İlköğretim ve lise öğrencileri için

YURTDIŞI YAZ KAMPLARI

ÇOCUKLAR VE GENÇLER İÇİN YURT DIŞINDA YAZ OKULLARI

Yurtdışı yaz okulu programlarının en temel hedefi yabancı dil konusunda ciddi bir katkı yaparak öğrencinin özgüvenini yükseltmek. Yabancı bir dil konuşabilmek hayattaki en önemli yeteneklerden biri. Özellikle de İngilizce, Fransızca, Almanca, İspanyolca gibi hayatın farklı alanlarına, farklı coğrafyalarına nüfuz etmiş dillere hakim olmak bir çok alanda ön plana çıkmamızı sağlıyor. Bunlarla beraber kariyer fırsatları, kişinin toplumdaki yeri, mesleki ve kişisel gelişimi gibi bir çok konuda kişinin yabancı dil bilgisi etkin rol oynuyor.

İyi bir yabancı dil konuşabilme yetisi elde edebilmek için uzmanların tavsiyelerini ele alalım. Araştırmalar gösteriyor ki 9 -16 yaş arasında insan beyni yabancı dil öğrenmeye en kabiliyetli olduğu dönemi yaşıyor. Ayrıca bu dönem içerisinde öğrendiği yabancı dil ile içli dışlı olan gençlerin, yetişkin dönemlerinde bu konuda en kabiliyetli insanlar olduğunu gözlemlemek mümkün. Yurtdışı yaz okulları da işte tam bu noktada 7-17 yaş arası çocuklar ve gençlerin yabancı dil ile sıkı bir bağ kurmasını hedefleyip, yabancı dili ders dışında bir iletişim aracı olarak görmelerini sağlıyor. Dersler ile öğrencilerin eksikleri giderilirken; ders sonrası aktivite, oyun ve gezilerle hem öğrencilerin kendi aralarında pratik yapmaları hem de eğlenceli vakit geçirmeleri sağlanıyor.

Yurt dışı yaz okulları, tercih edilen okul konseptine göre öğrencilerin ilgilerini sürekli canlı tutma çabasında. Örneğin İsviçre’de doğa temalı bir yurt dışı yaz okulu bulmak kolay iken Malta’da İngilizce yaz okulu programına katılarak eğlenceli bir tatili de aynı zaman dilimine yaymış oluyorsunuz. İngilizce yurtdışı yaz okulları için en önemli seçenekler arasında İngiltere yaz okulları, Amerika yaz okulları, Kanada’daki yaz okulları, Malta yaz okulları, İrlanda yaz okulları  bulunuyorken Fransızca yaz okulları için en önemli merkezler Fransa, İsviçre ve Belçika’da yer alıyor. Öğrenciler Almancalarını geliştirebilecekleri yurtdışı yaz okullarını Almanya ve Avusturya’da bulabiliyorlar.

Peki yurtdışı yaz okulları öğrencilere ne gibi faydalar sağlıyor?

Her şeyden önce onların henüz çocuk olduğu ve yabancı dil konusunda en fazla ihtiyaç duydukları şeyin özgüven kazanmak olduğu hatırlanmalı. Bu doğrultuda yabancı dil eğitimini bir ders olarak değil de, diğer ülkelerden gelen arkadaşlarıyla iletişim kurabilecekleri bir araç olarak görmelerini sağlamak önceliklidir. Yurtdışı yaz okulları öğrencilere öğrendikleri dili eğlenceli bir aktivite olarak sunuyor ve onların da bu şekilde görerek “konuşmalarını” sağlıyor.

Yurtdışı yaz okulları ile çok genç yaşlarda uluslararası bir atmosferde vakit geçirmeye alışkın olan gençler ileriki hayatlarında bunun hep faydasını görüyor. Dili hatalarına çok fazla takılmadan karşısındaki ile anlaşabilmek adına kullanıyor ve başarılı oluyor. Ayrıca farklı ülkelerden, kültürlerden arkadaşlar edinerek vizyonunu genişletme fırsatı buluyor.

Unutmamak gerekir ki gençler ve çocuklar o yaşlarda çok hızlı öğreniyorlar. Bu programlardan edineceği dostlukları, gezdikleri gördükleri yerler, edindikleri bilgiler çocuğunuzun karakterini oluşturacak olan unsurlar. Yurtdışı yaz okullarını bu manada da ele almak son derece önemli. Çünkü hayatta satın alınamayan en önemli şey zaman!

Sosyal medya, internet gibi kavramların tam ortasında doğan günümüz 18 yaş altı gençliği yurt dışı yaz okulları içerisinde kazandığı arkadaşlıkları Facebook, Twitter, Whatsapp gibi bir çok sosyal platformda devam ettiriyor. Bu sayede öğrenciler hem kurdukları dostlukları geliştiriyorlar hem de öğrendikleri yabancı dilleri kullanarak pratik yapmaya devam ediyorlar. Yani yurtdışı yaz okulları kapsamında aldıkları eğitimi sürdürülebilir bir faydaya dönüştürebiliyorlar.

Teori Eğitim tarafından sunulan yurtdışı yaz okulu programlarını aşağıdaki gibi sıralayabiliriz:

İngilizce

 • İngiltere Yaz Okulları
 • Amerika Yaz Okulları
 • Kanada Yaz Okulları
 • Malta Yaz Okulları
 • İrlanda Yaz Okulları

Fransızca

 • Fransa Yaz Okulları
 • İsviçre Yaz Okulları
 • Kanada Yaz Okulları

İspanyolca

 • İspanya Yaz Okulları

Almanca

 • Almanya Yaz Okulları
 • Avusturya Yaz Okulları
 • İsviçre Yaz Okulları

İtalyanca

 • İtalya Yaz Okulları

Kapsamlı bir şekilde hazırladığımız yaz okulları 2018 kataloğunu adresinize ücretsiz gönderelim.

Ücretsiz Kayıt !

Teori Eğitim, yurtdışı yaz okullarının Türkiye’deki resmi acentası olup; tüm kayıt işlemlerini ücretsiz gerçekleştirmektedir.