park, Yeni Zelanda’nın ilk, dünyanın da dördüncü milli parkıdır. 1993 yılından beri de UNESCO Dünya Mirasları listesinde yer almaktadır. Maoriler için, parkın merkezinde bulunan dağlar dini ritüeller için oldukça önemlidir. Sönmüş ve hala aktif olan volkanları, platosu ve ekosistemi ile şaşırtıcı bir yerdir.

Tongariro Ulusal Parkı
Tongariro Ulusal Parkı

Milli park alanında yer alan Ruapehu, Tongariro ve Ngauruhoe dağları Yüzüklerin Efendisi filminin birçok sahnesine ev sahipliği yapmıştır. Filmde geçen 2,797m yüksekliğindeki Tongariro Dağı en son 2012 yılının Kasım ayında patlamıştır.

9. Coromandel

Yeni Zelandalılar için bir tatil beldesi olan bu kasaba, sessiz, sakin, huzur dolu bir kaç gün geçirmek isteyen, dinginlik arayanlar için oldukça ideal bir destinasyondur. Bot turlarına katılabilir, ılık sularında yüzebilir, ve bu manzaranın keyfini çıkartabilirsiniz.

Coromandel
Coromandel

10. Kaikaura Yarımadası

Oldukça ilgi çekici bir destinasyondur. Bu yarım adada deneyimleyeceğiniz alternatif etkinlikler vardır. Yunuslarla yüzme fırsatını yakalayabilir, fok balıklarını izleyebilir ve balinaları yakından görmek için açık denizlere turlara katılabilirsiniz.

Kaikaura Yarımadası
Kaikaura Yarımadası

 

Yeni Zelanda hakkında daha fazla bilgi için ”Yeni Zelanda’da Öğrenci Olmak” adlı blog sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Sohbet başlat
Buradayız!
Powered by

KAPAT

Teklif Al

Ücretsiz yurt dışı eğitim danışmanlığı almak için

formu hemen doldurun!

Teşekkürler!

Danışmanlarımız en kısa sürede belirttiğiniz mail adresine veya telefon numarasına dönüş yapacak.

KAPAT