Yurtdışında Eğitim Alırken Uğrayacağınız 10 Gezi Durağı

Dünya kocaman ve gençlik sokaklarda, caddelerde, yeni yeni şehirleri keşiflerde. Biz de size 10 gezilesi şehri yazdık ki yurt dışındaki eğitiminiz süresince bu şehirleri gezip görmedik demeden turunuzu bitirmeyin!

 

 

Londra – İNGİLTERE

 

Londra uluslararası kültür ve iş merkezi olarak görülür. Her ne kadar ciddi insanların ve Buckingham Sarayı, The Royal Family, Westminster Abbey gibi ciddi mekanların şehri gibi görülse de Londra inkar edilemeyecek derecede gençliğin yaşam enerjisiyle de doludur.

 

 

Sky Garden, Londra
Sky Garden, Londra

 

 

Şehrin duvarları Banksy gibi ünlü bir graffiti ustasının tuvali haline gelmiştir. Londra alışılmadık sokak sanatlarıyla yenilenmeye devam etmektedir.

 

British Museum’da günlerinizi geçirebilir, Damien’s Hirst restoranında formaldehit ile dondurulmuş gerçek bir inekle bakışarak yemeğinizi yiyebilirsiniz. Hızlı ve gösterişli bir yurt dışı eğitimine imza atmak istiyorsanız Londra sizi bekliyor!

 

 

Paris – FRANSA

 

Hiç kimse bir şeyleri Fransızlar gibi yapamaz ve de hiç bir yer Paris’ten daha Fransız olamaz. Bu metropol şehir, kültürün ve modanın başkenti sayılır. Gece ve gündüzlerinizi arkadaşlarınızla dışarı çıkıp Seine Nehri’ni izleyip hamur işlerini mideye indirerek geçireceksiniz.

 

 

Eyfel Kulesi, Paris
Eyfel Kulesi, Paris

 

 

Öncelikle, Eyfel Kulesi ve Arc de Triomphe’u bir gezin, ordan Louvre’da bir güzel kaybolun. Paris’te herkese bir şeyler var.

 

Audrey Hepburn’un de dediği gibi ‘Paris her zaman doğru fikirdir.’

 

 

Nice – FRANSA

 

Nice, caddelerinde kaybolmak için harika bir şehirdir. 18. Ve 19. yüzyılda İngiliz üst sınıf ziyaretçileri açısından popüler olan güney Fransa’nın cennetidir, şimdilerde dünyanın her bir yerinden genç güruhunu da kendine çekmeyi başarıyor.

 

 

Promenade des Anglais, Nice
Promenade des Anglais, Nice

 

 

Boş zamanlarınızda caddeleri keşfedebilir, antikacılardan alış veriş yapabilir, Fransa’ya özel yemekleri tadacağınız Cours Saleya Outdoor Market’e uğrayabilir ya da sahilde bütün gün güneşlenmenin tadını çıkartabilirsiniz.

 

Nice eski zamanın zenginliği ve eğlencesini bir araya getirerek çağdaş bir atmosfer yaratmayı başarıyor. Sanatla, yaşam enerjisiyle ve mükemmel havayla bir araya gelmek için bir yazınızı Nice’te geçirmelisiniz.

 

 

Berlin – ALMANYA

 

Berlin Duvarı’nın yıkılışından beri şehir karmaşayla hayat bulmuş ve önemli bir cazibe merkezi haline gelmiştir.

 

20.yüzyıl Berlin’in bölünmesinin ve tekrar bir araya gelmesine şahit oldu ve bu olaylar Berlin’e hiçbir yerde bulamayacağınız kaosun hakim olduğu bir kalite verdi. Alternatif ve yaratıcı hayatını peşine takıp getirmiş gençleri bol bol bulacağınız Berlin, yurt dışında okumak adına vakit geçirebileceğiniz en harika yerlerden biri.

 

 

Brandenburg Kapısı, Berlin
Brandenburg Kapısı, Berlin

 

 

Göz alıcı binalarının yanında, Berlin’de tarihin izleriyle birlikte harabeye dönmüş ya da  anma için orjinalliği korunmuş anıtları gezmeden dönmeyin. Berlin’in kendine özgü yaratıcı ve değişime hazır atmosferiyle tanışın.

 

 

Roma – İTALYA

 

Roma zengin bir tarihe sahip; koca bir impartorluğa başkent olan, tarihteki birçok önemli figüre ev sahipliği yapan ve kardeşlerin galibiyet uğruna birbirini katlettiği şehirdir.

 

 

Kolezyum, Roma
Kolezyum, Roma

 

 

İlkçağlardan Rönesans’a kadar Roma, hakimiyetin ve gücün merkezi sayılmıştır. Şimdilerde de gezmek ve yurt dışında okumak adına en çok tercih edilen yerlerden biri. Roma çokça tarihi kalıntılara, mükemmeler kilise ve müzelere sahip oluşuyla ziyaret etmek isteyenlerin dikkatini çekmeyi başarıyor.

 

Roma, yaşam enerjisiyle ve kültürle dolu bir merkez olma özelliğiyle modern ve metropol bir şehirde yaşamdan bekletilerinizi karşılamaya oldukça hazır. Roma‘dan İtalyan yemeklerine aşık olarak döneceksiniz.

 

 

Floransa – İTALYA

 

Floransa Rönesansın doğuşu ve Orta Çağlardaki uygarlıklarıyla bilinirler. Duomo olarak da bilinen Basilica di Santa Maria del Fiore 600 yıllık bir çalışmanın ürünü ve sürekli gelişmeye devam eden sanatın kalıcı bir parçası şehirde bulunur.

 

Floransa da arkadaş canlısı ve rahat atmosferiyle yurt dışında okumak için tercih edilen şehirlerden biridir. Buranın zengin tarihinin yanında en önemlisi de bu yoğun tarihi atmosferin içinde kendinizi dahi keşfetmeyi başarabilirsiniz. İtalyanca’nızı kahve ve gelato keyfi yaparken pratik edebilirsiniz.

 

 

Floransa Katedrali, Floransa
Floransa Katedrali, Floransa

 

Modern İtalyanca’yı geliştiren ünlü şair Dante Alighieri’yi yetiştiren şehirdir. Floransa’ya özel Crema di Grom’u Michelangelo’nun David’inin gölgesi altında denemeden de dönmemeye çalışın deriz.

 

 

Barselona – İSPANYA

 

Katalan hayatıyla tanışmak mı istiyorsunuz Barselona’ya koşun gelin. Bu hareketli sahil kenti yazın bütün güzelliklerini bir araya getirmeyi başarıyor.

 

Barselona hemen sizi sarıp sarmalaycak bir şehirdir. Bisikletle yapacağınız bir tur sizi eski sanat eserlerine, güzel binalara ve tarihi mekanlara götürecek. Muhteşem yemekleri tadacağınız restaurantları da unutmamak lazım tabii.

 

 

Casa Batlló, Barselona
Casa Batlló, Barselona

 

Pablo Picasso, Antoni Gaudi ve Salvador Dali’nin esintilerini bol bol göreceksiniz. İspanyolcanızı geliştirmeniz ve muhteşem bir enerjiyle geri dönmeniz için Barselona doğru adres.

 

 

Malaga – İSPANYA

 

2800 yıllık tarihiyle Malaga oldukça seçkin ve cazibe merkezi. Dünyanın en eski şehirlerinden biri olarak Malaga, İspanyol kültürüne hakim olmak isteyenler için mimarisiyle yüzyıllar boyu çeşitlilik gösteriyor.

 

 

La Malagueta, Malaga
La Malagueta, Malaga

 

Yürüyerek ya da bisikletle şehrin estetik yapısına hayran kaldıktan sonra kendinizi sakin plajlara atıp dinlenmenin, yüzmenin ve leziz sardalyaların tadını çıkartabilirsiniz.

 

Şehrin ortasında bulunan gerçek Roma tiyatrosundaki açık hava gösterilerini kesinlikle kaçırmayın, 14.yüzyıldan kalma Gibralfaro kalesinin bahçelerini keşfedin ve Mitjana Meydanında yeni insanlarla tanışmanın tadını çıkarın.

 

 

Playa del Carmen – MEKSİKA

 

Meksika, Aztek, Maya ve İspanyol kültürünü harmanlamış kendine özgü kültürüyle bilinen bir şehir, Playa del Carmen. İspanyolca dilini geliştirmenin yanında lezzetli yemekleri, sömürge sonrası toplulukları, doğal güzellikleri ve tarihi mekanları keşfetmek için de gidilmesi gereken ideal bir Latin Amerika ülkesidir.

 

 

Playa del Carmen, Meksika
Playa del Carmen, Meksika

 

Havası bütün bir yıl güzel olsa da yaz ayları vazgeçilmezdir. Playa del Carmen kilometrelerce uzanan muhteşem sahilleri ve tertemiz Karayip deniziyle oldukça tercih edilesi.

 

Playa del Carmen; Tulum, Uxmal, Chichen, İtza gibi tarihi yerlere kısa bir uzaklıkta sosyal aktiviteleri bol hem de güvenli bir yerde kalmak isteyenlerin aradığı bir şehir. Derslerde olmadığınız vakitlerde yeni keşiflerde bulunabilir, birçok partiye katılabilirsiniz.

 

 

San Jose – KOSTA RİKA

 

San Jose, devlet korumasıyla doğal güzelliklerini sergilemeye devam eden bir şehir. Hareketli bir ülkenin hareketli ve canlı başkenti de diyebiliriz, San Jose için. Derslerde olmadığınız zaman Kosta Rika’nın muhteşem plajlarını ve yerel yemeklerini keşfedebilirsiniz.

 

 

San José, Costa Rica
San José, Costa Rica

 

Bu şehir, alışılmışın dışında çalışmalar ile doludur. Sömürge zamanından kalma konaklarında sergilenen çağdaş sanat galerini gezin ve sokaklarda çok sayıda bulunan grafitilerin keyfini sürün.

 

”Avrupa’da Üniversite Öğrencisi Olmak” adlı makalemizi ziyaret ederek Avrupa’da sizi nasıl bir hayatın beklediği hakkında bilgi alabilirsiniz.

Sohbet başlat
Buradayız!
Powered by

KAPAT

Teklif Al

Ücretsiz yurt dışı eğitim danışmanlığı almak için

formu hemen doldurun!

Teşekkürler!

Danışmanlarımız en kısa sürede belirttiğiniz mail adresine veya telefon numarasına dönüş yapacak.

KAPAT