Yurt Dışında Hukuk Master’ı Yapmanız için 9 Neden

 

Hayat bir yolculuk ve siz bu yolcuğa hukukla baş koydunuz! Lisans eğitiminizi bitirmek başarıların kapısını aralasa da büyük ihtimalle o kapıları tamamen açmak için yeterli olmayacaktır.

 

En iyisi yola hukuk yüksek lisansla ve hatta doktorayla devam etmek. Bunun için de ilk adım LLM diplomanızı elinize almak, hem de yurt dışında!

 

 

LLM: Master’s of Law

 

Peki niçin LLM programına katılalım?

 

Daha İyi İş Bulmak

 

Herkes gibi sizler de hukuk mezunları olarak işinizi yapmak, üretmek isteyeceksiniz. Daha kolay ve daha iyi bir iş bulabilmeniz için de bazı uluslararası şirketler yüksek lisans yapmış olmanıza dikkat ediyor olacak. LLM bitirdikten sonra siz farkında olmasanız dahi sizler gibi iş arayan bir çok hukuk mezunun önünde olacak ve istediğiniz işi kolaylıkla kapabileceksiniz.

 

 

Bilgilerinize Bilgi Katmak

 

LLM sizlere lisanstaki hukuk bilginizin yanında hukukun daha özel bir alanında yetkin olmanız için yardımcı olacaktır. Bir iş yerinde çalıştığınızı düşünün, lisansta başarılı hukuk geçmişinizin yanında örneğin Ticaret Hukuku üzerine yapacağınız yüksek lisans sayesinde diğerlerine göre çok daha fazla bilgiye ve tecrübeye sahip olacaksınız. Bu sizi kaç sıfır öne geçirecektir hayal gücünüze bırakıyoruz.

 

 

Seyahatin Tadını Çıkarmak

 

Başka bir ülkeyi keşfetmek için bahane edebileceğiniz en güzel yollardan biri eğitimdir. Hele ki bunu yüksek lisansınız için yapıyorsanız, gittiğiniz ülkedeki yeni kültürle ve yeni insanlarla tanışmanın yanında hukuk alanında özel olarak öğrendiğiniz konu üzerine kariyerinize devam etme şansı dahi bulabilirsiniz. Örneğin Ticaret Hukuku için İngiltere’nin başkenti Londra’yı tercih ettiğinizde Dünya’daki en canlı şehirlerden birini tanımanın yanında ticaretin ve finansın merkezinde kariyer hedeflerinizi geliştirmek için kalma imkanınız olacaktır.

 

 

Kariyer Değişikliği

 

LLM, lisansını mühendislik olsun eğitim olsun farklı bir alan üzerine yapmış insanlar için çok büyük bir şanstır. Yüksek lisansta kariyerinize hukuk üzerine devam etme kararı aldığınızda LLM sayesinde uluslararası şirketler dahil yurt dışında avukat olarak istediğiniz alanda çalışma imkanını elde edeceksiniz.

 

 

Doktoraya Adım

 

Genellikle bir çok mezun kariyerine akademik olarak devam etme kararı alabiliyor. Hukuk lisansınızın üzerine LLM yaptığınızda doktora için size bir kapı daha açılacak ve akademik kariyerinizin basamaklarını yavaş yavaş tırmanmaya devam edeceksiniz.

 

 

Yüksek Maaşlara Sahip Olmak

 

Her ne kadar hukuk lisansınızı bitirmek bir iş yerinde çalışma şansını ve avukatlık ünvanını sizlere verse de, herkes daha iyi şartlarda ve daha iyi maaşların karşılığında çalışmayı arzu eder. Yurt dışından aldığınız LLM sayesinde daha vasıflı bir avukat olarak girdiğiniz hukuk şirketlerinde daha yüksek maaşlarla çalışabilme şansını elde edeceksiniz.

 

 

İngilizce Yetilerinizi Güçlendirmek

 

İngilizce biliyor dahi olsanız, yurt dışında yaşamadan malesef o dile adapte olma şansını kendi ülkenizde elde edemiyorsunuz. Bunun için hem yüksek lisansınızı yapıp hem de İngiltere olsun, Amerika olsun yeni bir dille birlikte yeni bir kültür öğreniyor olacaksınız.

 

 

Lisansın Üstüne Koymak

 

Üniversiteden hukuk mezunu olmak size bir çok kapıyı açmak için yeterli görünse de, yurt dışında iyi bir okulun yüksek lisansından hukuk mezunu olmak CV’nizdeki güzelliğinin yanında iş görüşmelerinde, toplantılarınızda, müvekkillerinizle görüşmelerinizde size artı değerler ve özgüven katacaktır.

 

 

Yüksek Notlar için Bir Şansa Daha Sahip Olmak

 

Lisans hayatınız boyunca çok yüksek notlara sahip olamamış olabilirsiniz. Ancak bir çok şirket sizleri görüşmeye çağırırken dahi mezuniyet notunuza bakmadan etmiyor. Bilginize bilgi katacağınız LLM zamanında daha çok çalışarak daha yüksek notlarla yüksek lisansınızı bitirme imkanını bulabilir, işe alımlarda daha çok talep edilen bir mezun olabilirsiniz.

 

Sonuç olarak, yurt dışında bir süre zaman geçirmeyi ve hukuk yüksek lisansını yapmak isteyen avukat ve avukat adayları için LLM, karşı konulamayacak kadar mükemmel bir fırsat!

KAPAT

Teklif Al

Ücretsiz yurt dışı eğitim danışmanlığı almak için

formu hemen doldurun!

Teşekkürler!

Danışmanlarımız en kısa sürede belirttiğiniz mail adresine veya telefon numarasına dönüş yapacak.

KAPAT