Yurtdışı Dil Okulları

Üniversite öğrencileri ve yetişkinler için

YURTDIŞI DİL OKULLARI

YABANCI DİL EĞİTİMİ İÇİN YURTDIŞI DİL OKULLARI SEÇİMİ

Yurtdışı dil okulları yabancı dil eğitimini desteklemek adına gün geçtikçe popüler hale gelen bir alternative eğitim modeli olarak düşünülebilir. Bu eğitim modeli ile katılımcılar öğrendikleri yabancı dili kendi coğrafyasında kendi kültürü içerisinde öğrenerek daha kısa sürede daha fazla ilerleme kaydederler. İstatistikler gösteriyor ki her ne kadar ülkemizde kaliteli dil eğitimi seçenekleri olsa da yurtdışı dil okulları ile yabancı dil öğrenen öğrenciler o dili daha etkin biçimde konuşabiliyor, sosyal ve iş hayatlarında kullanabiliyor. 5 yaşından itibaren katılımcılara açık olan yurtdışı dil okulları kimi noktalarda özel yaş gruplarına farklı gruplar açarak da özelleşebiliyorlar. Fakat yine de en yoğun kitlenin 18-30 yaş arası katılımcılar tarafından oluşturulduğunu söylemek mümkün.

Peki neden yurtdışı eğitim daha başarılı?

Bizler Türkler olarak öğrenme faaliyetini sadece derslik içerisinde, bir eğitmen tarafından verilen bilgiler olarak ele aldığımızdan farkında olmayabiliriz ama “öğrenme çevresi” eğitimin en önemli parçalarından biri. Yurtdışı dil okulları öncelikle sizin eğitim çevrenizi değiştirerek size bu süreçte sekteye uğratabilecek unsurları azaltıyor, yok ediyor. Yani sabah saatlerinde aldığınız derslerin aralarında, okuldan çıktığınızda, yanında konakladığınız aile ile akşam yemeğinizi yerken ya da okuldan arkadaşlarınızla bir aktiviteye geziye katıldığınızda öğrenme faaliyetiniz devam ediyor.

Yurtdışı dil okulları bir başka yönden de çok kritik bir unsuru ortaya çıkaryor; size çok uluslu bir atmosferde eğitim vererek öğrendiğiniz dilin ana iletişim aracı olduğu bir ortamda bulunuyorsunuz. Bu hem yabancı dil eğitiminizi destekliyor hem de size yabancılar ile bir arada bulunmak gibi kıymetini çok sonra anlayacağınız bir tecrübe sunuyor.

Genel olarak öğrenilen dilin konuşulduğu coğrafyada eğitim almak o dilin günlük kullanımına, jest ve mimiklerine dair de ufak ipuçları veriyor ve kendinizi o dili konuşurken daha rahat hissetmenizi sağlıyor. Jest ve mimiklerin iletişimin %55 – 60 kadarını oluşturduğu bilgisini de ele alırsak yurtdışı dil okullarının yaptığı katkının ne kadar önemli olduğunu daha iyi kavrayabiliriz.

Yurtdışı dil okulları hemen hemen her dil için mevcut. Yunancadan Koreceye, İngilizceden Rusçaya tüm dilleri yerinde öğrenebilme fırsatınız var. Tabiki bu konuda İngilizce en ön plana çıkan yabancı dil. Öğrencilerin, katılımcıların İngilizce öğrenmek amacıyla seçebilecekleri yurtdışı dil okulları başta İngiltere ve Amerika olmak üzere Kanada, Malta, İrlanda, Güney Afrika, Yeni Zelanda, Avusturalya, Malezya gibi bir çok ülkede bulunuyor. Fransızca için ise ilk adres Fransa olmakla beraber İsviçre, Belçika, Kanada alternatifler arasında. Almanca yurtdışı dil okulları için Almanya’da ve Avusturya’da bir çok şehir seçeneği mevcut. İspanyolca için İspanya ve Güney Amerika ülkeleri en iyi seçenekler. Listeyi istediğiniz kadar uzatabiliriz, asıl önemli olan ise yurtdışı dil okulları tercih edecek öğrenciler için mutlaka uygun bir ülke, şehir olduğu.

Yurtdışı dil okullarımızla ilgili detaylı bilgi alabilmek için bizlere mail atabilir, telefon ile bilgi alabilirsiniz. Ayrıca ofisimizi ziyaretiniz bizleri mutlu edecektir.