İngilizceyi yurt dışında öğrenmek için 4 mühim sebep!

İnatçının fendi yükselen kurları yendi!

 

İngilizceyi yurt dışında öğrenmek ya da halihazırda sahip olduğunuz dil seviyenizi geliştirmek istiyorsunuz ancak dilinizde ‘Adaletin Bu mu Dünya!’ şarkısı, gözler yükselen kurlarda, bir çıkar yol var mıdır diye kara kara düşünmektesiniz; çok da haklısınız! Ancak gitmek istediğiniz ülkelerde kaliteden ödün vermeden bütçenize uygun yaz okulları bulmak hala mümkün. Blogumuzu takipte kalın, alev alan cepleri söndürmeye geliyoruz! Peki neden yurt dışında ingilizce öğrenmek konusunda inat etmeliyiz? Gelin başlıklar halinde bir bakalım!

 

 

Sağım Solum Önüm Arkam Sobe!

Bir kere Türkiye’de bir dil kursuna yazıldıysanız kurstan dışarı adımınızı attığınız anda İngilizce, sırtınızı döndüğünüz o kurs kapısıyla birlikte terk-i diyar eyler belleklerinizden. Dolayısıyla yeni bil dil öğrenmek yahut hali hazırda olanı geliştirmek çok çok çok büyük bir sebat, sabır ve adanma ister. Oysa ülke dışında, isteseniz de istemeseniz de gerek kafa göz yararak gerek başka türlü o İngilizce pratik edilecek arkadaş! Dolayısıyla öğrenme hızınızı varın bir de siz düşünün. Ah tabii ki gidip de hemen kendinize bir hemşehri bulursanız o başka! Bakın onu hiç tavsiye etmiyoruz takdir edersiniz ki.

 

 

İş Senindir Evladım!

Günümüzde en az bir yabancı dil bilmek artık olmazsa olmaz, fakat sorunlarla başa çıkabilme kapasiteniz, zihinsel esnekliğiniz ve açık fikirliliğiniz bir işe kabul edilmede rol oynayan diğer çok önemli etmenler! Yurt dışında İngilizce öğrenmek üzere bir yaz okuluna katıldığınızda ilk etapta tabii ki pek çok zorlukla karşılaşmanız mümkün, artık konfor alanınızda olmayacaksınız, fakat konfor alanınızdan çıkışın size katacaklarını herhangi başka bir deneyimle edinmeniz pek mümkün değil. Üstelik pek çok farklı ülkeden arkadaş edinecek, farklı kültürleri tanıma şansına erişecek, ufkunuzu genişleteceksiniz. İnternet çağındayız kabul! Fakat internet size konfor alanınızdan çıkışın kazandıracağı hiçbir güzelliği katamaz, unutmayın!

 

 

Yeni Nöral Yollar Merhaba!

Yurt dışında İngilizce öğrenmek ilk etapta çok kolay olmayabilir ancak biraz dişinizi sıkıp kendinizi zorlamanız sonucunda çalışma sonuçları beyninizdeki nöral yollarda ciddi bir artış gözlemlendiğini ortaya koydu. Bu da demek oluyor ki; zihinsel melekeleriniz kuvvetlenirken, dil öğrenmeniz de aslında gittikçe kolaylaşacak ve bunun neticesinde de alzheimer riskine elveda diyerek o beyin fırtınası senin bu beyin fırtınası benim dolaşabilirsiniz. Bunun en hızlı yolunun da yurt dışında bir dil okuluna yazılmak olduğunu söylememize gerek yok herhalde?!

 

 

Yaratıcılığınız Gelişsin!

Araştırmalar birden fazla dil bilen insanların, tek dil bilen insanlardan çok daha yaratıcı olduğunu ortaya koydu. Ana diliniz olmayan bir dilde derdinizi anlatmaya çalışırken bazen kelimeler aklınıza gelmez ve sizin o kelimeye alternatif başka bir kelime bulup kullanmanız gerekir. Bu sayede akıl yürütme becerileriniz gelişir ve tek bir soruna birden fazla çözüm yolları bulabilme gücü kazanırsınız.

 

 

Biri Kendine Güven mi Dedi?

Diyelim ki İngilizce bilmiyorsunuz ya da rahatça konuşacak kadar bilmiyorsunuz. Yurt dışına çıktınız, derdinizi anlatmanız lazım ama nasıl?! Merak etmeyin illa ki derdinizi anlatmayı başaracak, yeni arkadaşlıklar kuracak, karnınızı bir güzel doyuracak, kültürü size aşina olmayan bir ülkede gayet de güzel hayatta kalacaksınız. Duyduk duymadık demeyin; tüm bu deneyimlerin ardından “ay yok ben yapamam” cümlesi hafızalarınızdan siliniyor sevgili arkadaşlar, bir daha da o sırtlar yere gelmiyor! Yeter ki limitlerinizi zorlayınız.

 

E artık o zaman hadi sizi şöyle alalım.

 

KAPAT

Teklif Al

Ücretsiz yurt dışı eğitim danışmanlığı almak için

formu hemen doldurun!

Teşekkürler!

Danışmanlarımız en kısa sürede belirttiğiniz mail adresine veya telefon numarasına dönüş yapacak.

KAPAT